Z ostatniej chwili

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: pomorzak »

Ninel pisze:"powoli uchodzca staje sie synonimem wszystkiego co najgorsze"

Pomorzaku zadna opinia nie rodzi sie sama z siebie. Widocznie uchodzcy z jakis konkretnych powodow sa na celowniku. Nie sadzisz, ze milej by bylo czytac informacje zawierajace, ze uchodzca, mimo "zerowego" niemieckiego czy norweskiego przeprowadzil staruszke na druga strone jezdni? ( przyklad jest infantylny, ale obrazowy)
( Jak cie ktos - pisze do uchodzcy - przyjal z otwartymi ramionami, ratujac ci zycie i dajac ci dach nad glowa - uszanuj to!!! jako gosc szczegolnej kategorii.)
w Niemczech do slawetnego sylwestra w oficjalnych przekaziorach bal tylko jeden i to bardzo pozytywny przekaz o uchodzcach
obecnie dla odmiany jest tez tylko jeden ale negatywny
wiec sie pytam czy przeginanie paly w jedny czy druga strone jest tym prawdziwym obrazem
jak poczytasz sensacje cyca to bedziesz miala stracha przyjechac do Niemiec
ale prawda jest zdecydowanie bardziej prozaiczna i nadal mozna normalnie zyc
bo zamachow balismy sie i przed ta fala uchodzcow
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Galwas »

pomorzak pisze:powoli uchodzca staje sie synonimem wszystkiego co najgorszepodniecajacym sie staje ze oni sa duzo, duzo, duzo gorsi od nas
Bardzo celne!

Ci uchodźcy to są zdaje się zjawiskiem obiektywnym, takim jak powódź, trzęsienie ziemi wulkan, albo susza itp.
Powoli skłaniam się do zdania, że ich nijak nie można było ich zatrzymać. Owszem można było próbować seriami z karabinów maszynowych, ale jak długo można było?
To jest znana z fizyki zasada naczyń połączonych: tam jest bieda i wojna, a w Niemczech praca i dobrobyt. Czy taką nierówność można utrzymać na długą metę? Jak długo?
Owszem Merkel ma przechlapane, ale czy ona rzeczywiście jest głupia? Nie wiem.
A Schröder niech się nie wymądrza, bo po jego przyjaźni z Putinem stracił wszelką wiarygodność.
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Galwas »

W ogóle to - moim zdaniem - jest tak, że Europa naprawdę potrzebuje świeżej krwi, bo się starzeje.
(Np. dużo Polaków jeździ do Niemiec opiekować się starszymi ludźmi.)
Kościelno - pisowskie gadanie o materialnym i moralnym wspieraniu rodziny w celu zwiększenia prokreacji, jest absolutną i wierutną bzdurą!
Owszem dawniej posiadanie potomstwa było konieczne, na przykład na wsi, bo bez młodej siły roboczej gospodarzenie w polu było niemożliwe. Jeszcze niedawno, większość dzieci robiła w życiu to, co ich rodzice i syn szewca zostawał szewcem, a górnika, górnikiem.
Dzisiaj praca rzadko jest fizyczna. To są jednak inne czasy i okazuje się, że obecnie posiadanie dzieci jest drogim luksusem. Na dodatek tylko najgłupsi i najmniej zdolni sobie na ten luksus pozwalają, a ci mądrzejsi mają mnóstwo innych sposobów na "ubogacenie" swojego życia i nadanie mu sensu:
Na przykład podróże wokół świata, wspinaczki wysokogórskie, praca intelektualna, szeroki wachlarz zabaw i zdrowotnych "diet cudów", oraz ekscytujące demaskowanie banksterskich i masońskich spisków (uwaga: to był dowcip) sprawia, że życie staje się interesujące i pełne treści, bez potrzeby użerania się z zasranymi bachorami.

U tych "uchodźców" jednak, kobiety muszą być posłuszne, bo inaczej dostaną w mordę. Dlatego też one rodzą, a muzułmanie płodzą. Więc na dłuższą metę Europa nie ma z nimi żadnych szans. Dlatego prędzej, czy później z nimi przegra.
Ironią losu jest na przykład to, że wróg uchodźców i Merkel CYC zawsze i nieodmiennie powtarza wątpliwiej słuszności slogan, że zawsze "niższa cywilizacja podbija wyższą". I paradoksalnie może i rzeczywiście tak jest, ale pod warunkiem, że ta "niższa" prześciga tę wyższą, na przykład fizycznie.
Ja natomiast mam nadzieję, że to nieprawda, i jeżeli dana cywilizacja jest rzeczywiście wyższa, to potrafi się obronić przed barbarzyńcami.

W to chcę wierzyć.
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Galwas »

No i jeszcze jedno:
Oczywiście, że te nieokrzesane bandy roszczeniowych włóczęgów i antypatycznych intruzów nawet świętego by wkurwiły i wyprowadziły z równowagi - bo to są przecież "obcy" - jak słusznie pisze Pomorzak.
Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że oni mają głęboko uzasadnione rację, bo chcą po prostu żyć.
I jakby ich tu nie wyzywać i obrażać, to w niczym to nie zmieni to faktu, że działają racjonalnie, a ci którzy przeciwko nim protestują, są pod wpływem niekontrolowanych emocji i uprzedzeń.

A tak w ogóle, to te sylwestrowe wypadki można różnie tłumaczyć. Nawet prowokacja też jest możliwa.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Reflex »

Ja natomiast mam nadzieję, że to nieprawda, i jeżeli dana cywilizacja jest rzeczywiście wyższa, to potrafi się obronić przed barbarzyńcami
Dokladnie. Wyzsza cywilizacja, w tym przypadku niemiecka, nie tylko sie nie musi bronic, ale podniesie te nizsza na wyzszy poziom. Zaesze i wsszedzie tak bylo.

Gdyby ktos chcial sie nieco rozejrzec, zauwazylby, ze w Europie zyja od wielu lat Syryjczycy, Etiopczycy, Czeczency, Tatarzy, Wietnamczycy, ze wiekszosc z nich to ludzie ambitni z wyksztalceniem, inzynierowie, lekarze, profesorzy, biznesmani, zasymilowani z nowa ojczyzna.

Podobnie jest w USA i w wielu innych krajach. Obserwuje przybylych Hindusow, Muzulmanow, Afrykanczykow, ktorzy marzyli o lepszym zyciu. Sa pracowici i ambitni, ksztalca dzieci, ktore i zostaja lekarzami, naukowcami,informatykami, ekonomistami, lub politykami a nawet startuja w wyborach prezydenckich.
Obama syn czarnego kenijskiego ekonomisty, Mark Rubio, syn kubanskich emigrantow.

Slaba bylaby wielowiekowa europejska cywilizacja, gdyby przybyle kilka procent potrafilo ja sciagnac na nizszy poziom. Tak moga myslec ludzie naiwni nie znajacy swiata, albo rasisci i ksenofobi.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: pomorzak »

mysle tak sobie ze jak ta zachodnia cywilizacja sie nie obroni to do dopy z taka cywolizacja
widocznie i tak zdychala a kto bedzie tym kto wyzwoli ja od cierpien konania jest tylko dzielem przypadku
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: zoskicyc »

slusznie pomorzak
to yest kwintesencja zjawiska -
przemieszczen kulturowach - nasza kultura
jest zlepkiem innych kultur i nieslusznie uwazamy
ze jest lepsza bo w sumie jes tto podcinanie galezi na
ktorey sie siedzi
JWP
bolesne yest ze ludzie cierpa - ale o nich zapmniano
w tym lezy problem - z biedy zrobiono - profit- profit
placebo im dano a za dollllarki sprzedawano - nikt
sie nie dziwil
dzis placzemy

maly przykladzik z brd
minister finansow stäuble zaproponowal oblozenie benzyny
dodakowym poodatkiem ktory ma byc przeznaczony na utrzymanie
i dobro tzw" uciekinierow " i /wreszcie/ na zabezpoiecuenie granic brd-
badz zamkniecie jak zrobuila liberalna szwecja

przy okazyji prosze mi wyjasnic dlaczegoca 85% uciekinerow to sa ludzie -
byczki tluste nauczone przez nas zebractwa - chodzace po sklepach w combat
mundurach?
placimy do wielu-wielu lat na ich utrzymanie - ale dla nich tutay zycie bedzie
latwieysze - hartzIV ktorego nie dostanie niemiecki zebrak - wiec - ja to jest JWP?
moze zayelibysmy sie wlasem krayem i swym dobrem

nasza eurolultura jest zgnilizna przeczaca podstwowym prawom przyrody - wiemy
i JWP to wie ze wyzsze - powiem rozwiniete kultury padaly prze inwazja kultur mniej
rozwinietych - acz nasza kultura bazuye na ich dawno temu bardziey rozwinietych....

powiec mi JWP co dzisiay czuja te dziewiece niemieckie ktore rozporkowcow witaly
transparentami "sedrecznie witamy " napadniete nie tylko w köln - /by je sfikac /
przez z tych samach ktorych serdecznie italy czyzby niedourzniete te dziewice byly?

wszystko to yest skutkiem zidiocialego merklizmu - osoby o slabiznie glowowey - ale
"naysilnieyszej babie swiata/cyt. reflex/ - skutki ponosimy my - a towarzysz zniknal z
pola widzenia - kto wie - powiadaya ze ten rzad brd padnie dzieki socjalddr merklizmowi


CYC

to wlasnie tzw UNIA doprowadzila europe do moralnego upadku podwazayac prawo do
tozsamosci narodowej - unia ydest niszczycielem tozsamosci - jest symbolem falszywej -
by powiedziec "mundurowosci" jak bylo w chinach - do jedniomyslnosi - przyponiec tylko
naiwy /dzis / orwella/ -"yestesmy zdani na zarzadzanie przez balwaniow ktorzy dostaya
tluste pensje - a zarowki daley istnieya tak samo jak zabronione ogrzewacze"

NIECH ZYJE UNIA I MEKLOGLUPOTA -. a ta znajduje coraz mniey poparcia w narodzie
tak mowii statystyka mowiaca o polityce carycy

capito?
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Reflex »

Nikt nie ma litości nad nami? Jak można tolerować te brednie, wymysły chorej wyobraźni, powtarzane z uporem maniaka dziesiątki razy? Chory moralnie i mentalnie.
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Galwas »

zoskicyc pisze:prosze mi wyjasnic dlaczegoca 85% uciekinerow to sa ludzie - byczki tluste
JWP CYC!

W związku z tym pragnę przypomnieć przepiękną i wzruszającą pieśń śpiewaną kiedyś przez wrocławski tercet egzotyczny pt. Pamelo żegnaj:
"Ukochana to jest nasz ostatni wieczór…. za tym pustym stepem miasto jest ogromne, dla nas dwojga piękny tam zbuduję dom.
Wyślę list a potem ty przyjedziesz do mnie. Odnajdziemy szczęście swe z daleka stąd"

Słowa te prosto tłumaczą, że już od zamierzchłych czasów emigrację rozpoczynają młodzi mężczyźni, a kobiety ściągają dopiero później.
Galwas
Posty: 1255
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:51 pm

Re: Z ostatniej chwili

Post autor: Galwas »

No kurde! Tak jak myślałem: Oni chcą też zmienić ordynację wyborczą (podobnie zresztą ja na Węgrzech zrobił Orbán, zresztą kaczyści dokładnie powtarzają jego kroki).

Przecież to jest zamach stanu w biały dzień. Kto tych szaleńców zatrzyma?

Tylko zjednoczona Europa może uratować Polskę! W pierwszym rzędzie liczę na Niemców - oni mają wobec nas nie do końca spłacony dług. A nóż się w Merkel odezwą jej polskie korzenie.... ?
ODPOWIEDZ