TWARDE CYC

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

TWARDE CYC

Post autor: zoskicyc »

kein komentar
CYC


Obrazek


Obrazek

Obrazek
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TWARDE CYC

Post autor: pomorzak »

Nie tak dawno temu Merkel probowala spadajace liczby imigrantow na niemieckiej granicy przypisac swojej polityce.
Nawet w jej partii CDU stwierdzono ze to juz zbyt mocny przewal.
Kobita cierpi na brak realizmu.
Ciekawe czy ugnie sie przed panem tureckim co ma poczucie humoru jak kazdy satrapa.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: TWARDE CYC

Post autor: Reflex »

Kobita cierpi na brak realizmu.
Oj pomorzaku, ona przerosła wszystkich,
także swoja partie, jak widze Ciebie chwilami tez... :)
Jeden konsewentny polityk w Europie, który/która ma ma wizje.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TWARDE CYC

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: Oj pomorzaku, ona przerosła wszystkich,
także swoja partie,
i na dodatek wszystkich obywateli swojego kraju ;)

to jednak czym sie kobita pochwalila ostatnio jest zasluga granic i drutow kolczastych panstw ktore jej sie postawily
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: TWARDE CYC

Post autor: Reflex »

Na pewno, ale nie tylko. Jak pamiętasz ona to przewidywala już w zeszłym roku. To wspólna zasługa Merkel i UE, podjętych środkow i negocjacji z Turcja. Te kolczaste płoty szturmuje dużo mniej uchodzcow jak w zeszłym roku. Zresztą, nikt nie jest perfekt, nie wszystko da się przewidzieć.
Mozesz się ze mna nie zgodzić, ale uważam ze macie szczęście, ze ona tam jest a nie kto inny w tych skomplikowanych i trudnych czasach. To jest opowiedzialna, cieżka i niedzięczna praca.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TWARDE CYC

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze:Na pewno, ale nie tylko. Jak pamiętasz ona to przewidywala już w zeszłym roku. To wspólna zasługa Merkel i UE, podjętych środkow i negocjacji z Turcja. Te kolczaste płoty szturmuje dużo mniej uchodzcow jak w zeszłym roku. Zresztą, nikt nie jest perfekt, nie wszystko da się przewidzieć.
Mozesz się ze mna nie zgodzić, ale uważam ze macie szczęście, ze ona tam jest a nie kto inny w tych skomplikowanych i trudnych czasach. To jest opowiedzialna, cieżka i niedzięczna praca.
W obecnym krajobrazie politycznym Niemiec nie ma zbyt wielu politykow wiekszego formatu.
Angela dosc skutecznie wykonczyla wszystkich ktorzy zaczynali sie cieszyc zbyt durza popularnoscia.
Dzieki Merkel i jej bezpardonowej polityce gdy wydawalo sie jej ze jest kanclerzem calej Europy, sprawila ze nie tylko jej partia ale i wizerunek Niemiec ucierpial.
Moze za oceanem to wyglada tak ladnie i gladko ale tu ludzie maja powoli jej dosc. Dzieki niej AfD rosnie w sile i wszelkiej masci eurosceptycy czy ekstremisci.
Najprawdopodobnie w przyszlorocznych wyborach koalicja dostanie tak po gaciach ze dlugo beda lizali rany. Ja pamietam sytuacje gdy odwolywano Kohla i to byl zryw narodowy. Tak bedzie i tym razem ale glosy juz nie przejda jak dawniej na SPD czy Zielonych. Tym razem do glosu dojdzie alternatywa i komunisci.
Angela cierpi na to samo co wszyscy politycy ktorzy zbyt dlugo sa przy wladzy. Jej sie wydaje ze jest nieomylna i nie potrafi sie przyznac do swoich bledow.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: TWARDE CYC

Post autor: Reflex »

Drogi pomorzaku, za oceanem Angela wygląda nijak a bledem jest ciągle oceniac czyjąś wiedzę odleglościami. Dzisiejszy świat to jedna wielka wiocha wszyscy się znają, wszyscy o sobie wszystko wiedzą.

Ja siedzę w środku wydarzeń europejskich, sledzę politykę z bliska, co nie jest żadna sztuką w dzisiejszym systemie dostępu do informacji. Znam opinię Polakow, Grekow, Hiszpanow, Anglikow a nawet samych Niemcow, jestem na bieżąco (dla przykładu obecny strajk zwiazkowcow w Niemczech przeciwko Chińskiej stali i polityce o zanieczysczeniu środowiska).

To wszystko mi nie przeszkadza szanować Twojego zdania, choc się z nim nie do konca zgadzam.
Przyznaję że mam uzasadnioną slabość do Merklowej i wierzę w jej dobra wolę. W końcu ważne jest że obu nam zależy na poziomie zycia i spokoju w Europie. Który z nas się dzisiaj mylil pokaże historia.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: TWARDE CYC

Post autor: sprawiedliwy »

Pomorzaku, Bo ona nie może przyznać się do błędów, uznano by to za słabość. Niestety takie są mechanizmy mięsa wyborczego. ale masz rację, wyborcy najpierw kochają a potem są znudzeni tą miłością, tak było z każdym kanclerzem. :P . A Angela ma też tutaj spory plecak sympatii. Pracowita i nie jest ani historykiem, histerykiem, ani politologiem ani ekonomistą. I to właśnie dobrze.


Przyznam się Reflexie, że mnie martwią ringowe wyścigi amerykańskich kandydatów, kłócących się kto ma większego penisa. I to jest Ameryka....
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TWARDE CYC

Post autor: pomorzak »

Widzisz Reflexie,
zapewne masz mozliwosci zapoznac sie z problemami wielu krajow, w tym i Niemiec
ale ja mam ten "luxus" ze mieszkam tu, znam mentalnosc tych ludzi bo troche tu juz przezylem
nie uzurpuje sobie prawa do wiedzenia lepiej ale zapewne bede widzial to z innej perspektywy
bardziej osobistej bo ja jestem praktycznie trafiony tym co sie dzieje
tak wiec nie widze problemu w tym ze masz inne zdanie i spojrzenie
zobaczymy co przyszlosc przyniesie
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: TWARDE CYC

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze:Pomorzaku, Bo ona nie może przyznać się do błędów, uznano by to za słabość.
Swego czasu jednego dnia mowila ze energia atomowa jest czysta i najlepsza a za dwa dni zamykala elektrownie.
Ja czekam na podobna wolte co do obecnej polityki bo wybory juz za progiem, a ze Angela chce pozostac przy wladzy to pewne.
Angela jest specjalistka od podbieraniu nosnych tematow opozycji i sprzedawaniu jako swoje.
Juz tak jest ta nasza mateczka.
ODPOWIEDZ