katastrofa !!!

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: katastrofa !!!

Post autor: Malina »

Mam tylko jedno pytanie? Czy byliście tak samo wstrząśnięci gdy wymordowano w Rwandzie 500 000 ludzi? Gdy w Iraku liczba ofiar wśród ludności cywilnej sięga milionów? Gdy w Palestynie giną ludzie nie mający szans na zapewnienie swoim dzieciom podstawowych rzeczy niezbędnych do życia? Gdy codziennie strzelają w Afganistanie do niewinnej ludności cywilnej? Czy płaczecie po setkach tysięcy ofiar z Somali? Czy ronicie łzy nad umierającymi z głodu dziećmi z całego świata? Czy płaczecie tylko gdy "bliższa koszula ciału"?

A nie podanie nazwisk obsługi samolotu odbieram jako brak uhonorowania tychże ofiar.

Płakać nie mam zamiaru. Tragedia, oczywiście. Zostały rodziny które czują ból i którym chyba współczuję.

Pipek,
Samolot ten przeszedł gruntowną renowację. Zainstalowano w nim nowe, najlepsze w skali światowej silniki. Maszyna była sprawna tylko pilot zapomniał, że to on decyduje a nie prezydent Kaczyński do spółki ze Stasiakiem i Kurtyką.
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: katastrofa !!!

Post autor: pipek »

Malina,technologicznie to ten samolot to był stary junk ktory lata jeszcze tylko po krajach
trzeciego świata.A w niektórych,ze względu na normy bezpieczeństwa,nigdy nie został dopuszczony do ruchu powietrznego.
W DTV pokazywano jak wiele razy w przeciągu ostatnich lat miewano z nimi problemy.
O tym że juz dawno temu powinien być wymieniony na cos bardziej nowoczesnego i bezpieczniejszego
wiadomo było przez lat przynajmniej 5.
Nie jestem inżynierem ale widywałem samochody ktore po wymianie części na nowe albo po generalnym remoncie stawały na środku drogi i stare fachury mechanikalne tłumaczyły to tak:
jak wymienisz w samochodzie jakis poważniejszy komponent na nowy,to to jest tylko kwestia czasu kiedy zepsuje się coś innego.
Z tego prostego powodu że inne,stare i zuzyte części,pracujące już na pół gwizdka,nie wytrzymują obciążenia tych nowych,działających pełną parą.
Nie wiem co dokladnie wymieniono akurat w tym samolocie.
Ba,gdybym nawet wiedział to i tak guzik sie na tym znam,ale wiem z cała pewnością że te samoloty rządowe juz dawno temu powinny być oddane na złom.
I chciano to zrobić ale zawsze brakowało szmalu.
Tego samego,który gdzie indziej płynie pełną rzeką.
bea_mezlot
Posty: 852
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:44 pm
Lokalizacja: rio

Re: katastrofa !!!

Post autor: bea_mezlot »

Polska uczcila 2 minutami ciszy poleglych we wczorajszej katastrofie

[*]

Obrazek


Obrazek
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: katastrofa !!!

Post autor: whiskeyprint1 »

czytelnikom "Naszego Dziennika" sugeruje sie cos innego.
------------------------------------------------------

wiec przypominam tylko ze ojciec rydzyk zyczyl tej czarownicy zeby splonela - chodzilo o pania kaczynska - przepowiednie rydzyka sa swiete
Polon
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:55 am

Re: katastrofa !!!

Post autor: Polon »

Pytania dla fachowców:

1)Czy dla sił specjalnych (np.terrorystycznych, mafijnych) jest rzeczą trudną zorganizowanie zamachu (np.wypadku samolotu) poprzez wykorzystanie naukowych eksperymentów atmosferycznych, psychologicznych
i technicznych)?

2)Dlaczego nie udało się opanować chaosu na miejscu katastrofy i nie wezwano ani jednej karetki pogotowia?

(...)
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: katastrofa !!!

Post autor: godzilla »

whiskeyprint1 pisze:czytelnikom "Naszego Dziennika" sugeruje sie cos innego.
------------------------------------------------------

wiec przypominam tylko ze ojciec rydzyk zyczyl tej czarownicy zeby splonela - chodzilo o pania kaczynska - przepowiednie rydzyka sa swiete
Polacy - zwroccie uwage temu Niemcowi zeby przestal klamac!!!

albo debil nie rozumie slowa pisanego albo swiadomie przekreca czyjes slowa...
jedno slowo by tutaj pasowalo - "bydlak"
bea_mezlot
Posty: 852
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:44 pm
Lokalizacja: rio

Re: katastrofa !!!

Post autor: bea_mezlot »

macie prawo do swoich pogladow, macie prawo nie uronic lzy i nie czuc zalu po zmarlych ,

ale choc uszanujcie tych zywych ,ktorzy dzis czuja zalobe w sercu , wiec prosze powstrzymajcie sie ze swoimi glupimi komentarzami na jakis czas
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: katastrofa !!!

Post autor: Reflex »

Mam tylko jedno pytanie? Czy byliście tak samo wstrząśnięci gdy wymordowano w Rwandzie 500 000 ludzi? Gdy w Iraku liczba ofiar wśród ludności cywilnej sięga milionów? Gdy w Palestynie giną ludzie nie mający szans na zapewnienie swoim dzieciom podstawowych rzeczy niezbędnych do życia? Gdy codziennie strzelają w Afganistanie do niewinnej ludności cywilnej? Czy płaczecie po setkach tysięcy ofiar z Somali? Czy ronicie łzy nad umierającymi z głodu dziećmi z całego świata? Czy płaczecie tylko gdy "bliższa koszula ciału"?
Dlatego ze koszula blizsza cialu - dlaCiebie. Dla mnie blizsza sercu. Kiedy zginie Twoje dziecko, nie placz. Zaplacz nad sierotka w Aganistanie zabita przez inna sierote opasana dynamitem przez Taliba.
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: katastrofa !!!

Post autor: Malina »

Reflex pisze: Dlatego ze koszula blizsza cialu - dlaCiebie. Dla mnie blizsza sercu. Kiedy zginie Twoje dziecko, nie placz. Zaplacz nad sierotka w Aganistanie zabita przez inna sierote opasana dynamitem przez Taliba.
Trzeba być kompletnym debilem by dojść do takich wniosków.
Ten osobnik wraca na listę bo nie potrafi dojrzeć do dyskusji.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: katastrofa !!!

Post autor: Reflex »

Jedynym jak dotychczas argumentem tej ordynarnej kobiety z KAZDYM polemizujacym uczestnikiem sa epitety.
Nie tezeba jej demaskowac, ona sama robi to najlepiej.
ODPOWIEDZ