Dzieje sie...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: alohilani »

Tu jest wszystko, trzeba tylko przewinac troche w dol i widac i o wulkanie i o czczeniu pamieci poleglych (lodeczki z lampionami na wodzie, cmentarze).
https://www.facebook.com/KITV4/

Jest video z wiadomosciami, w tym o wulkanie i jego aktywnosci.

Ogolnie to http://www.kitv.com/story/38109291/the- ... ion-update

Kto sie nie "brzydzi" fb, a ma czas i ochote, to z fb mozna sie wiecej dowiedziec od tych, ktorzy tam zyja i obserwuja oraz z profesjonalnej strony USGS Volcanoes. Tez trzeba przewijac, poniewaz wiadomosci sa roznego rodzaju.
Ikaika Marzo ma publiczna strone, obserwuja i filmuje, dr od geologii z miejscowego USGS objasnia wszystko, tak ze oprocz gawed o otwarciu niebezpiecznego parku i ze to nie jest dobre dla ogolu, sa np. w 14 minucie informacje od tego dr ze szczegolowy objasnieiem. Wszystkie inne oficjalne sa bardzo suche i pozno docieraja.

O PGV i studniach nie ma nic oporcze tego, co bylo z wcoraj, ze lawa pokryla pierwsza i zbliza sie powoli do drugiej.
Rozprzestrzenianie sie gazu i pylu zalezy jak wiadomo od wiatrow.

Ciekawe jest wlasciwie hawajsko-azjatyckie (glownie japonskie) uroczyste swietowanie Memorial Day na plazy tutejszej Ala Moana. Kiedys o tym nadmienialam, mozna znalezc filmy na fb. Bylam raz, bardzo uroczyste i emocjonalne, bardzo podniosle. Ogromnie duzo ludzi. I to jeszcze po calym dniu pracy bylo, to za duzo. Trwa tez kilka godzin. tym roku ja swietuje relaksujac sie.

Tu jest jedno charakterystyczne video. Mozna znalezc o wiele wiecej, jesli to kogos interesuje i ma czas.



Inne video'a maja tez oprawe tutejsza oprawe religijna.
Jak na przyklad to:


Ta cala uroczystosc jest tak mocna i podniosla emocjonalniez, ze zapewne wszyscy ronia lzy.
Ludzie sami wchodza do wody ze swoimi czesto wlasnorecznie zrobionymi lodeczkami, ktore maja imiona tych wszystkich, ktorzy odeszli na druga strone. Bralam w niej udzial kilka lat temu.
Potem te lodeczki sa zbierane.

Pisze to wszystko, aby sie podzielic. Moze ktos z Was o tym nie wie, to dlatego.
Moze to powinno byc w zupelnie innym watku specjalnie do tego zalozonym.
Moze wzburzylam koledze Reflexowi watek.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: alohilani »

O jest, tu znlazlam teraz o PGV.

Tez z fb https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
W komentarzach mowi sie o trzech studniach przykrytych przez lawe.
Tak to wyglada
Obrazek
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: alohilani »

I juz ostatnie na dzis video z USGS:



Nastepne po tym krotkim aktualny sa inne ciekawe i edukacyjne.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

Nic mi nie zburzylaś , wątek jak wszystko na tym forum nalezy do wszystkich. Temat jest zgodny z tytulem, czyli coś co sie aktualnie dzieje. Chce tylko sprostować jedną rzecz. Ja nigdzie nie napisalem ani nawet nie sugerowałem, że sie brzydzę facebooka.
Mam tam kontakt z rodziną, używam go umiarkowanie, zgodnie z moimi zainteresowaniami, glównie są to często znakomite wideoklipy, świetny humor. Mam 34 osoby na liscie znajomych, kiedy średnia na fb to kilkaset i wiekszośc są to osoby które mnie zaprosily a nie odwrotnie.

Jesli mnie tam coś brzydzi, to namietne nawalanie się moich rodaków po pyskach na głównej stronie. Na prywatne zagladam rzadko. Zjadliwość, nienawiść i czesto styl zapożyczony z ulicy. I dotyczy to obu stron politycznych, zwolennikow każdej partii. Oczywiscie nie jest to zasluga facebooka, to sie dzieje wszedzie tam, gdzie maja dostep internauci.

W dalszym ciagu uważam że facebook zbyt gleboko i agresywnie ingeruje w życie ludzi, odciaga ich od natury i prawdziwych realnych kontaktow ludzkich. Można znalężć wiele alarmujących sygnalów socjologow i psychologów w tym temacie.
Nikomu jednak nie odradzam krzystania z FB. Posiada również swoje plusy, rzecz tylko w tym, zeby z niego korzystać rozsądnie.
No i jeżeli mówimy o informacji, zdecydowanie preferuje profesjonalne żrodla, Facebook jest tylko ich bladym tlem.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: alohilani »

Hmm, wyglada na to, ze masz jakas inna strone fb.
W angielskiej wersji (a ponad 90% moich przyjaciol mowi gownie w tym jezyku) to jest pusta strona.
A dopiero osobista strona wyglada tak jak sobie zaprojektujesz i ustawisz i jakich przyjaciol masz czy znajomych masz.

Jesli jestes zaangazowany w polityke i masz duzo polskich walk szczegolnie jesli to strona publiczna, to mozesz miec tak jak np. na portalu onet.pl, gdzie Polacy wala sie po pysku za to, ze mysla inaczej.

Kiedy napisales o tej glownej stronie, to myslalam ze piszesz o polskich portalach. Wypisz wymaluj.

Zatem nasze strony sa zupelnie inne.
I sa takie, na jaki dostep pozwolimy.

Moja nie dotyczy ani polityki ani klotni na temat czy twarz nowej synowej krolowej angielskiej jest brdziej inteligentna od tej pierwszej i takich innych bzdur, o ktore w Polsce ludzie sie kloca na intenet'cie.
Ja tego wszystkiego nie mam.
Czasem nawet jest za nudno, bo spokojnie.
Za to pisza ludzie, zeby sie modlic i trzymac kciuki bo mama bardzo chora i duze prawdopodobienstwo, ze moze umrzec.
Albo, ze ktos ma rocznice slubu albu urodziny dzieci, ot takie rozne.
Np byly kolega z pracy pisze, ze napadnieto i brutalnie pobito naszego kolege na stalym ladzie i jest strona fund.me na fb, na ktorej zbieraja pieniadze na jego ratunek, bo stan ciezki.
Ja mam bardzo pozytywne zdanie o fb i przydatnosci dla wzbogacenia humanizmu.

Teraz jest troche ruchu zwiazanego z tym wulkanem.
A lawa sie leje, tak bylo wczoraj. Duzo informacji wieczor.
Poza tym, jesli ktos zostal 12 dni w garazu sasiada, to znaczy ze sasiad ucziekl, tzn. sie ewakuowal, a on nie chcial uciec i zostal i tak znalazl w pulapce. Mial szczescie, ze zostal uratowany.

Ja nie mam niczego na fb, co jest negatywne i powoduje, ze ludzie ze soba walcza. To tez zalezy gdzie na fb wchodzi sie, poniewaz mozna znalezc link'i polityczne i inne, gdzie ludzie ze soba ostro dysktuja. Od tego uciekam z dalaka.
Czyli kazdy ma taka fb, jaki jest jego wybor.

Dobrego dnia!
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Dzieje sie...

Post autor: Reflex »

Tak, ja mam stone polskojęzyczną. Glówna dokladnie jak piszesz, rozpolitykowani, rozgrzani do białości.
Moja prywatna cicha i spokojna, ale to tylko jedna strona medalu.
Patrzac na FB globalnie, uwazam go za szkodliwy cywilizacyjny bląd. Facebook, jest narkotykiem tłumów a te masą do zarabiania pieniędzy. Cale szczęscie, że zabral się za nich amerykański Kongres i Unia Europejska.
Podobnie jest z innymi gigantami, jak Google, Microsoft, Amazon i podobne. Oni nie dbaja o ludzi tylko o swoje konta bankowe.
To jest moje prywatne zdanie i mam nadzieję, ze się ludzkość ocknie zanim bedzie za pózno.

PS.
Czekam na kontrowersyjne posty z brudnopisu. Nie ma dla forum nic lepszego jak Hot Topic ;)
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: alohilani »

Malo slow, malo czasu teraz.

Wczoraj w nocy dostalismy pare razy czerwony pasek w TV u gory i slowna informacje, ze ludzie z Noni farms w tamtym rejonie na Big Island musza sie ewakuowac i policja nad tym czuwa, aby to nastapilo. Ten sam departament, ktory oglosil kiedys o pocisku balistycznym, to na pierwszy pasek i ten sygnal czlowiek staje na bacznosc.

Wiem tylko co bylo wieczor. Teraz jest nowy rozwoj sytuacji, ale nie mam duzo informacji miejscowych, nie mam czau nawet ich szukac, zreszta przekaza Wam pozniej w srodkch masowego przekazu.

Co do tego postu z brudnopisu to byl i jeszcze jest na temat "me to", moje spostrzezenia po nowych upominan sie o sprawiedliwosc, ale juz na drugi dzien byla nowa sytuacja. Nie wiem czy ma sens zamieszczanie tego. To nie jest nowy i goracy topic.

Spokojnego dnia.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: alohilani »

Cd akcji zwiazanej z aktywnoscia wulkanu Kilauea, czyli akcja dzialalnosc i wola tutu Pele.



Pod spodem video jest opis.

Dobrego dnia niezalezni od tego co przyniesie, zawsze nawet w tym niezbyt dobrym znajdzie sie cos dobrego.

Zatem

Aloha!

I mahalo za uwage.
8-)
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Dzieje sie...

Post autor: alohilani »



Jest i pod tym video komentarz, w ktorym nadmieniono, ze lawa powrocila do PGV.

A tak w ogole, to z mojego wrazenia z tej wyspy z 2013 roku to tak jakby byc na innej planecie. Tyle zastyglej lawy, czarne powulknaniczne plaze (czarny piasek). To tak wyglada jak sie objezdza wyspe. Piekna jest miejscowosc Volcano i niedaleko paprociowy las. Jest takzw winiarnia z winnicami, nazywa sie Volcano Winery. W tamtych stronach jest takze Muoana Loa, fabryka czekolady i ogromne sady z orzechami macademia. Mam duzo zdjec, nieobrobione i tak zostawione, musze sie kiedys tym zajac. Zrobic album na Picasa i dac adres, abyscie mogli zobaczyc to wszystko moimi oczami. Nocowalysmy w bardzo interesujacym miejscu, wlasnie w Volcano, wsrod tych wysokich drzewiastych paproci i innych ciekawych tropikalnhych roslin. Tam maja specjalny mikroklimat.

To tyle na dzisiaj. U nas juz noc i "Perry Mason" sie zaczyna na MeTV. Polecam takze "Gomer Pyle: USMC". Jest wczesniej
, zaraz po "Andy Griffith Show". To takie inne filmy, z wartosciami. Teraz takich nie uswiadczy. Wtedy byl inny swiat.
Spokojnego weekend'u!
8-)
ODPOWIEDZ