Wnioski i przemyslenia

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wnioski i przemyslenia

Post autor: Reflex »

Mam kilka wniosków, często się zastanawiam nad uczestnikami i losami forum. Jestem uczestnikiem tego forum juz 20 lat...
To kawal zycia jak na jedno forum. Wielu ludzi, wrazeń, opinii, wzlotow i porażek, ale zawsze miejsce, ktore stalo sie bliskim codzinnemu życiu i sercu.
O zasadzie i funkcjach forum niby każdy wie, ale mało kto ich przestrzega. Szczegolnie my Polacy. Nie toleruje się innego zdania, swoje poglądy demonstruje sie jak przykazania religi, kogos kto myśli i czuje inaczej najchętniej by się ubilo albo utopilo.
Oczywiscie trochę przesadzam, ale taka jest atmosfera i sila wewnetrznego odczucia...

Ja wiem, że w naszej (polskiej) kulturze jest dużo ludzi, gdzie się uważa, że ma racje a kto mysli inaczej to nasz wróg i należy go jak najszybciej i boleśnie unieszkodliwić, wyśmiać, zniszczyć i wirtulanie (…) wrzucić do dolu z niegaszonym wapnem.
Albo w nalepszym przypadku się obrazić.

A przecież forum nie jest instytucja koscielną, gdzie kazdy ma pokornie oddac się jedej "prawdzie", jednemu wodzowi i jednej ideologii.

Forum ma wlaśnie być miejscem, gdzie kazdy ma prawo wyrazić swój pogląd i opinie, rozmawiac o niej, bronić jej, ale także wysluchac kogoś innego z z inną opinią. Rozmawiać i przekonywać, ale grzecznie i z kulturą. To dopiero stwarza na forum atmosferę i jest atrakcyjnym wydarzeniem, nie mowiac o korzyści dla kazdego uczestnika. Bo tym sposobem czlowiek sie uczy i rozwija swoja osobowosć. Niestety do tego wielu rodaków jeszcze nie doroslo. Dlatego mielismy tu często lomot aż trzeszczaly kości. Niecheć do siebie a czasem wrecz nienawiść.

Alohilani?! Może się mylę, ale podejrzewam ze czujesz się urażona moimi uwagami. Wielu ludzi traktuje .. a nasze forum nie bylo wyjatkiem, że inne zdanie to wrogość. Nie u mnie. Jesli piszesz kulturalnie a Ty tak wlasnie piszesz, nie jesteś moim wrogiem. Lubie Cie czytać, martwię się kiedy Cie dlugo nie ma.

Nie możemy być zawsze być tacy sami, bo byloby cholernie nudno a nasze skarpetki by nam jednakowo śmierdzialy. Cala szansa gatunku ludzkiego polega na tym, że każdy ma wlasne, i czesto jest to inne zdanie.
Kiedy je polaczymy, zawsze wybierzemy to najlepsze z nas.
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Wnioski i przemyslenia

Post autor: rekin oceanu »

Reflex pisze: pt gru 07, 2018 8:16 pm Ja wiem, że w naszej (polskiej) kulturze jest dużo ludzi, gdzie się uważa, że ma racje a kto mysli inaczej to nasz wróg i należy go jak najszybciej i boleśnie unieszkodliwić, wyśmiać, zniszczyć i wirtulanie (…) wrzucić do dolu z niegaszonym wapnem.
Albo w nalepszym przypadku się obrazić.
Najdziwniejsze jest w tym to że to czynisz stokroć gorzej.

Jako nie zauważyłeś ja cię nie obrażam.
Obraża cię moje spojrzenie na świat.

Pamiętaj że każda osoboœość jest uzależnieniem swojego ja.
To nie tylko Polak a wszyscy w mniejszym czy większym stopniu jesteśmy poróżnieni duchem.
A to się przekłada na słowo.
To Mesjasz nasz sprowadzał do jednej Natury nam nadanej którą straciliśmy.
I wieża Babel nie załatwiła sprawy.

Tak najpierw trzeba zrozumieć drugą stronę człowieka.Po co jest
Świat następnie demokracja,pieniądz, Ustawy karne i regulacyjne.
To jest wszystko z naszego rozwodnienia które się w nas gryzie.
A że człowiek nie może żyć przez drugiego człowieka.
Człowiek ustanowił jak wyżej.
Inaczej do sklepu byś nie wyszedł albo by cię okradli,zgwałcili,zabili.
A każdy przedział cywilizacyjny byłby zniszczony.
Jak np.za czasów Janosika.

A każdy ma rację do swojego uzależnienia.
Tak trzeba to zrozumieć i ja cię rozumiem.
A jeśli wchodzisz mi na grzbiet walę cię argumentami.
A dlaczego nimi się nie bronisz.
No właśnie sam do tego dojdź.

Twoja słabość mi ubliża.
Nie ty mnie nie ubliżasz.
Okazujesz swoją słabość i piszczysz.

rekin
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Wnioski i przemyslenia

Post autor: alohilani »

Nie Reflexie, absolutnie nie. Ja z tych ludzi, ktorzy sie nie obrazaja. Uwazalam, ze dyskusje na ten temat trzeba zakonczyc. Tak bedzie najlepiej. Czasem tez mam ostry jezyk i jesli kogos obraze to z gory przepraszam.
Moc serdecznych pozdrowien i w ogole!
Postaram sie odzywac moze od czasu do czasu w neutralnym watku Aloha.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wnioski i przemyslenia

Post autor: sprawiedliwy »

Reflex pisze: pt gru 07, 2018 8:16 pm Mam kilka wniosków, często się zastanawiam nad uczestnikami i losami forum. Jesli piszesz kulturalnie a Ty tak wlasnie piszesz, nie jesteś moim wrogiem. Lubie Cie czytać, martwię się kiedy Cie dlugo nie ma.
.......
.....
Nie możemy być zawsze być tacy sami, bo byloby cholernie nudno a nasze skarpetki by nam jednakowo śmierdzialy. Cala szansa gatunku ludzkiego polega na tym, że każdy ma wlasne, i czesto jest to inne zdanie.
Kiedy je polaczymy, zawsze wybierzemy to najlepsze z nas.
Przepraszam za wycięcie textu.
Mam też tak Reflexie. Zgranie to napisałeś. Wiem że i mnie czasem długo tu nie ma. Rzadko zaglądam. Milion zajęć i milion myśli absorbuje. Ale nie chcę się tłumaczyć. Nigdy nie widzę na forum wroga. Dla mnie zawsze jet temat. Nie człowiek.
Niestety dla wielu tak ma. Niektórym jakby przeszkadzało, że ktoś może być . no powiedzmy szczerze, jakby bystrzejszy, widzieć sprawy inaczej, ostrzej. Wówczas forumowicz nie widzący problemu w ten sposób, a więc niszczy . hejtuje trolluje i stara się wykopać, by nikt nie był "mądrzejszy" od niego. Mądrzejszy w cudzysłowie. Bo tylko on to tak odbiera, inne zdanie, inną myśl. Nie rozumie , że niszcząc człowieka, dyskutanta, nie zniszczy jego odmiennego myślenia. Jest w będzie z którego sobie nie chce zdać sprawy. Dlatego wymyśla, obraża, itd... dyskredytuje, deprecjonuje tę osobę oraz jej wypowiedzi.


O klimacie także sporo czytam i przerażają mnie "teorie" spiskowe o rzekomych manipulacjach. Jak łatwo ludzie wierzą w coś aby tylko odpędzić apokalipsę w ich oczach. Fakty mówią. Konkrety mówią. Doświadczenia, namacalne dowody. To już nie są przepowiednie klubu rzymskiego z lat 70 siątych. To się już dzieje.
Problem w tym, że za szybko. Owszem kiedyś też się działo ale nie w tak zawrotnym tempie jak obecnie.
Co kiedyś działo się przez dziesiątki, setki tysięcy lat, to obecnie dzieje się w ostatnie 200 lat. tzn czas industrializacji. Od chwili wynalezienia maszyny parowej nasz cywilizacja ciągle przyspiesza, przyspiesza. wieczna zmarźlina syberyjska topnieje, marźnie gdzie indziej, itd. itp. nie chcę powtarzać co naukowo potwierdzone, tylko że ludzie nie chcą słuchać prawdy, wolą wierzyć.
Wierzy się w nieprawdę.
Pozdrawiam.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wnioski i przemyslenia

Post autor: Reflex »

Witaj sprawiedliwy i nie przepraszaj za "wycięcie tekstu". To jest na forach naturalny sposób
odpowiedzi na konkretny temat uwidoczniony na "wycięciu". Szczegolnie na zabałaganionym
tematycznie forum. Jakos ludzie nie mogą się nauczyć pisać w temacie, albo stworzyć nowy.

Na wszelki wypadek podaje zrzutke jak to zrobić.
Kiedy się otworzy dzial w tym przypadku Hyde Park, na górze po lewej stronie jest napis " New Topic" = (Nowy Temat)
Trzeba na to kliknąć po czym na górze (nad miejscem na tekst) wpisac tytul nowego watku, pod nim tekst i gotowe.


Patrz na strzałkę.
Ja mam po angielsku "New Topic", ktoś może miec po polsku "Nowy Temat".

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wnioski i przemyslenia

Post autor: sprawiedliwy »

Reflexie, zdarzyło mi się tu zakładać nowe tematy wątki.
Nie bądź taki porządnicko zasadniczy.
Post Ci się nie spodobał, hmmm, a przecież to były wnioski i przemyślenia. Wiec?
Nie ma w tytule podanego tematu na który wolno wnioski przemyśleń pisać.
A z reszta , pisz jak chcesz i w jakim porządku Ci pasuje.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wnioski i przemyslenia

Post autor: Reflex »

Nie rozumiem Cie sprawiedliwy. Nie bylo nic co by mi sie w Twoim poście nie podobalo, wręcz odwrotnie, wszystko mi sie podobalo!
Nie mam żadnej pretensji... Sposob zamieszczenia nowego watka podalem dla wszystkich, życzliwie i "na wszelki wypadek", nie czytałeś?
Coś Ci się pokiciusialo... teraz Ty sie wytlumacz, haha. :mrgreen:
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wnioski i przemyslenia

Post autor: sprawiedliwy »

jest jak jest wsio ryba.
Może Godzilla wytumani rekinowi jak to z tymi masonami. Bo ten psychol pojęcia nie ma i pisze jak o kosmoludkach.
Gdyby tak naprawdę masoneria wzięła się za ten burdel i niesolidarność, nielojalność w polityce i rządzeniu światem, to moglibyśmy spokojnie spać a nasze dzieci produkować nam wnuki.
i to jest moj wniosek do przemyślenia.
Alleluja i do przodu, Wesołych dni świątecznych aż do 2019.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wnioski i przemyslenia

Post autor: Reflex »

No niezly pomysl... Oni dwaj powinni pisać do siebie. :mrgreen:
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wnioski i przemyslenia

Post autor: godzilla »

Reflex pisze: czw gru 20, 2018 6:17 am No niezly pomysl... Oni dwaj powinni pisać do siebie. :mrgreen:
masz racje... bo ty debilu nie masz pojecia o niczym... placa ci mendo za psucie atmosfery... siedzisz na tym wozku inwalidzkim od lat i swiata nie widzisz a za twoja goovniana robote trolla tez kokosow nie masz...
ODPOWIEDZ