Leczenie w Polsce!

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
MedicalAdvisor
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 24, 2018 10:05 am
Kontakt:

Leczenie w Polsce!

Post autor: MedicalAdvisor » pt lis 23, 2018 9:20 am

Witam
Wielu Polaków mieszkających za granicą szuka pomocy oraz planuje zbieg/operację/ leczenie w Polsce. Szukasz informacji na ten temat? Nie wiesz gdzie szukać pomocy? Może już planujesz wakacje i przy okazji wizytę u specjalistów z medycyny/stomatologi?

Jakie masz pytania!
Nurtujące tematy!
Gdzie szukać specjalisty!
Ceny zabiegów!

zapraszam do rozmowy;)

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8724
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Leczenie w Polsce!

Post autor: Reflex » pt lis 23, 2018 7:37 pm

Moje pierwsze pytanie:
Czy nie widac gdzie na tym forum znajduje sie sekcja biznesu (dzialy) na biznesowe informacje?
Pytanie drugie:
Kiedy w Polsce ogromna liczba chorych musi czekać często po kilka miesięcy w kolejce, wy szukacie klientów w USA?
Wierzę w wasze kwalifikacje, jakoś trudno mi uwierzyć w humanitrane powolanie.

sprawiedliwy
Posty: 1828
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Leczenie w Polsce!

Post autor: sprawiedliwy » sob lis 24, 2018 2:18 am

Oczekiwania, wydłużone kolejki, wynikają z z braku "mocy przerobowych" lecz braku puli funduszy z funduszu zdrowia.
Szpitale stoją i sale operacyjne też gotowe do przyjęcia pacjentów!. Bardzo dobrze więc, że ktoś sobie zapłaci za operację i inne usługi medyczne.

Inny problem to bakterie w szpitalach. Ale to chyba wszędzie zadomowiły się te odporne na antybiotyki.
Temat rzeka.

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8724
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Leczenie w Polsce!

Post autor: Reflex » ndz lis 25, 2018 12:51 pm

"Lekarz wyjaśnia, dlaczego stoimy w kolejkach. To nie pieniądze są głównym problemem służby zdrowia"

Jaki jest powód kilometrowych kolejek przed gabinetami polskich lekarzy? Ich niedobór, brak pieniędzy?
Prof. dr hab. med. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie: – Każdy mówi, że pieniędzy jest za mało i powinno być więcej. Oczywiście, gdyby było więcej pieniędzy, byłoby lepiej, ale nie wszędzie. Nie na tym polega główny problem.
Brak pieniędzy nie jest głównym problemem służby zdrowia? To mnie pan zaskoczył.
– Proszę posłuchać. Dziś w wielkim szpitalu do bloku operacyjnego, gdzie przeprowadza się 50 operacji dziennie, przypisanych jest 400-500 specjalistów. U nas, w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, pięciu specjalistów wykonuje 60-70 operacji jednego dnia. Pokazuje to ogromne różnice.


Czyli glownie brak lekarzy. W tym świetle, czy ogoloszenie lekarzy z Polski jest moralne? Przypuszczam, że wątpię.

Awatar użytkownika
pomorzak
Posty: 7930
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm
Kontakt:

Re: Leczenie w Polsce!

Post autor: pomorzak » ndz lis 25, 2018 4:42 pm

Reflex pisze:
ndz lis 25, 2018 12:51 pm
Czyli glownie brak lekarzy. W tym świetle, czy ogoloszenie lekarzy z Polski jest moralne? Przypuszczam, że wątpię.
sluby ubostwa skladali jedynie zakonnicy a i ci tego sie nie trzymaja
np. rydzyk
i moralnie sa nienaganni
bo kto przygani ;)

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8724
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Leczenie w Polsce!

Post autor: Reflex » ndz lis 25, 2018 9:19 pm

Tak Pomorzaku, tylko tutaj nikt nie wymaga, ani nie życzy polskim lekarzom ubóstwa. Jednak to nie jest zwykly zawód, jak np architekt, czy inżynier. Lekarz jest nadzieją naszego zdrowia i życia, ostatnim ratunkiem. Wiem coś o tym, przeszedlem operacje, które ratowaly a napewno przedlużyly mi życie. Mam w sobie wielki szacunek i wdzięczność dla nich.
Nie tylko za abieg i troskę. Ale również za to, że za każdym razem sprawiali uczucie, jakbym byl najważniejszym pacjentem w szpitalu. Tego ich uczą i tak rozumieją pacjenta i swoja profesję.

Znam w sytuacje lekarza w Polsce, ale przedewszystkim pacjenta i w jego imieniu pisze w tym wątku swoje posty.
Polska nie dba o lekarza, to też wiem i jest moim zdaniem przestepstwo.
Kiedys kllka lat wstecz pisalem na tym forum, że aby naród żyl godnie i kreatywnie, musi się przedewszystkim miedzy innymi sprawić kilka rzeczy:
- Ulatwić wyksztalcenie narodu
- Stworzyć sprawny system zdrowotny.
-Polityka musi pracować dla narodu i wedlug woli narodu a nie odwrotnie.

Tymczasem , kiedy inne panstwa uciekają od węgla, w Polsce sztucznie podtrzymuje się jego wydobycie , dużą cześc kupuje sie w Rosji, miasta zasnute są smogiem, ludzie umierają.
W tym samym czasie Prezydent Polski próbuje zalatwić w USA Patrioty za dziesiatki, jesli nie setki milionów dolarów, spalcane póżniej wiele lat, kiedy ten system już wydaje sie malo skuteczny... Rosja uruchamia produkcje nowych rakiet o niespotykanej predkosci i manewrowaniu, nieosiagane przez Patrioty.

A na stworzenie warunków dla kadry lekarskiej nie ma pieniążków. Nasi politycy myślą, że stać ich na bezużyteczne systemy rakietowe,które "ochronia życie ludzi" kiedy ich niesprawna polityka, zatrute powietrze i niedoinwestowana slużba zdrowia inie daje rady ratować ludzi na codzień.

Polscy lekarze powinni dostac wlaściwe wynagrodzenie i odpowiednie warunki życiowe, bo najważniejsze jest zdrowie narodu.
Polske już na to stać. Tylko ktś musi politykim dać do zroumienia, ze zdrowie narodu jest najwazniejsze. W kraju w ktorym bezrobocie oscyluje na granicy 5%, 500+ nie jest juz koniecznością, jest przekupstwem i marnowaniem pieniedzy, Te pieniadze powinna dostac slużba zdrowia. A tepi i "ambitni" politycy pisu. ktorzy dla siebie chcą zawladnać Polską, jak kiedyś feudalowie folwarkiem , MUSZĄ odejść.

MedicalAdvisor
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 24, 2018 10:05 am
Kontakt:

Re: Leczenie w Polsce!

Post autor: MedicalAdvisor » pn lis 26, 2018 10:36 am

Prawda jest taka, że możliwości prywatnych zabiegów w Polsce są ogromne. Kolejki i listy Pacjentów oczekujących na zabieg to faktycznie zmora Naszego systemu opieki zdrowotnej, ale nie wynika ona z braku specjalistów, ale bardziej z funduszy z NFZ na ich realizację. :roll: faktem jest, że sale zabiegowe prywatnych Placówek/szpitali popołudniami stoją puste, a w tym czasie szpital mógłby zwiększyć swoją rentowność operując pacjentów komercyjnych, bo za ubezpieczonych NFZ nie zwróci pieniędzy.

Jeżeli chodzi o jakość świadczeń to są one na bardzo wysokim poziomie. Lekarze dokształcają się na wielu międzynarodowych kongresach i wcale nie muszą wstydzić się swojego doświadczenia. Pacjent nierzadko przyjeżdża z najróżniejszych miejsc na świecie do Polskich Klinik. Ja osobiście wcale się temu nie dziwię, mając doświadczenie z wielu zagranicznych "poprawek".

Pamiętajmy też: pieniędzy na państwową służbę zdrowia zawsze będzie za mało...czy to w USA, UK czy Holandii wszędzie się czeka, a mieć możliwość skorzystania z oferty prywatnej opieki medycznej... ja nie mam nic przeciwko!

jordan274
Posty: 2531
Rejestracja: czw sie 29, 2013 5:17 pm

Re: Leczenie w Polsce!

Post autor: jordan274 » wt lis 27, 2018 11:00 am

Ale po co oplacac lepiej lekarzy skoro w szpitalach zatrudnie sie ksiezy,ktorzy sa oplacani nawet dwukrotnie lepiej
polska paranoja ma sie zupelnie dobrze,

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8724
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Leczenie w Polsce!

Post autor: Reflex » śr lis 28, 2018 8:24 pm

Polska na ostatnim miejscu w Europie pod względem liczby lekarzy

Niedostatek lekarzy rodzinnych poważnie utrudni otrzymanie pomocy w podstawowej opiece zdrowotnej.

Statystyki nie kłamią, raporty OECD też nie. Zwłaszcza dotyczące ochrony zdrowia. W najnowszym, zatytułowanym „Health at a Glance 2018” („Zdrowie w skrócie”), Polska pod względem liczby lekarzy znalazła się w Europie na ostatnim miejscu.

Najgorzej z podstawową opieką zdrowotną

W najtrudniejszym położeniu jest podstawowa opieka zdrowotna, ponieważ na tle wszystkich specjalizacji odsetek lekarzy rodzinnych kształtuje się u nas na poziomie zaledwie 9 proc. W pozostałych krajach wskaźnik ten wynosi od kilkunastu do 27–38 proc., a w Portugalii nawet rekordowe 46 proc.
I marną jest pociechą, że Grecy mają gorzej (5 proc.), ponieważ akurat oni pod względem liczby wszystkich praktykujących lekarzy na tysiąc mieszkańców biją inne państwa na głowę – współczynnik ten wynosi u nich 6,6. Średnia europejska to 3,8, a w Polsce – znów tylko 2,4.

/POLITYKA.pl/

Cala reszta tutaj (kliknij)
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... ead?src=mt

MedicalAdvisor
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 24, 2018 10:05 am
Kontakt:

Re: Leczenie w Polsce!

Post autor: MedicalAdvisor » ndz gru 02, 2018 12:41 pm

niedostatek lekarzy rodzinnych i specjalistów pracujących na NFZ! czyli ponownie kwestia pieniędzy. Jeżeli mam wybór pracy w Państwowym szpitalu za X a w prywatnym/na własnej działalności/wyjeżdżając za granicę 3X to co wybieram?

To oczywiste, że lekarz to inny specjalista niż murarz, cieśla, piekarz ale za dziękuję się nie utrzyma! Pracując w tym systemie i płacąc niejednokrotnie 10 tysięcy za jedno szkolenie żeby móc świadczyć usługi na najwyższym poziomie wiem, że muszę ciężko pracować żeby móc się rozwijać dla siebie i przede wszystkim dla Pacjenta!

Norwegia-Piękny i bogaty kraj! Ilość specjalistów medycyny rodzinnej na jednego pacjenta sądzę że baaardzo duża, gdzie coraz częściej jadą się leczyć? Kardiologia- Polska/ Niemcy. Ortopedia- Polska. Stomatologia- Węgry lub Polska. Nie będę wymieniała reszty.

Kwesta druga wycena świadczeń- NZF zabieg dla Placówki wycenia na X, prywatny szpital żeby zachować jakąkolwiek rentowność 2X za granicą 5-7X. Jak z tego utrzymać i zachować dobry personel w Państwowej placówce?

Niestety jak nie wiadomo o co chodzi chodzi o pieniądze. Czekać jak tylko ubezpieczyciele zagraniczni sami będą wysyłać swoich pacjentów do krajów w których ceny świadczeń są dużo niższe.

ODPOWIEDZ