Strona 1 z 6

A to dzisiejsza POLSKA

: pn kwie 15, 2019 12:47 pm
autor: Reflex
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Re: A to dzisiejsza POLSKA

: pn kwie 15, 2019 5:16 pm
autor: alohilani
Tu sie nie wypowiem, szkoda zdrowia. :(

Re: A to dzisiejsza POLSKA

: ndz maja 05, 2019 1:37 pm
autor: pomorzak

Re: A to dzisiejsza POLSKA

: pn maja 06, 2019 11:14 am
autor: Reflex
Dwa dni temu Leszek Jażdżewski na Uniwersytecie Warszawskim wyglosil bardzo mocne przemówienie, wywolujac spora ilosc negatywnych komentarzy. Teraz redaktor naczelny „Liberté”, za posrednictwem swojego oficjalnego profilu na Facebooku, postanowil odpowiedziec na fale hejtu, jaka go spotkala. Badzcie odwazni. Nie pozwólmy zaganiac sie pokornie do zagrody przez narodowa prawice. Bo tylko hipokryzja i poczucie, ze „pewnych prawd nie mozna wypowiadac” moze uratowac ich wladze w Polsce. – rozpoczal swój wpis

Nic nie boli tak, jak kilka slów trudnej prawdy. To co powiedzialem na Uniwersytecie Warszawskim w wystapieniu przewidzianym przed przemówieniem Donalda Tuska wzbudzilo prawdziwy amok w prawicowym internecie. „Kosciól katolicki w Polsce, obciazony niewyjasnionymi skandalami pedofilskimi, opetany walka o pieniadze i o wplywy stracil moralny mandat do tego, zeby sprawowac funkcje sumienia narodu. Ten kto szuka transcendencji i absolutu w kosciele bedzie zawiedziony. Ten kto szuka moralnosci w Kosciele nie znajdzie jej.

Ten kto szuka strawy duchowej w Kosciele wyjdzie glodny. Polski Kosciól zaparl sie Ewangelii, zaparl sie Chrystusa. I Gdyby dzisiaj Chrystus byl ponownie ukrzyzowany to przez tych, którzy krzyza uzywaja jak palki, do tego, zeby zaganiac pokorne owieczki do zagrody.” Krystyna Pawlowicz nazwala mnie „satano-faszysta”, w TVP Info nazwano mnie „satanistycznym przedskoczkiem”, Pawel Lisicki uznal, ze nie mozna podawac mi reki.

Episkopat wydal oswiadczenie, ze moje slowa to „przejaw nienawisci”, Wiadomosci poswiecily mi osobny material. Sam Jaroslaw Kaczynski stwierdzil, ze „Kto podnosi reke na Kosciól, podnosi reke na Polske”. To wlasnie o tych ludziach powiedzialem 3 maja, po slowach prawdy o polskim Kosciele. „Dzis agende tematów dnia ukladaja nam cyniczni wrogowie nowoczesnosci, czarnoksieznicy, którzy licza, ze przy pomocy zaklec i manipulacji zlymi emocjami, beda w stanie zdobyc wladze nad duszami Polaków.” – kontynuowal.

Nie mam zamiaru odpowiadac im nienawiscia na nienawisc, bo wzmacnia to tylko tych, którzy, jak Jacek Kurski i jego ludzie w TVP, nie maja zadnych hamulców, którzy – jak Kaczynski – zywia sie negatywna energia. „Ale rywalizacja na inwektywy i na negatywne emocje z nimi nie ma sensu, dlatego ze po kilku godzinach zapasów ze swinia w blocie orientujesz sie, ze swinia to lubi. Trzeba zmienic zasady gry. Nie moze byc mowy o odnowie polityki, jesli rozmowe o niej zaczniemy od pytania: z kim trzymasz?, zamiast o co walczysz?” Nie pozwólmy zaganiac sie pokornie do zagrody przez narodowa prawice. Bo tylko hipokryzja i poczucie, ze „pewnych prawd nie mozna wypowiadac” moze uratowac ich wladze w Polsce.

Opiera sie ona na przekonaniu, ze nie mozna otwarcie mówic o tym, co wielu z nas przeczuwa: ze Kosciól nie ma podstaw do tego, zeby roscic sobie prawo do bycia moralnym autorytetem w Polsce. Problem pedofilii nie dotyczy tylko Kosciola. Ale Kosciól to jedyna znana mi instytucja, która pomaga ukrywac pedofilów i ich zbrodnie. Kosciól wymusza na politykach gigantyczne transfery na swoja korzysc, zarabiajac krocie na „odzyskanych” gruntach w sposób, który – oczywiscie juz po zakonczeniu procederu – zostal uznany za sprzeczny z Konstytucja przez Trybunal Konstytucyjny. Sama katecheza w szkolach to koszt rzedu 1,3 miliarda zlotych rocznie. Kosciól popiera calkowity zakaz aborcji, który zmuszalby gwalcone kobiety do rodzenia dzieci. Walczy z antykoncepcja (!) i edukacja seksualna, która moglaby zmniejszyc liczbe niechcianych ciaz. Jest wielu przyzwoitych ksiezy, ale nie maja oni niestety wplywu na calosc tej czysto hierarchicznej instytucji.

Ideologia i praktyka dzialania Kosciola katolickiego w Polsce nie ma nic wspólnego z ewangelicznym przeslaniem Chrystusa. Idzie tez w poprzek nauczania papieza Franciszka. Polska prawica zeruje na polskiej religijnosci, cynicznie wykorzystujac alians z episkopatem do swoich politycznych celów. Ale wiekszosc Polaków jest przeciwna angazowaniu sie Kosciola w polityke. Lata rzadów PiS, sklejania sie tronu z oltarzem, budzi coraz silniejsza reakcje. To nie tylko #czarnyprotest. Dzis jest wiecej przeciwników katechezy w szkole niz jej zwolenników, wiecej zwolenników liberalizacji aborcji niz jej zaostrzenia. Koalicja Europejska i wielu z popierajacych ja publicystów, cierpi na rodzaj syndromu sztokholmskiego.

Pomimo ze Kosciól wspiera ich przeciwników, pomimo ze elektoraty Platformy, SLD i Nowoczesnej w ogromnej wiekszosci nie sa odbiorcami Wiadomosci czy prawicowej prasy, oni wciaz chowaja glowe w piasek. Daja sie szantazowac PiSowi i jego akolitom, nie rozumiejac, ze Polacy, do których sie zwracaja, takze ci, którzy chodza do Kosciola, czekaja dzis na zupelnie inne przywództwo. Które nie boi sie mówic trudnej, ale potrzebnej prawdy. Dlatego zwracam sie bezposrednio do Was, do odbiorców tych slów, do wszystkich którzy solidaryzuja sie z tym co powiedzialem 3 maja. Badzcie odwazni. I nie traccie nadziei. Bo prawda predzej czy pózniej zwyciezy. – zakonczyl.

Re: A to dzisiejsza POLSKA

: pn maja 06, 2019 11:36 am
autor: rekin oceanu
Szkoda że nie wyłożył II soboru Watykańskiego.
I czyje berło jest w Watykanie.
I przed czym ostrzegał Papierz Leon XIII.
Nie było by dziś wojny wojny.
Polsko - polskiej jako się między wami mówi.
A przez was prawdziwi Polacy kwiczeli.
Pokaż najpierw swój język czy jest czysty.
Za dużo byś powiedział co.
Drugi koniec kija by cię w tyłek uderzył.
Z jednego gniazda a podzieleni.
Kaczyński tak myślał.
Według siebie.
No cóż puki nie ma Natury pojednania jest rozwiązłość i wojna.
A kto czym walczy.od tego ginie.
Na wszelki zaczepki i wojny Kaczyński jak może odpowiada pokojowo.
Jeśli już jest ogromne zagrożenie wystawia siłę.
Nie widzisz tego.
Brudu brudem nie da się wybielić.
I nie obrzucajcie się błotem.
Nikt nie jest czystym.
Tak Kościół i Biskupstwo obiecywało Narodowi co innego.
Jak bulilibyśmy pod okupantem sowieckim.
Ale pod nim było Lepiej niżeli Tuskowym pod przyzwoleniem Merkel.
Tak spoglądaj na sprawy obiektywnie.
Tak teraz trza budować dobro Europy.
Wojna i Polityka nam nie potrzebna.
I wyciągać szczury z rękawa.
Wszystkim śmierdzi.
Raczej popuść daj sobie siana niech ci przejdzie.
rekin

Re: A to dzisiejsza POLSKA

: pn maja 06, 2019 8:23 pm
autor: Reflex
Sp.…j gnojku. Siedz we wlasnej klatce, bo pourtrącam lapska.

Obrazek

Re: A to dzisiejsza POLSKA

: pt maja 17, 2019 3:22 pm
autor: godzilla
Już od paru lat wiadomo że qrwy sataniści chcą zniszczyć nasz świat przy aktywnej lub pasywnej pomocy bezmózgowców jak autor tego wątku...

Re: A to dzisiejsza POLSKA

: pt maja 17, 2019 4:47 pm
autor: pomorzak
godzilla pisze:
pt maja 17, 2019 3:22 pm
Już od paru lat wiadomo że qrwy sataniści chcą zniszczyć nasz świat przy aktywnej lub pasywnej pomocy bezmózgowców jak autor tego wątku...
taka jest twoja wizja swiata
ktos inny moze miec odmienna

Re: A to dzisiejsza POLSKA

: sob maja 18, 2019 12:51 am
autor: rekin oceanu
pomorzak pisze:
pt maja 17, 2019 4:47 pm
taka jest twoja wizja swiata
ktos inny moze miec odmienna
Nie ma innej wizji to jest opisem pism świętych.
Lecz czasu mają mało.
Tylko trzeba odróżnić ofiary od Lucyfera.
Jak i ciało masonerii jest ofiarą.
Jak i żydzi na Pustyni za czasów Mojżesza ci co ulepili sobie cielca. itd.
Co ich Nasz Stwórca zgładził ogniem swego gniewu.
Jak i Sodomę i Gomorę.
Tak i dziś zgładzi tych co ulegają jego namową uczuciom namiętności.
Co nie pochodzą z jego darów Stworzenia naturze ludzkiej.
Wydaje wam się że walczycie ze mną a nie umiecie z najść odpowiedzi a kwiczycie.I kwiczycie jak psy siedzące na ostrym kamieniu.
Odpowiecie w swoim czasie za zło-życzenia tego co święte.
Jeśli się nie nawrócicie.
Dziś ciało w którym mieszka Lucyfer Walczy z Narodami i obezwładnia ich sumienia przez ducha złowieszczych informacji.
Dziś Ofiary namowy pokazują ofiary walczą ciałem zniewolonych ofiar.
To i jakie fakty to jest rzeczywistością.
Ale Lucyfer swoim zniewoleniem walczy dziś swoimi ofiarami.
Których złowił
To jest Ohydne.
Jako owoc ośmioletniej władzy w Polsce dane były wszystkie Narzędzia tej Postaci.
To wypomina w Sejmie Ziobro.
Nie siejcie zamętu dezinformacji.
I nie obarczajcie winą tych co nie mieli odwagi tego uczynić.
Dziś ją dostali przygnieceni do muru.
Nie Liczcie na to by wygrał w tym Boju Lucyfer.
Nie ze mną walczycie sukin syny Lucyfera.
rekin

Re: A to dzisiejsza POLSKA

: pn maja 20, 2019 5:10 am
autor: godzilla
pomorzak pisze:
pt maja 17, 2019 4:47 pm
taka jest twoja wizja swiata
ktos inny moze miec odmienna
to nie jest wizja... to jest rzeczywistosc... faktycznie to wyglada na jakies majaczenia wariata ale jest jak jest... teraz bedziemy niszczyc Iran bo... tam maja wlasny bank narodowy, jeden z ostatnich na tej planecie nie przejetych przez dobrych ludzi, ktorzy chca nam wszystkim zrobic dobrze... kolo doopy...