Reflexje:)

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Reflexje:)

Post autor: Reflex »

Dzieki Alohilani. Ja nie natknąlem sie na to. Być moze dlatego, że mam ustawione glownie dyscypliny ktore mnie tutaj interesują.
Floryda jest dla wielu dyscyplin sportowych rajem na świecie. Tu mieszka po zakończeniu kariery 80 % słynnych tenisistów z calego świata. Amerykanie, Szwedzi, Niemcy. Tu są czynne obozy sportowe w zimie. Setki, jesli nie tysiace kortów tenisowych, prywatnych basenów, boisk do koszykówki. Odpowiednie stadiony, place. Raj dla kochających sport od amatorów poczawszy, po zawodowców.
Nie dziwie się, że wiele drużyn sportowych ze świata, spędza tu czesc zimy na obozach.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Reflexje:)

Post autor: Reflex »

Kawa, najpopularniejszy napój na świecie. Ja prawie cale życie, zaczynam dzien od kawy i kończe na kawie.
Nie wyobrażam sobie dnia bez kawy. Pije wyłącznie czarną i bez cukru. :D
---------------------------------------------------------------------------------

KAWA - właściwości lecznicze i zastosowanie kawy

Obrazek

Kawa ma dobroczynny wpływ na zdrowie, gdyż ma liczne właściwości lecznicze. Dlatego ziarna kawy są surowcem wysoko cenionym przez przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny m.in. dlatego, że zawierają substancje opóźniające procesy starzenia się organizmu.

Kawa - właściwości przeciwnowotworowe.

Kawa jest także źródłem cennych antyoksydantów – kwasów chlorogenowego i kawowego, które nie tylko neutralizują wolne rodniki tlenowe w organizmie i usprawniają oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn, ale dodatkowo usprawniają mechanizmy obronne organizmu. Naukowcy uważają, że dzięki tym właściwościom antyoksydanty mogą chronić przed uszkodzeniami materiał genetyczny w komórkach i tym samym chronić przed niektórymi chorobami nowotworowymi. Niedawno dowiedziono, że poziom tych cennych przeciwutleniaczy w kawie znacznie wzrasta podczas procesu palenia jej ziaren.

Obrazek

Najdroższa kawa na świecie wydobywana jest z odchodów Łaskunów. Kawa kopi luwak kosztuje ok. 1 tysiąca euro za kilogram! W Polsce w kawiarni w Ćmielowie filiżanka tego napoju kosztuje 100 złotych.

...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Reflexje:)

Post autor: sprawiedliwy »

a czy to prawda,
że ta z wypłukaną kofeiną jest nawet szkodliwa?
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Reflexje:)

Post autor: Reflex »

Nie wiem sprawiedliwy, ja tej plukanej nigdy nie pilem. Z doświadczenia tylko wiem, że przemyslowi nie można za bardzo ufać.
Przykladem CocaCola, która produkuje m.in died CocaCola (dietetyczna), jest ona wciaz niezdrowa. Czy dla każdego? To zalezy od wielu czynnikow, jak zdrowie, częstotliwośc użycia. Ja jej nie pije od lat, no chyba że do klasycznych drinków z polska czystą wyborową. :lol:
W ogóle nieraz zastanawiałem sie nad ogólnym problemem zdrowej żywności. Nie można za wszystko winić producenta.
Żywnosć ma to do siebie, że się szybko psuje. Nie dziwota, że przemysl stara sie przedłużyć jej żywot na pólkach. Inaczej miliony ton żywności ladowalaby na śmietniku. I tu wlaśnie wskazana jest rozwaga klienta. Dzisiaj latwo jest znalezć informacje na internecie, co jest zdrowe a co i komu jest szkodliwe. Niestety z rozwojem cywilizacji, żywność musi się produkować szybciej i w coraz większej ilości a to zmusza do ingerowania w nią chemią. Takie niestety jest teraz życie. Coś za coś.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Reflexje:)

Post autor: sprawiedliwy »

tylko że te internetowe wiadomości bywają bardzo szkodliwe same w sobie. Nie ufam im.
wyłowić coś sensownego z internetu jest dość trudno, więcej w nim chłamu i bzdur, bo wszystko jest bez nakładu finansowego..
Każdy pisać może, co chce i mu ślina na język przyniesie. Zawsze znajdzie się jakiś oszołom piszący i chmara czytających. wierzących w to "co pisze na internecie" niczym świętą biblię!
Publikacje papierowe są jednak "przefiltrowane" przez wydawce i kupującego. Trzeba sięgnąć do kieszeni, i to jest weryfikacja.
almagus
Posty: 4546
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Reflexje:)

Post autor: almagus »

Potrzeba się ujawnić, a oni napuszczą nożownika.
Trzeba też mieć środki.
A zresztą po co to jest twórcy czy tfurcy!
Chyba, że tfurca jak ocean!
Wolę wdrożone wynalazki, a to w Polsce jest niemożliwe, jak grafen!

pozdrawia almagus
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Reflexje:)

Post autor: Reflex »

Wybacz sprawiedliwy, ale nie masz racji. Ja mowie o oficjalnych stronach organizacji medycznych, szpitali, czasopism.
Nie czytam prywatnych opinii. Tu masz jeden z piewszych z brzegu miesiecznika Zdrowie. Sprawdz …
Ja zagladam czasem do angielskich, jest np. poradnik kliniki Mayo ktorej bylem operowany na serce.
W Polsce na intenecie jest duzo wartosciowych zawodowych porad. Wpisz w wyszukiwarke problem i zobaczysz.

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Reflexje:)

Post autor: alohilani »

Tak, kawa jest zdrowa, ale czarna.

Postaram sie poszukac materialow w zrodlach medycznych, ktore to potwietdzaja.
To swietnie Reflexie, ze o tym piszesz!

😎
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Reflexje:)

Post autor: sprawiedliwy »

Aloha. dzięki....ta bezkofeinowa kawa smakuje także samo. Niby!
a co do czarności. Hmm. niby . podobno z mlekiem czy chudą śmietanką mniej działa na chorowitą wątrobę.

Dzięki Reflexie. Oczywiście naukowe pisma w internecie, czy profesjonalne portale są filtrowane i czuwają nad ich treścią fachowcy. Wiem o tym. One są tak skrupulatne i szczegółowe, że nagle wszyscy stajemy się lekarzami. Albo oczywiście znajdujemy symptomy. Bo dany lek może działać ubocznie tak na zatwardzenie jak i na rozwolnienie. na nudności i na zwiększony apetyt. na spadek ciśnienia i na podniesienie. Nie wiem czy to zwykłe zabezpieczenie na wszelki wypadek. nawet gdy jest jedna na 1000 szansa. W każdym razie po czytaniu tych medycznych mądrości strach łapie za gardło, choroby urastają do monstrualnych rozmiarów. Nie wiem czy nie lepiej jest żyć w niewiedzy, niż w jej nadmiarze.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Reflexje:)

Post autor: Reflex »

Szczerze mówiąc ja za często nie zagladam na strony medyczne a juz prawie w ogóle kiedy mi coś dolega. Dlaczego? Ano z bardzo prozaicznego powodu. Kiedy czytasz suchy opis choroby a w sobie czujesz cos obcego, zaczynasz się czuć niepewnie a czasem wręcz zle. Zwykle na taką strone wchodzimy z nadzieja, że cie pocieszy. Ale kiedy kończysz czytanie zaczynasz czuc w sobie ucisk. To nasza wyobraznia. Dlatego wole isć do lekarza bez obciązajacej wiedzy, który kojarzy mi się odwrotnie, czyli z kimś kto leczy, wiec mi pomoże. Dopiero po wizycie u lekarza moge zerknąć, ale szybo zamknąć. Ale to jest osobiste odczucie. Każdy reaguje po swojemu i to jest ok.
Najczęściej czytam i oglądam na necie strony, które podają informacje o zdrowym odżywianiu. Sa to w USA fantastyczne publikacje, pieknie ilustrowane z doslownie medyczną informacja o każdym produkcie. Tam sie dowiesz niemal obrazowo jak szkodzi ci np. cukier, sól a jak pozytywne dla orgamizmu są warzywa i inne produkty. Ja na przyklad nie uzywam cukru juz od kilku lat a zastapilem go stevią ale też uzywam rzadko i w malym zakresie.

Ale z drugiej strony...masz racje sprawiedliwy. Czasem lepiej być w niewiedzy.
Od tego mamy lekarza niech on sie martwi a nas leczy. ;)

Obrazek
ODPOWIEDZ