Z frontu koronowirusa.

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8389
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Z frontu koronowirusa.

Post autor: Reflex » pt maja 08, 2020 7:51 am

W gazecie wyborczej ukazal się artykul, króry informuje że Kanclerz Niemiec, Angela Merkel zaapelowała do wspólnoty międzynarodowej, aby połączyć siły w opracowywaniu szczepionki przeciwko koronawirusowi i innych skutecznych metod leczenia COVID-19.

Do opracowania szczepionki przeciwko koronawirusowi brakuje nam dziś jeszcze, jak się ocenia, 8 mld euro – powiedziała Angela Merkel w swym cotygodniowym wystąpieniu wideo. Nawiązała w nim także do rozpoczynającej się w poniedziałek 4 maja konferencji darczyńców, zorganizowanej przez Komisję Europejską.

Jak zapewniła, Niemcy "wniosą do niej znaczący wkład finansowy". Nie podała jednak na razie, o jaką sumę chodzi. Niemcy są współorganizatorem konferencji. Do udziału w niej wszystkich chętnych zaprosiła przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Koronawirus zagraża nam wszystkim

Mówiąc o skutkach pandemii koronawirusa niemiecka kanclerz oświadczyła, że "wyrządziły one wszędzie poważne szkody w życiu gospodarczym i społecznym". Dlatego, jak stwierdziła dalej, "musimy usilnie i w bardzo skoncentrowany sposób pracować nad wyhamowaniem tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa, a następnie nad zwalczeniem go, gdy już będziemy dysponować skuteczną szczepionką".

Jest to jedno z naszych "najpilniejszych i najważnieszych w tej chwili zadań, któremu musimy sprostać, żeby uratować życie milionów ludzi", podkreśliła.

Niemcy nie uchylają się przed ciążącą na nich odpowiedzialnością w tej sprawie i dlatego dołożą także wszelkich starań, żeby szczepionka przeciwko koronawirusowi była dostępna dla wszystkich, gdy już zostanie opracowana, podobnie jak inne lekarstwa potrzebne do zdiagnozowania i leczenia choroby COVID-19 – dodała Angela Merkel.

Tę pandemię możemy pokonać tylko razem

Kanclerz Merkel z zadowoleniem przyjęła zawiązanie licznego sojuszu, złożonego z rządów różnych państw oraz prywatnych fundacji oraz firm pracujących wspólnie nad jak najszybszym wynalezieniem szczepionki i lekarstw przeciwko koronawirusowi. Ważną rolę w tym przedsięwzięciu powinna, jej zdaniem, odgrywać Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
........................

Moim zdaniem Unia Europejska staje się światowym liderem dla wszystkich ludzi w sprawach zdrowia i klimatu. Odwrotnie jak USA pod dyktandem Trumpa, który odcina się od świata, myślac tylko o wlasnym kraju. Ostatnio zawiesil wplate na WHO, a wczesniej chcial sciagnać do USA niemiecko angielska spolkę, pracującą nad szczepionką przeciw koronowirusowi. Niemcy z Anglikami odmowili, twierdząc że pracują dla calej ludzkości nie tylko dla siebie.

sprawiedliwy
Posty: 1670
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Z frontu koronowirusa.

Post autor: sprawiedliwy » pt maja 08, 2020 9:23 am

Reflex pisze:
pt maja 08, 2020 7:51 am
Odwrotnie jak USA pod dyktandem Trumpa, który odcina się od świata, myślac tylko o wlasnym kraju.
żeby tylko. Ten dupek żołędny ma tyle niebezpiecznych pomysłów, zagrażających całemu światu, że skóra cierpnie.
On może podjąć wiele niebezpiecznych decyzji sam, bez pytania kongresu i senatu o zdanie.

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8389
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Z frontu koronowirusa.

Post autor: Reflex » pt maja 08, 2020 10:20 am

Niedlugo wybory a Trump nie ma najmocniejszej pozycji, boi się, że obecna sytuacja dziala przeciwko niemu. Dlatego "ziemie gryzie", żeby uruchomic gospodarke i oświadczyć że uratowal Amerykę. Już raz się "przewiózl", lekceważąc nadchodzącą pandemię. Teraz chce naprawić swoja pozycję. Boję się, że to może mieć tragiczne skutki dla ludzi. Corona w USA jeszcze nie zwolnila.

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8389
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Z frontu koronowirusa.

Post autor: Reflex » sob maja 09, 2020 7:56 am

Lekarze z Hongkongu przetestowali kombinację trzech leków. Pacjenci zdrowieli w kilka dni

Kombinacja trzech leków - betaferonu, lopinawiru/rytonawiru i rybawiryny - może okazać się skuteczna w walce z koronawirusem - wynika z badań lekarzy z Hongkongu, których wnioski opisano w naukowym magazynie "The Lancet". Okazało się, że pacjenci, którym podawano te leki, dochodzili do zdrowia w ciągu tygodnia.

Naukowcy z Hongkongu postanowili sprawdzić, jaką skuteczność i bezpieczeństwo dla pacjentów zakażonych koronawirusem ma leczenie jednocześnie trzema lekami: betaferonem (rodzaj białka wykorzystywanego m.in. do leczenia stwardnienia rozsianego), lopinawirem/rytonawirem (kombinacja leków stosowana u pacjentów zakażonych wirusem HIV) oraz rybawiryną (stosowana m.in. w przypadku zakażeń wirusem HCV).

Badaniu poddano 127 pacjentów z sześciu szpitali w Hongkongu. 86 z nich przez dwa tygodnie podawano kombinację trzech leków, 41 przyjmowało jedynie lopinawir i rytonawir.

Mediana liczby dni, które minęły od rozpoczęcia leczenia do negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wyniosła w pierwszej grupie 7, a w drugiej 12. Jak podają naukowcy z Hongkongu, w trakcie badania nie zmarł żaden pacjent, a ewentualne efekty uboczne były "łagodne".

"Wczesna potrójna terapia przeciwwirusowa była bezpieczniejsza i skuteczniejsza niż sam lopinawir-rytonawir w łagodzeniu objawów i skracaniu czasu pozbywania się wirusa i pobytu w szpitalu" - czytamy we wnioskach z badania, opublikowanych przez magazyn naukowy "The Lancet".
Autorzy podkreślają, że szansa na skuteczność takiej terapii jest największa w przypadku łagodnych lub umiarkowanych objawów.

Dotychczas na całym świecie stwierdzono prawie 4 mln zakażeń koronawirusem (stan na 09.05, godz. 8), zmarło ok. 275 tys. osób. Potwierdzono wyleczenie 1,3 mln chorych.
........................................................

Eksperci apelują do Facebooka, Twittera i Google ws. fake newsów. "Infodemia gorsza od koronawirusa"

Specjaliści z całego świata, walczący z pandemią COVID-19, domagają się od gigantów technologicznych zapanowania nad zalewem dezinformacji.

W liście otwartym, który został opublikowany w "New York Timesie" jako całostronicowe ogłoszenie, wirusolodzy, lekarze, pielęgniarze i pracownicy instytucji opieki medycznej, walczący z pandemią koronawirusa, domagają się od potentatów technologicznych, takich jak Facebook, Twitter i Google, by "nie wzniecali dalej kłamstw, oszczerstw i wymysłów, które zagrażają zdrowiu nas wszystkich".

Teraz mierzymy się nie tylko z pandemią COVID-19, ale także z globalną infodemią dezinformacji: fałszywe doniesienia o tym, że kokaina jest skutecznym lekarstwem, albo że wirus wywołujący COVID-19 powstał w chińskim lub amerykańskim laboratorium broni biologicznej, rozchodzą się w sieci szybciej niż koronawirus. Platformy internetowe podjęły próby przeciwdziałania: usuwają niektóre materiały oznaczone jako fałszywe i bezpłatnie publikują ogłoszenia Światowej Organizacji Zdrowia. To jednak nie wystarcza

– piszą sygnatariusze.

gigantyczny zalew fałszu i treści wprowadzających w błąd na temat koronawirusa nie jest odosobnionym przypadkiem, ale częścią globalnej plagi. Na Facebooku widzieliśmy już twierdzenia, że dwutlenek chloru leczy raka i pomaga osobom z autyzmem, że milionom Amerykanów »wstrzyknięto wirusa raka« razem ze szczepionką na polio albo że zaburzenie ADHD zostało wynalezione przez wielkie koncerny farmaceutyczne. Te kłamstwa mają groźne konsekwencje"- piszą pierwotni sygnatariusze listu, wśród których było m.in. czworo niemieckich lekarzy: Christian Drosten, Melanie Brinkmann, Jürgen Ellingen i Christopher Rommel.

Dezinformacja zabija

O tym, jakie skutki mogą mieć fake newsy na temat koronawirusa, nowojorski lekarz Dunkan Maru przekonuje się prawie codziennie. Epidemiolog z Queens był inicjatorem tego listu i dołączył do niego własny tekst, gdzie opisuje, jak ratował już pacjentów, którzy pili środki dezynfekujące, żeby się "wyleczyć" albo którzy są przekonani, że kryzys to jedno wielkie oszustwo i dlatego nie przestrzegają dystansu socjalnego albo odmawiają przyjęcia pomocy, której właściwie potrzebują.

"Błędne albo niezweryfikowane jeszcze naukowo informacje rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie i mogą niepotrzebnie wywoływać strach i szkody" — ostrzega niemiecka lekarka Melanie Brinkmann, która także dołączyła do apelu swój przyczynek. Jako przykład podaje ona doniesienia o wystąpieniu agresywnych mutacji wirusa czy rzekomo skutecznych terapiach.

Amerykański lekarz Rajeev Fernando podkreśla w swojej wypowiedzi, że błędne informacje doprowadziły do tego, że wielu ludzi przez długi czas nie przychodziło do szpitala, a leczenie pozwoliłoby uniknąć zgonu. "W kryzysie takim jak obecny walka z pseudoinformacjami w Internecie jest tak samo ważna jak pozostawanie w domu czy utrzymywanie społecznego dystansu".

Artykuł pochodzi z serwisu "Deutsche Welle"

godzilla
Posty: 12866
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Z frontu koronowirusa.

Post autor: godzilla » pn maja 11, 2020 3:59 pm

qrwy spiskowcy zadaja totalnej cenzury aby miliardy ludzi pozwolily sie zaprowadzic na rzez jak bydlo...
i takie bydlo tutaj pisze na forum... wspierasz ich zbrodnicze plany, wiec sam jestes zbrodniarzem bandyto - reflexie...
acha, i pozdrowienia dla Remigiusza

Awatar użytkownika
Reflex
Posty: 8389
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Z frontu koronowirusa.

Post autor: Reflex » pn maja 11, 2020 4:38 pm

Wybacz serce, ja oprócz chwilowo rekina, z idiotami nie rozmawiam...
Nie wiem kto to jest Remigiusz.

sprawiedliwy
Posty: 1670
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Z frontu koronowirusa.

Post autor: sprawiedliwy » wt maja 12, 2020 2:29 am

godzilla pisze:
pn maja 11, 2020 3:59 pm
i pozdrowienia dla Remigiusza
:lol: do mnie też to pisałeś godzilla. i ja też nie wiem kto to Remigiusz, bo o żadnym nawet nie było słychać.
a co do wirusa....
testują tylko gdy masz symptomy ale ostrzegają, że bez symptomów można być roznosicielem i zarażać.

żeby chociaż test na wytworzone przeciwciała byłby dostępny. Mogę zapłacić by wiedzieć że nie zarżam ijakiś czas nie zarażę się. Tylko ten czas! jest nieubłagany, i ciągłe zmartwienie by zdążyć.

Godzill a jakie masz statystki z domów starców? jak tam trafisz to faktycznie żywy nie wyjdziesz....

godzilla
Posty: 12866
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Z frontu koronowirusa.

Post autor: godzilla » pn maja 25, 2020 8:35 am

nie wiem jakie sa statystyki w domach starcow... wiem za to ile umarlo, rzekomo, na covid-19 w najwiekszym szpitalu Szwajcarii...
wiem ale nie powiem bo byscie sie za lby z przerazenia zlapali ze tak was wydymali...

i pozdrowienia dla Remigiusza!

nie musisz wiedziec kto to Remigiusz... wazne ze ja wiem i on to wie... on te pozdrowienia czyta i sie pod wasem usmiecha... zreszta wasow juz nie nosi... i nie pamietal zeby kiedykolwiek je nosil...

rekin oceanu
Posty: 4597
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Z frontu koronowirusa.

Post autor: rekin oceanu » pn maja 25, 2020 9:06 am

pozdrowienia Godzilla.
To jest pic na wodę fotomontaż.
Dobre dla biznesu.
Jedni będą kwiczeć drudzy ręce zacierać.
Już reklama idzie w eter .
Dougi będą regulować upadłości prostować.
A nawet darować.
Widzisz jacy hojni.
A co pod długami zostanie to wiesz.
Tak samo w Polsce Niewolników co nie mara.
No ależ cóż nie chcieli jeść Suchy chleb z barszczem a sowicie omaszczony O on będzie drogi nawt Pokolenia zapisane mieć będą znaczy dzieci.
Jeszcze to uczynić nie za swoje kasę.

No tk co za dużo to nie zdrowo nie moja działka.
Jako dziadek wnuczkowi kupił prezent za 1000 złoty
I wziąc lichwę. na to.
Wiesz ile zapłaci za niego całą swoją majętność mieszkania.
A gdzie poszedł tego nie napisali.
No tak ale to już stare sprawy.
Powstają nowe.
A teraz Europa zobaczy cuda jakich nie zobaczyli.
Pamiętaj nie pożyczaj bo zginiesz. W tych czasach.
Lepiej trawę zjeść niżeli rękę wyciągnąć do nikczemnika.To reflex tych popierał a jak mu szło.
rekin

rekin oceanu
Posty: 4597
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Z frontu koronowirusa.

Post autor: rekin oceanu » pn maja 25, 2020 9:08 am

https://www.salon24.pl/u/jaroslawbanas/ ... anipulowac

pozdrowienia Godzilla.
To jest pic na wodę fotomontaż.
Dobre dla biznesu.
Jedni będą kwiczeć drudzy ręce zacierać.
Już reklama idzie w eter .
Dougi będą regulować upadłości prostować.
A nawet darować.
Widzisz jacy hojni.
A co pod długami zostanie to wiesz.
Tak samo w Polsce Niewolników co nie mara.
No ależ cóż nie chcieli jeść Suchy chleb z barszczem a sowicie omaszczony O on będzie drogi nawt Pokolenia zapisane mieć będą znaczy dzieci.
Jeszcze to uczynić nie za swoje kasę.

No tk co za dużo to nie zdrowo nie moja działka.
Jako dziadek wnuczkowi kupił prezent za 1000 złoty
I wziąc lichwę. na to.
Wiesz ile zapłaci za niego całą swoją majętność mieszkania.
A gdzie poszedł tego nie napisali.
No tak ale to już stare sprawy.
Powstają nowe.
A teraz Europa zobaczy cuda jakich nie zobaczyli.
Pamiętaj nie pożyczaj bo zginiesz. W tych czasach.
Lepiej trawę zjeść niżeli rękę wyciągnąć do nikczemnika.To reflex tych popierał a jak mu szło.
rekin

ODPOWIEDZ