Czy ... i dlaczego potrzebna nam wiara?

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Czy ... i dlaczego potrzebna nam wiara?

Post autor: Reflex »

Prof. Zbigniew Mikołejko: – Najwięcej o tym mysle, wieczorem i nocą. Wtedy jestem najbardziej zabłąkany między młotami wiary i niewiary. Najchętniej uległbym pokusie wiary, bo nocą, w stanie samotności, lęki dopadają nas najmocniej. Ale z drugiej strony mam świadomość, że to są właśnie lęki i że potrzeba Boga jako punktu oparcia w moim własnym wszechświecie płynie ze strachu.
________

Każdy z nas w cos wierzy, wierzyl, albo bedzie za życia wierzyl. Religia w przeróżnych formach istnieje od początku świata. Szukalem odpowiedzi na moje pytanie, ale to co znajdowalem jest tak zawiklane, język malo zrozumialy, dla przecietnego czlowieka, że zrezygnowalem.
Zmieszczam tylko jedno zdnie:

"Religia jest realną i dynamiczną relacją osobową człowieka do rzeczywistości transcendentnej - w naszej kulturze - do osobowo rozumianego Absolutu (Boga), od którego człowiek czuje się zależny w istnieniu oraz działaniu i który jest ostatecznym celem, nadającym sens życiu ludzkiemu".

Oczywiście w Boga wierzylem od dzieciństwa, bylem ochrzczony, bierzmowany, bralem pierwszą komunię świetą.
Jednak w zderzeniu z życiem i kościolem (mam na myśli księży (kler) i wierzących, moja obserwacja życia, zachowań ludzkich a przy okazji rozwoju nauki, w dośc wcześnie coś mnie od tej wiary odsuwalo i z biegiem czasu ugruntowalo niewiare w to co nazywamy rytualem religii chrzescijańskiej. Czyli w tym przypadku stalem sie niewiernym. Czy calkowicie?
O tym napisze innym razem.
Teraz tylko chce dodać, ze nie jestem wrogiem żadnej religii. Że wiara to bardzo osobista sprawa, że NIKT nie ma prawa drugiemu czlowiekowi bez jego zezwolenia w te sfere osobistej wiary wchodzić, czy w nią ingerować. Ludzi szanuję jednakowo, czy to jest wierzący, czy niewierzacy. Czy wierzy w Boga chrzescijan, czy w Allacha, lub jeszcze innego Boga.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy ... i dlaczego potrzebna nam wiara?

Post autor: Reflex »

Obrazek
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Czy ... i dlaczego potrzebna nam wiara?

Post autor: rekin oceanu »

Zabłąkana owieczka przeszła z jednego bieguna w drugi.
Niestety w otchłań samego lucyfera kłamstw.
Gdyż jego Bogiem jest Bóg kłamstwa.
Dobrze zauważyłeś.
Ja widziałem to od samego dzieciństwa dlatego byłem inny.
Kato Kato -licki.
On nie uczył nauki Chrześcijaństwa on uczył wstecznych praw starego testamentu i tworzył nowe swoje.
To jest zabronione prawem Bożym.
Religia starego testamentu islam który wyszedł z niewolnicy z Ojca Abrahama
Wygnaną Niewolnicą razem z jego synem na pustynię przez Sarę. itd.
Te trzy religie łączy jeden korzeń historii.
A dzisiaj się nie rozumieją nie znając swoich korzeni i nie zechcą zrozumieć.
Dzieli ich grzech niezrozumienia.
Tak dobrze zrozumiałeś za płotem jest koszmar i przepaść.
Ja cię nie nakłaniam i nikogo nie nakłaniam do tej nauki.
Jej z ludzi nikt nie będzie pouczał a pouczy nas sam Bóg.Stwórca
Jeśli będziesz budował fortecę swojego sumienia.
To przez nie Stwórca porozmawia z tobą inną mową.
Przez twój umysł zrozumienia nawet nie zrozumiesz skąd ta nauka
I poznanie.
Tak już nie oszukasz
Rekin cię nie nakłania i nikogo nie nakłania
A pokazuje drogę.
NA tak nie wierzgaj jęzorem gadów.
Gdyż cię Bóg Stwórca tej ziemi cofnie do robaka świadomości.
To znajdziesz w pismach. św.
No czym mnie zechcesz mnie postraszyć
Getsem HWO
Oni mają czas. a mają mało czasu.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy ... i dlaczego potrzebna nam wiara?

Post autor: Reflex »

Obrazek
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Czy ... i dlaczego potrzebna nam wiara?

Post autor: rekin oceanu »

Zapowiedź godziny sądu

6 Potem ujrzałem innego anioła lecącego przez środek nieba, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia wśród tych, którzy siedzą na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu. 7 Wołał on głosem donośnym: «Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo godzina sądu Jego nadeszła. Oddajcie pokłon Temu, co niebo uczynił i ziemię, i morze, i źródła wód!» 8 A inny anioł, drugi, przyszedł w ślad mówiąc: «Upadł, upadł wielki Babilon*, co winem zapalczywości swego nierządu napoił wszystkie narody!» 9 A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: «Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, 10 ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nierozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. 11 A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia». 12 Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa. 13 I usłyszałem głos, który z nieba mówił: «Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz*. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny».

Opłakiwanie zagłady Babilonu*



9 I będą płakać i lamentować nad nią królowie ziemi, którzy nierządu z nią się dopuścili i żyli w przepychu, kiedy zobaczą dym jej pożaru. 10 Stanąwszy z daleka ze strachu przed jej katuszami, powiedzą: "Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potężna! Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!" 11 A kupcy ziemi płaczą i żalą się nad nią, bo ich towaru nikt już nie kupuje: 12 towaru - złota i srebra, drogiego kamienia i pereł, bisioru i purpury, jedwabiu i szkarłatu, wszelkiego drewna tujowego i przedmiotów z kości słoniowej, wszelkich przedmiotów z drogocennego drewna, spiżu, żelaza, marmuru, 13 cynamonu i wonnej maści amomum, pachnideł, olejku, kadzidła, wina, oliwy, najczystszej mąki, pszenicy, bydła i owiec, koni, powozów oraz ciał i dusz ludzkich*. 14 Dojrzały owoc, pożądanie twej duszy, odszedł od ciebie, a przepadły dla ciebie wszystkie rzeczy wyborne i świetne, i już ich nie znajdą. 15 Kupcy tych [towarów], którzy wzbogacili się na niej, staną z daleka ze strachu przed jej katuszami, płacząc i żaląc się, w słowach: 16 "Biada, biada, wielka stolico, odziana w bisior, purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perłę, 17 bo w jednej godzinie przepadło tak wielkie bogactwo!" A każdy sternik i każdy żeglarz przybrzeżny, i marynarze, i wszyscy, co pracują na morzu, stanęli z daleka 18 i patrząc na dym jej pożaru, tak wołali: "Jakież jest miasto podobne do stolicy?" 19 I rzucali proch sobie na głowy, i wołali płacząc i żaląc się w słowach: "Biada, biada, bo wielka stolica, w której się wzbogacili wszyscy, co mają okręty na morzu, dzięki jej dostatkowi, przepadła w jednej godzinie". 20 Wesel się nad nią, niebo, i święci, apostołowie, prorocy, bo przeciw niej Bóg rozsądził waszą sprawę». 21 I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc: «Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już jej nie będzie można znaleźć. 22 * I głosu harfiarzy, śpiewaków, fletnistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy. I żadnego mistrza jakiejkolwiek sztuki już w tobie nie będzie można znaleźć. I terkotu żaren już w tobie nie będzie słychać. 23 I światło lampy już w tobie nie rozbłyśnie. I głosu oblubieńca i oblubienicy już w tobie się nie usłyszy: bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi, bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody - 24 i w niej znalazła się krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi»

Wszystkie znaki na ziemi na niebie i wodzie wskazują te dni.
Tak ci co są prawego serca i żyją w pragnieniu Prawdy i jej uczciwości
Mawiał Jezus Chrystus wznieście głowy ku górze.
To nas czas
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Czy ... i dlaczego potrzebna nam wiara?

Post autor: Reflex »

Obrazek
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: Czy ... i dlaczego potrzebna nam wiara?

Post autor: rekin oceanu »

dobrze dobrze ale do dwoich wymiocin już nikt nie przyjdzie.
Wal w swoje gniazdo ile wlezie.
Aż sam zrobisz to co napazgrałeś.
Reflex pisze: czw lip 16, 2020 5:26 am Ty się gnojku pilnuj. Ostatni raz przegiąleś po chamsku i bezczelnie pałę a moja cierpliwość sie skończyla.
Jeszcze jeden taki twoj wypad z innymi watkami i to bedzie TWÓJ KONIEC!!!. Ja mam czas, mogę tu
tu siedzieć 24 godziny na dobę....

Obrazek
ODPOWIEDZ