Życie skomplikowane ?

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

COVID-19 nokautuje Europę. Tak złych danych jeszcze nie było

Pierwszy pełny kwartał 2020 r. po wybuchu pandemii COVID-19 był dla gospodarek europejskich katastrofalny. Niektóre skurczyły się o ponad jedną piątą. Ekonomiści coraz głośniej mówią o możliwej drugiej fali kryzysu. Jak na tym tle wygląda Polska?

Gospodarka UE skurczyła w drugim kwartale 2020 r. o niespełna 14 proc.
Podobnie zmniejszyło się zatrudnienie mierzone liczbą przepracowanych godzin
Podział Europy na Wchód i Zachód ustępuje nowemu: na Północ i Południe
Pojawiają się głosy o nadchodzącym drugim dnie kryzysu
Duże problemy mają Wielka Brytania, Francja, Hiszpania czy Włochy
Polska nie jest już zieloną, lecz wyblakłą wyspą – wśród krajów, które covidowy kryzys dotknął najmniej boleśnie.

Europa wrzuciła wsteczny bieg. Gospodarki państw UE zamiast rosnąć – kurczą się, i to w tempie, jakiego jeszcze nie notowano. W drugim kwartale PKB Wspólnoty zmniejszył się wobec pierwszego o 11,4 proc. Jeszcze głębsze spadki widać w ujęciu rocznym – gospodarka UE stopniała w stosunku do drugiego kwartału 2019 r. o 13,9 proc. Takiego tąpnięcia w XXI stuleciu jeszcze nie widziano. Jak zauważa Eurostat, który podał dane, jest to najgłębszy spadek od 1995 r., kiedy rozpoczęto publikacje szeregów czasowych.
.............

Dalszy ciąg artukulu pod adresem:
https://www.forbes.pl/gospodarka/korona ... ue/g569gn0

Warto przeczytać do końca...

W trakcie pisania mojego postu na poprzedniej stronie zostala świeża odpowiedz sprawiedliwego dla godzilli , ktorą niechcąco zaslonilem. ;)
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: sprawiedliwy »

teraz moja wypowiedź do godzilli jest uzupełniona, tzn zostało kilka zdań dopisanych, gdyż mam wrażenie, że się nie rozumiemy.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

Musisz sprawiedliwy jeszcze dodać - bo on sam nie zrozumie - że reszta także ma swoj rozum.
Nie taki jak on. UCZCIWY :!:
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: sprawiedliwy »

https://nzzas.nzz.ch/wissen/corona-impf ... ld.1570273
Mam ten artykuł w papierowej wersji...więc nic nie poszachrowane ale i tak "ogłupiające"

Artykuł niby łatwy, ale osoby które znają tylko i wyłącznie język niemiecki zrozumiały go niewłaściwie.
Przetłumaczony, zrozumiany jeszcze gorzej. Po prostu dziennikarz piszący też nie rozumie co pisze, o czym pisze. W rezultacie czytelnik wychodzi na idiotę...

Gdy artykuł przeczyta profesor z "branży" wie o czym to jest i śmieje się z czytelników.... i nareszcie, poproszony o "kawę na ławę" nam wszystko dokładnie wyjaśnia.

Rzeczywiście badania i rozwijanie badań trwa już ponad 10 lat.... lecz dziennikarze nie rozumiejąc , piszą nie tak jak należy i czytelnik jeszcze bardzie skrzywiony obraz i treść otrzymuje.

Nie będę tłumaczyć. Rozumie się przez godzinę a potem znów wszystko jest jak zaklęte i zawiłe.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: sprawiedliwy »

PAN. Zrozumieć - Covid-19. apolityczny, rzetelny, fachowy, racjonalny, konkretny, bez "wycieczek" aluzji i bez insynuacji!

OPRACOWANIE ZESPOŁU DS. COVID-19
PRZY PREZESIE POLSKIEJ AKADEMII NAUK

https://static.im-g.pl/im/3/26303/m2630 ... 30MxKaXV88
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

O rany, to mnie urzadzileś, ha ha ha. Ja to mam przeczytać? Niestety nie skorzystam. Im wiecej o tym czytam, tym glupszy jestem a pieprzony virus się śmieje.
Wiem tylko, że Polacy dużo piszą a malo robią. Prasa podaje, że maja najmniej badań w Europie, ale najwiecej piszą, co mnie zreszta wcale nie dziwi w PiSowskim państwie.

Przez cztery lata rozdawali państwowe pieniądze, kupowali wyborcow na wsi, sycili forsą kościól i telewizję ktora byla ważniejsza od ratowania zdrowia ludzi. PiS mial to w doopie. Dzisiaj zaczyna brakować pieniedzy na wszystko, więc tną desperacko stanowiska w rządzie, siegaja do portfeli obywatela. Dziesiątki nowych podatków, jak np. od deszczu, niedlugo od powietrza i swiatla dziennego.

Czytam w gazecie, że przyszli w towarzystwie uzbrojonych ludzi, zeby odciąć staruszkowi wode bo nie zaplacil za kilka miesiecy wstecz. Jak mozna tak potraktowac czlowieka? Woda to życie - zamiast skierować energie na pomoc dla niego traktuja skurwysyny czlowieka palną bronią.. Szacunek, opieka? Hehe... Oszustwo, zlodziejstwo, syf kila i mogila.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

Obrazek
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: czw wrz 10, 2020 5:33 am masz durny betonowy leb... z rodu Hohenzollernow
Mam spóźniony zapłon, :lol:
śmiech do łez.... godzil czyta książki papierowe, naczytał się, oj naczytał...gratuluję! szczerze!
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

Tak! On czyta papierowe książki, dużo dyskutuje na facebooku,
podciera się amerykańskim papierem toaletowym. :mrgreen:

A na forum cale lata pieprzy jak niezdrowa ... jak sie to nazywa?
Aha!!! - tylna część ciala. : )))
ODPOWIEDZ