Życie skomplikowane ?

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: godzilla »

sprawiedliwy pisze: śr wrz 30, 2020 10:23 am Mam spóźniony zapłon, :lol:
śmiech do łez.... godzil czyta książki papierowe, naczytał się, oj naczytał...gratuluję! szczerze!
no przeciez mialem nie ujawniac ani twojego hrabiowskiego pochodzenia ani nazwisk...
ciekawe dlaczego wszedzie nazywaja cie "wnuczka hrabiego xxx"?
czyzbys byla z nie calkiem prawego loza?
tytuly sie chyba dziedziczy?
ale to chyba po mieczu...
czyli wnuczko hrabiego xxx, zajmij sie tym co umiesz najlepiej, czyli wykorzystywaniem cudzej pracy...
no ale moze babcia by sie ucieszyla ze uporzadkowalas jej notatki i wydalas na papierze...
tylko pochooy tracisz czas na takie bzdety jak udowadnianie swiatu ze reflex jest czyms lub kims, skoro moglabys pogrzebac glebiej po strychach przodkow, moze znowu znajdziesz cos co po szybkiej edycji da sie opakowac i sprzedac?
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: czw paź 01, 2020 9:01 am moze znowu znajdziesz cos co po szybkiej edycji da sie opakowac i sprzedac?
takie książki prawie nikogo nie interesują, ale po takiej publikacji na ogół wysypuje się worek różnych świadectw, dokumentów i uzupełnień, mimo to w każdym razie wąski zasięg, nie to co Remigiusza....którego sprzedają się jak gorące bułki i to bez nakładu finansowego własnego. Jeśli zwrócą się koszty i książki rozejdą, to już jest wielki sukces! (machina pośredników zżera jakiś minimalny zarobek) Na książkach dziś zarobić się rzadko komuś udaje, więc Remigiusz się dobrze wstrzelił, jak to z kryminałami - lekka, łatwa, myśleć nie trzeba a ciekawość napędza czytanie i przewracanie kartek...

a jeśli książkę rzeczywiście przeczytałeś ze zrozumieniem, to nie zadawałbyś takich pytań i oczekiwał odpowiedzi, gdyż moje odpowiedzi obrażałyby Twoją inteligencję... a ja godzili nigdy nie obrażam i zamiaru nie mam, w przeciwieństwie do godzili, który nie zostawia suchej nitki wylewając kubła pomyj i nieczystości, nie lubisz hrabiów, nie ty jeden...ale conajmniej inni nie kpią, prześladują i nie obrażają, nie opluwają i nie sieją ostracyzmu i nienawiści.
Wiem jednak, że interesować się historią można co jeszcze nie oznacza rozumieć historię i ją interpretować. Otóż, podpowiem, bo wiem, że to trudne. Obie konstytucje międzywojnia zniosły tytuły monarchistyczne i stan szlachecki, jeśli dziadek, ojciec, urodził się przed konstytucja marcową czy kwietniową, to urodził się jako hrabia, baron, książe itp. Później urodzeni to owszem dziedzicznego tytułu im nikt nie odebrał (nadaje monarcha i odbiera monarcha) lecz w Pl go używać nie powinni, gdyż obie konstytucje wzięły przykład z W.R.F. W Czesi używają hrabe hrabenka, austriackie formy tylko towarzysko i tylko w kręgach własnych, (ntb. niektóre tytuły hr. zostały potwierdzone przez monarchę też dożywotnio dla kobiet dziedziczących) także włoskie i francuskie towarzycho. To zabawnie i wg. mnie śmiesznie brzmi, a nawet ironicznie, LECZ zajmując się historią nie cierpię kpin z niej! Niemcy wpisują sobie do paszportu bo tytuł jest częścią nazwiska. Czy to dr czy graf, a niektórzy profesora...zdarza się i wszystko razem.. :lol: ale o tym nie dyskutuję, nie mój problem..
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: sprawiedliwy »

świetnie sprzedaje się bestseler szwajcarski "Piff, Paff, Puff" o prostytucji... II miejsce na liście bestselerów.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

A ja z wielkim zaangażowaniem, przeczytalem powieść,
"Suche majtki, na dnie morza". :o
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: godzilla »

Reflex pisze: sob paź 03, 2020 8:04 pm A ja z wielkim zaangażowaniem, przeczytalem powieść,
"Suche majtki, na dnie morza". :o
nie dosc ze glupi to i nieuk...
jakiez to reguly gramatyczne kazaly ci wstawic przecinek w tym prostym zdaniu???
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

Hahaha! Jakie zasady? Moje wlasne.
Po prostu godzilko, żeby czytelnicy poznali że to ja pisalem a nie zazdrosny dureń jak Ty, :mrgreen:
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

Obrazek

Czołowi dziennikarze tenisowi George Bellshaw z brytyjskiego "Metra" i Jose Morgado z portugalskiego "Record" są zachwyceni formą naszej tenisistki. "Jej zwycięstwo nad Halep było przerażająco dobre", "Jej styl jest dość wyjątkowy" - usłyszeliśmy.

Jak oceniasz dotychczasowe występy Igi Świątek w tegorocznym Roland Garros?

George Bellshaw: Jest wspaniała. Stracić tylko 20 gemów na drodze do pierwszego w życiu półfinału Wielkiego Szlema to naprawdę imponujące. Rywalizowanie z nią jest bardzo wymagające. Z jednej strony ma w sobie brutalną siłę, którą pokazuje w wymianach. Z drugiej potrafi być na korcie delikatna, grać technicznie. Kapitalna kombinacja.

Jose Morgado: To niesamowity turniej dla Igi. Gra swój najlepszy tenis od dawna. Świetnie serwuje, posyła winnery z każdej pozycji, fantastycznie się rusza. Ma wiele atutów w grze.

Czy jesteś zaskoczony tym, jak dobrze radzi sobie w Paryżu?

George Bellshaw: Nie jestem zaskoczony tym, że jest w stanie grać na tak wysokim poziomie. Dziwi mnie może tylko to, jak konsekwentna jest w tej grze. Zwycięstwo nad Simoną Halep było przerażająco dobre, ale zawsze bardzo łatwo jest po takim meczu obniżyć loty, co jej się akurat nie przytrafiło. I do tego świetnie radzi sobie w deblu!

Jose Morgado: Tak, jestem zaskoczony tym, jak gra i łatwo wygrywa. Zawsze wiedziałem, że ma talent, ale konsekwencja, jaką pokazuje na korcie, jest godna podziwu.

Więcej pod poniższym adresem:
https://www.sport.pl/tenis/7,64987,2637 ... =BoxOpImg1
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

Hurrrrra ... Iga Świątek w Finale Roland Garros. W pófinale zmiotła swoją rywalkę Nadię Podoroską 6:2 i 6:1.
Cala Polska i ja, (na zlość godzilli) trzymamy kciuki. Hip, Hip. Hurrra!!!
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: Reflex »

Wielki sukces i zarobek Igi Świątek

Wielki sukces Świątek to dla niej nie tylko ogromny prestiż i awans w rankingu WTA, ale też ogromny zarobek. Według oficjalnego portalu Światowego Związku Tenisa Polka w dotychczasowej karierze zarobiła na korcie ponad 1,1 mln dolarów. Awans do finału Rolanda Garrosa oznacza, że Świątek ten zarobek niemal podwoiła!

Dzięki zwycięstwu z Podoroską Polka zarobiła co najmniej 947,166 dolarów. Co najmniej, bo tyle otrzymują finaliści tegorocznego Rolanda Garrosa. Zwycięzcy turnieju zarobią zaś dwa razy tyle, czyli 1,894,332 dolarów!

Do singlowych osiągnięć Świątek trzeba dodać też te z debla. Polka w parze z Nicole Melichar awansowała do półfinału turnieju. Oznacza to, że zawodniczki zarobiły wspólnie 130,953 dolarów. Kwota ta jest przyznawana do podziału na parę. Awans do finału warty będzie 222,620 dolarów, a zwycięstwo 378,454 dolarów.

W półfinale Roland Garros para Świątek - Melichar zagra z deblem Desirae Krawczyk (USA) - Alexa Guarachi (Chile). Mecz odbędzie się w piątek jako drugi do godz. 11:00 na korcie Suezanne-Lenglen.

/gazeta wyborcza/
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Życie skomplikowane ?

Post autor: sprawiedliwy »

Bardzo ciekawa rozmowa intelektualistów. Niby łatwa ale to pozory...

Warto posłuchać. Pomyśleć.
https://www.facebook.com/WroclawskiDomL ... 145816122/

To o nas. ! O naszym życiu właśnie. Teraz i tu....
ODPOWIEDZ