Forumowe refleksje

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Forumowe refleksje

Post autor: sprawiedliwy »

Czas na refleksje. ( intermezzo w pracy)
Oglądam co 3 dzień TV, na drucianej antenie w PL.
Jedni wypominają drugim, a drudzy tym jednym. I tak w kółko. WIadomości żadnych.
Nie ma. NIC się na świecie nie dzieje. świat nie istnieje.
Jest tylko Polska podzielona na pół i przerzucający się bagnem Polacy. Powtarzają jedni i drudzy ciągle te same cytaty i zdjęcia. Wypominki gonią wyciąganiem z rękawa jakiś pierdół...które może kiedyś miały znaczenie, ale dziś są nieaktualne.
Chyba zredukuję oglądanie do co 5 dzień, a więc zostanie mi jeszcze dwa razy obejrzenie tej młockarni.

A le że wszyscy lubią jednak wspominki i wypominki i wyciąganie historyjek z głębi szarych komórek . to i ja co dorzucę, bo życie jest jak kaftanik niemowlaka, krótkie i zasr....ne.

Oglądam, bo w Pl, jest dostępne, na VOD. spektakle teatralne telewizji. Rewelacyjne kreacje aktorskie i rewelacyjny dobór sztuk i tematów. Wysoka półka . jak to się dziś mówi.

Wczoraj był Gombrowicz. Nie przepadam za jego twórczością, lecz trzeba coś jego znać, aby móc powiedzieć, że się go nie specjalnie lubi. tzn. jego twórczość.

W sztuce "Trans - Atlantyk", Gombrowicz pisze niejako o sobie, nawet używa własnego nazwiska dla głównego bohatera.
Zaczyna się w ambasadzie czy poselstwie polskim w 1939 roku.

Jak tam rzuca gUFnem, gUFniarzem.... ambasador, poseł, radca, i sam Gombrowicz... no i...... jasny gwint, żadnej cenzury?
Żaden admin forum się nie czepia.?
Pamięć mam jeszcze dobrą. Na pewnym forum, jego admin i założyciel niejaki B. F. - przemądrzały nieco, autokratyczny maksymalnie, ale naiwny i wąskotorowy.....Oburzał się na "gufno", banował a dopuszczał kłamstwo i szkalowanie i obłudny hejt i fake bzdury. Bo to mu akurat pasowało, by pozbyć się tych, którzy mieli inne zdanie.
Niektórym to bardzo pasowało. Nawet tym co na ogół rzucali wulgaryzmami rynsztokowymi, jak potulne baranki stosowali metodę podtapiania, czepianiai z za węgła itd metody paskudne.
Autokratowi, uczestnicy tej farsy, ułatwiali mu niszczenie innych forumowiczów.
Nie opiniuję tych osób, bo i po co. Piszę o tym z innego powodu, jeden minister to wziął tam kilka lekcji kilka, albo nawet był uczestnikiem tegoż forum.
Mój Dziadunio mawiał :
Zwrócisz uwagę głupcowi to cię znienawidzi.
Zwrócisz uwagę mędrcowi to będzie ci wdzięczny.
W ten sposób ich rozróżnisz.
Tak sobie patrzę,,, to zaczęło się dawno jakieś 15 lat temu. I to były początki tej fali, która rozlałała się do dziś jak zaraza.
DZiś nazywa się hejtem i fakenewsami, mową nienawiści. "wilkiem ci jestem". "komunikatorem" "sygnalistą"

Ale jak nazwać naiwną głupotę? nie wiem jak może być jeszcze inna głupota. Chyba sama naiwność wystarczy. jak i sama głupota.

Te chyba nie zmieniły się.
DLatego rozumiem, że forum to umarło. Rozumiem, że nie ma KTO z kim dyskutować i nie ma z kim "gadać" forumowo.

Ta forma komunikacja się przeżyła. ANonimowość spowodowała fatalne skutki. Zachłyśnięcie się wolnością słowa niestety się skurwiło, tzn skręciło na niewłaściwą drogę...

ale... może się mylę...może moje komóry szare ze starości nie działają już jak trzeba. Nie wykluczam tej opcji i nie upieram się. Pozdrawiam i dobrej drogi do brzegu....bez bólu i rozczarowań.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Forumowe refleksje

Post autor: Reflex »

Ja nie jestem pewien że forum się przeżylo. Wiem że istnieją fora Polskie i zagraniczne, dość aktywne. Nasze forum po prostu zostalo porzucone przez wlaścicielke, dziala jak bezdomna i okaleczona sierota a rekin zrobil z niego śmietnik i pośmiewisko.
Gdyby tu istnial jakiś regulamin i moderator, forum wyglądalo by zupelnie inaczej. Przecież na to forum sie zarejestrowalo wiele nowych osób, ale widząc co sie tu dzieje, szybko rezygnowaly. Jestesmy jak opuszczony statek, który dryfuje bez sternika po morzu.
A Ty się o swoje komóry nie martw, są w doskonalym stanie. Poczekajmy, Agniecha wspominala o czymś nowym, może coś jednak uruchomi.

Nie pytajcie o co tu chodzi. Nie wiem :roll:
Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Forumowe refleksje

Post autor: godzilla »

ty zrobiles niego chlew...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Forumowe refleksje

Post autor: Reflex »

...powiedzial godzilla, patrzac w lustro.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Forumowe refleksje

Post autor: godzilla »

niekoniecznie w lustro... patrzylem na to forum...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Forumowe refleksje

Post autor: sprawiedliwy »

A ja Wam dziękuję. Czasem udało złapać jakąś inspirację , skojarzenie, i napisać krótką opowiastkę.
Czekam teraz na decyzję wydawnictwa.
SZkoda, że nie będzie gdzie rozpaczać gdy książkę odrzucą,
ani się pochwalić gdyby zakwalifikowali do wydania,
gdyż nastąpi to dopiero pod koniec października, jak dobrze pójdzie.

Tymczasem Alpy wzywają, krowy tłuką w dzwony pod domem, czas się pakować by zdążyć .
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Forumowe refleksje

Post autor: Reflex »

Nie rezygnuj z góry, zawsze miej nadzieję. Nic nie kosztuje a zawsze jest następny dzień.
Jeśli jednak decyzja Agniechy bedzie negatywna,możemy tu podać nasze adresy e-mail.
Jak ktoś znajdzie coś fajnego, bedzie mógl powiadmiić resztę.

https://www.facebook.com/paulsimon/vide ... 7871017492
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Forumowe refleksje

Post autor: godzilla »

jak widac, wszyscy klada lache na twoje pomysly... ci co chcieli juz sie wymienili swoimi kontaktami...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Forumowe refleksje

Post autor: sprawiedliwy »

wg kolejności...:
Reflex link podany nie otwoera się bądz w ogóle nie istnieje. Słowem "dupablaada".
Godzil : nie wiem, z nikim NIC nie zostało wymienione, co najmniej ze mną....bo niby gdzie ? i jak ?
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Forumowe refleksje

Post autor: godzilla »

link prowadzi na fejsbuk do piosenki Paula Simona... tylko ze duren nie pomyslal ze jak u niego dziala to u innych nie musi... ale on tak ma od zeszlego tysiaclecia... przypomne jego durne "Piekielko" i maly monitorek z ekranikiem 14", na ktorym je stworzyl i ogladal...
nic sie kretyn nie nauczyl chociaz juz prawie jedna czwarta stulecia mija...

Pozdrowienia dla Remigiusza w Kanadzie!
Trzymaj sie Remek i nie dawaj sie qrwom komunistom i zbrodniarzom!
ODPOWIEDZ