Made in Reflex

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Made in Reflex

Post autor: Reflex »

Wlasnej roboty, Chleb na zakwasie pól na pól z whole wheat - ziarnista ciemna mąka.
Pieczony w niemieckiej, glinianej formie. Jeszcze gorący. Pycha!!!
Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

bida z nedza te twoje chlebki... plaskie to, niewypieczone, popekane nie tam gdzie bys chcial, niedogarowane...
gliniany niemiecki? jawohl!
tylko, qwa, poczytaj najpierw cos o prowadzeniu zakwasu i o pieczeniu chleba na zakwasie...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Made in Reflex

Post autor: Reflex »

Caly godzilla. Ale wlaśnie chodzi o to, żebys byl zazdrosny.
Ja zakwas mam od wielu lat, jeszcze kiedy żyl Roo.
Drugi taki spec jak godzilla. Napisal ze klamię, bo zakwas majacy wiele
miesiecy dawno był zepsuty i śmierdzial. :mrgreen:
A ja widzialem, raz godzilla z zazdrości chcial się pochwalic i pokazal swoja upieczoną cegle, hahaha.

Wlasnie niemiecka...
Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

no widzisz jak malo rozumiesz...
aby sie pochwalic chlebem, kazdy domorosly piekarz, pokazuje przekroj chleba tak aby ogladajacy mogl ocenic miazsz. patrzy sie na liczbe i wielkosc "dziurek", patrzy sie czy one sie rozkladaja mniej wiecej po rowno na calej wysokosci wypieku, czy na dole nie ma zakalca, patrzy sie na grubosc i jakosc skorki, czy jest tak samo gruba na spodzie jak i na gorze... w srodku widac tez czy rozne maki uzyte do wypieku sa rownomiernie wymieszane, czy nie ma np. bialych plan maki pszennej w chlebie zytnio-pszennym.... ale skad ty to mozesz wiedziec skoro ty jestes totalnie zachwycony tym co robisz i nie zniesiez ZADNEJ krytyki?

ja nie jestem zadnym tam majstrem w wypiekaniu chleba i faktycznie wiecej pieke ciezkiego zytniego chleba z formy niz chlebow zytnio-pszennych czy pszennych... a to dlatego ze choruje na pewne rzeczy i po bialym chlebie chce mi sie spac... ostatnio odkrylem pumpernickel, ktorym sie zachwycilem i pieke juz prawie wylacznie ten rodzaj chleba ze 100% maki zytniej. taki chleb sie piecze w formie blaszanej przez 8 godzin w temperaturze 125°C i on wychodzi z niej bardzo ciemno brazowy. to znaczy ja pieke przez 8 godzin, bo widzialem przepisy gdzie ludzie pieka go przez kilkanascie godzin...

chleb jasny zytnio-pszenny bez formy pieke od czasu do czasu na prosbe malzonki...

taki chleb aby dobrze wyszedl i byl w miare zdrowy musi garowac w lodowce przez kilkanascie godzin, ale komu ja to mowie? przeciez ty wiesz juz WSZYSTKO...
smacznego....
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

tytul watka tez sporo mowi o twojej znajomosci jezyka angielskiego...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Made in Reflex

Post autor: Reflex »

Ależ idioto, ja nie muszę chleba rozkrawać dla Ciebie, to nie konkurs, żadne śledztwa dla zazdrosnego godzlilli. Chleb po prostu gorący, ledwie wyjęty z piekarnika. Moze jeszcze mi powiesz, że jak coś piszę to mam się rozbierać do naga? Ponadto chleb jest pękniety widac dokladnie jego strukture, nie widzisz tumanie? Zwsze kiedy coś sie pokazywalo, wpadaleś w amok. Do chleba użylem trzy i pól caps mąki, wiec jeśli masz wyobraznię to sobie wyobraż jak jest wyrośniety. Kiedy go daje do wyrośnięcia jest cztery razy mniejszy jak na zdjęciu, leżakuje minimum 11 godzin przed upieczeniem, ale piecze się tylko 45 minut. Ty piszesz o zakalcu w chlebie? Hahahaha....wez Ty sie utop "piekarzu" :mrgreen:
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

Reflex pisze: śr wrz 22, 2021 1:30 pm Ależ idioto, ja nie muszę chleba rozkrawać dla Ciebie, to nie konkurs, żadne śledztwa dla zazdrosnego godzlilli. Chleb po prostu gorący, ledwie wyjęty z piekarnika. Moze jeszcze mi powiesz, że jak coś piszę to mam się rozbierać do naga? Ponadto chleb jest pękniety widac dokladnie jego strukture, nie widzisz tumanie? Zwsze kiedy coś sie pokazywalo, wpadaleś w amok. Do chleba użylem trzy i pól caps mąki, wiec jeśli masz wyobraznię to sobie wyobraż jak jest wyrośniety. Kiedy go daje do wyrośnięcia jest cztery razy mniejszy jak na zdjęciu, leżakuje minimum 11 godzin przed upieczeniem, ale piecze się tylko 45 minut. Ty piszesz o zakalcu w chlebie? Hahahaha....wez Ty sie utop "piekarzu" :mrgreen:
po polsku tez niekumaty jestes jak widze... przeczytaj to zdanie z zakalcem i nie unos sie jak pierdnac nie musisz na siedzaco!
pokazujesz to oczekujesz jakiejs reakcji, nieprawdaz?
tak sie sklada ze ja od paru lat pieke sobie chleb na zakwasie, wiec ci chcialem pare rzeczy wytlumaczyc... w sumie to mam w dupie co ty tam sobie pichcisz... zryj to i nie udlaw sie...
i je-bal cie pies

ps
widac ze ci sie rozjechal jak krowi placek na lace... nie masz pojecia o pieczeniu... nie odwazysz sie pokazac przekroju a nawet balbys sie zrobic fotke z boku tego rozjechanego placka krowiego...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Made in Reflex

Post autor: Reflex »

Ty żalosna kreaturo. Piekę chleb od wielu lat. Pieklem różne chlebki z rożnej mąki drozdżowe i na zakwasie. Również bagietki, bulki, wloską ciabbatę. Przepisy z najlepszych piekarń, wręcz z calego świata, niektóre powstaly setki lat temu. Jeśli chodzi o urzadzenia przygotowania ciasta i pieczenia najlepszy sort.
Ty gnojku zawistny nie masz bladego pojęcia o pieczeniu chleba, jesteś chamska, zlosliwa menda, jakbyś mógl gnojku, zesralbyś sie na samym forum.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

bardzo mi przyjemnie, Andrzej jestem...
i niestety za ten placek nie jestem w stanie dac ci oceny bardzo dobrej, gdyz, jak juz wspominalem jest niewyrosniety lub przerosniety, albo garowal za dlugo albo hydracja byla do dupy... no i ta bladosc...
jak sie czegos nie umie to trzeba sie z tym pogodzic i probowac sie doksztalcac...
z komputerami ci do tej pory nie wyszlo, z jezykami jestes do tylu, a teraz sie kompromitujesz jako domo(nie)rosly piekarz...

co z tego ze uzywasz dobrych przepisow, skoro serca do tego nie masz i nie probujesz zrozumiec o co w tym chodzi?

nie zaprosze cie do grupy piekarniczej na fejsbuku bo obciachu sobie narobisz a po takiej fotce dostalbys sto negatywnych opinii....

a moze przetestujemy to i ja wrzuce twoja fotke i spytam ludzi o zdanie?
zgadzasz sie?

napisze ze jestem poczatkujacy i upieklem taki chlebek, a do tego dorzuce twoj opis spod twojej fotki i zobaczymy co ludzie powiedza.... zgadzasz sie?

bo zgodzisz sie chyba ze te rozerwania skorki na gorze ponad twoim cieciem to bledy w sztuce, co?
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

Reflex pisze: ndz wrz 19, 2021 8:18 pm Ja zakwas mam od wielu lat, jeszcze kiedy żyl Roo.
Drugi taki spec jak godzilla. Napisal ze klamię, bo zakwas majacy wiele
miesiecy dawno był zepsuty i śmierdzial. :mrgreen:
moglbys przyblizyc temat bo nie bardzo rozumiem o czym piszesz... moj zakwas tez ma juz ze cztery czy piec lat i pare razy musialem go reanimowac po powrocie z urlopu, posilkujac sie zasuszonymi platkami....
w jaki sposob miales klamac i kto mial stwierdzic ze zakwas majacy wiele miesiecy smierdzial?
ja od lat wiem ze ludzie prowadza zakwas czasami i przez ponad sto lat... o co ci chodzi konkretnie bo chyba juz w pietke gonisz?
ODPOWIEDZ