Made in Reflex

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

z maki gryczanej nie pieklem chleba... bez glutenu mi sie nie chce...
taki dobrze wygarowany chleb pszenno-zytni jak polezy w lodowce te 16 godzin to juz ci tak nie zaatakuje ukladu trawiennego... znaczy jak ciasto polezy i wygaruje sie... wybyczy... zytni to w zaleznosci od ilosci dodanego zakwasu tez moze dlugo dochodzic w pokojowej temperaturze...

zreszta poczytaj sobie od "Wo liegt das Problem?"
http://koch-werk-statt.ch/info-brot/
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Made in Reflex

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: pt wrz 24, 2021 7:05 am zreszta poczytaj sobie od "Wo liegt das Problem?"
http://koch-werk-statt.ch/info-brot/
to ja już nie wiem, czy łapać się za pieczenie chleba i wędzenie szynki czy lepiej pisać książkę. Jak żyć? coś ugotować i upichcić też trzeba. No i polatać po górach. Wszystkiego nie poradzę. A czarodziejskiej rózgi brak, takiej z gwiazdką na końcu...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Made in Reflex

Post autor: Reflex »

Sprawiedliwy nie oglądaj się na nikogo, Kazdy ma inne potrzeby i swó j styl.
Wędzonki ktore pokazuje godzilla sa piękne i napewno przepyszne, Godzilla nie pisze
czy ma wędzarnie. Niestery wiekszość tych smakolyków w naszym wieku nam szkodzi.

Jeśli chodzi o jego chleb nie ufam mu. Za wiele kombinacji, za wiele skladników,
Niektory chleb trzeba piec 10 godzin (!) jeść dopiero za trzy dni. :mrgreen:

Każdy powinien wybrać to co sam lubi najbardziej i trzymać sie tego.
Z pisania książek nie wolno rezygnować, to jest specjalny talent, a pieczenie chlebka
to jest radocha przystępna dla każdego.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Made in Reflex

Post autor: Reflex »

""""""""""""""
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

Reflex pisze: pt wrz 24, 2021 3:02 pm Wędzonki ktore pokazuje godzilla sa piękne i napewno przepyszne, Godzilla nie pisze
czy ma wędzarnie. Niestery wiekszość tych smakolyków w naszym wieku nam szkodzi.

Jeśli chodzi o jego chleb nie ufam mu. Za wiele kombinacji, za wiele skladników,
Niektory chleb trzeba piec 10 godzin (!) jeść dopiero za trzy dni. :mrgreen:
ma chałupę to i wędzarenkę sobie za chałupą sklecił... parę desek skęcić śrubami to chyba nie problem? większym wyzwaniem było zrobić generator dymu... można było oczywiście kupić gotowca ale ja wolałem przejść przez to sam... najpierw z bańki na mleko z nierdzewnej blachy, a potem z rury, która lepiej do koncepcji pasuje... do tego grzałka od piekarnika gorenje 2200W, i sterownik utrzymujący żądaną temperaturę z przekaźnikiem ssr, coś jak tu
US $6.08 33%OFF | New REX-C100 Digital PID Temperature Controller REX C100 Thermostat + 40DA SSR Relay+K Type Thermocouple 1M 2M Probe RKC Sensor
https://a.aliexpress.com/_msHEIaT + pompka powietrza do dymogeneratora i można dymić... pudło zrobiłem na prowizorkę nie dla wyglądu, więc piękne nie jest ale całość działa i jakbym potrzebował na raz wędzić 20 czy 30 kg to powinno dać radę...

i faktycznie, co do chleba to mu nie ufaj... bo to że po wystygnięciu kroję pumpernikel na pół i połowę zaczynam jeść za dzień czy dwa, a druga czeka e zamrażarce to faktycznie coś szokującego...

ja jestem bałaganiarzem i tylko na początku piekę według recepty... potem za każdym razem już improwizuję i nie zawsze mi cudo wychodzi... są tacy co zawsze wszystko robią z kartką w ręku i mają zawsze podobny produkt... ja nie
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Made in Reflex

Post autor: Reflex »

Dzisiaj upieklem chleb w żeliwnym garku a żeby zrobic grubą skorke dla skromnego , zdjalem pokrywke z garnka wcześniej, niz normalnie.
Wenątrz chleba wciaz ta sama temp. 210 stopni farenhaita 99 Celsjusza. Dla mnie jest nieco za ciemna.

Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

piecze się przez połowę w przykrytym garnku w wyższej, a drugą połowę czasu bez pokrywki w niższej temperaturze... to tak gdybyś nie wiedział...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Made in Reflex

Post autor: Reflex »

Hahahahaaaa... Dzięki serdeczne, co ja bym zrobil bez Ciebie?
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Made in Reflex

Post autor: sprawiedliwy »

Reflex pisze: sob wrz 25, 2021 6:14 pm .
Noooo.... z taką skórka super! to spalono obskrobię. a resztę obkroję i ze świeżym masłem schrupię....
tak mnie zakręciliście z tym chlebem, że mnie myśl o pieczeniu prześladuje...
przyznam, że pumpernikla najbardziej... ale gdzie zdobyć ten malt.... bo przecież ovomaltina za słodka...
dobry pumpernikiel jest lepszy od ciastka... z którego tylko d...i brzuch rośnie...
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

melasa ci potrzebna, ne słód... coop sprzedaje coś w tym stylu ale rozrabiane z jakimś syfem .. chyba z cukrem... jest też gdzieś melasa ale trzeba się naszukać... ja kupuję w niemieckim kauflandzie melasę z trzciny cukrowej... 3 ojro za 300 g.

ciemny słód żytni też sobie robię jakby co... 300g ziarna zalewam wodą, po 12 godzinach odcedzam, płuczę i w misce bez światła czeka następne 12 godzin itd az ma długie kiełki, tak do 5 cm, potem suszę w piekarniku aż zbrązowieją i mielę w młynku...
ODPOWIEDZ