Made in Reflex

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Made in Reflex

Post autor: sprawiedliwy »

Jeśli to prawda z tym pumperniklem i chlebem, to naprawdę zaimponowaliście mi..... :mrgreen:


Godzil przyślij dwie kromki Pumpernikla....
🤣
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

reflex, tu mozesz sie posmiac z moich chlebow... to byl jeden, tylko juz nie pamietam dokladnie co ja tam wymieszalem... na pewno bylo ok. 400 g maki zytniej 1150 + jakas pszenna, ewentualnie orkiszowa... bardzo szybko poszedl bo akurat mielismy odwiedziny syna z wnuczkiem... i juz pare miesiecy minelo
Obrazek

Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

tu moja pierwsza proba z pumperniklem z kwietnia tego roku... widac ze sa pekniecia od gory, widac tez dziurki od wyrastania ciasta wewnatrz, ktore nie sa tu potrzebne... ogolnie troche sie kruszyl przy krojeniu... pieczony chyba przez 7 godzin, o ile pamietam

Obrazek

Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

a tu moj pumpernikel wyglaskany i odpowiedniej wielkosci abym sobie zrobil kanapke do pracy...
ma zwarta strukture i juz sie tak nie rozpada jak te pierwsze... dodaje tez ciut wiecej wody niz w przepisie...

Obrazek

mozesz sie smiac, bo ja to robie dla siebie a chleby z mak mieszanych dla rodziny...
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

do krojenia pumpernikla uzywam noza do krojenia welny mineralnej... mam tez porzadny noz do chleba marki Victorinox ale on sie niekoniecznie sprawdza przy tym chlebie...

cos takiego

Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

nie chce sie chwalic ale ja tez wedze sobie wedlinki, ktorych smaku i zapachu mi tu przez trzydziesci pare lat brakowalo... niestety tez nie za bardzo moge je jadac...

Obrazek

Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

tu schabik suszony w ziolach, tez smaczny byl... chyba ze dwa lata temu robilem
Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

tu cos jak baleron... smaczny, pachnacy i soczysty... nawet nie poczekalem az wystygnie i polezy w lodowce...
Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Made in Reflex

Post autor: godzilla »

a najwiecej chlebow to pieklem w tym stylu... potem odkrylem pumpernikel i przestalem...

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Made in Reflex

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: pt wrz 24, 2021 4:14 am a najwiecej chlebow to pieklem w tym stylu... potem odkrylem pumpernikel i przestalem...

moje podniebienie prawie gotowe by było już odpuścić ci wszystkie grzechy wobec mnie :mrgreen:
gdyby nie brakujący (jeszcze tylko) ten smak....😎🤪

EDIT : BUCH WEIZEN MEHL..... FARIN DE SARRASIN GLUTENFREI.

ALNATURA.
ODPOWIEDZ