Piszę bo ........

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Piszę bo ........

Post autor: Reflex »

Sobota, piekna pogoda. Na forum dalej pusto. Zastanawiam się dlaczego ...
Napewno klótnie i awantury na forum nie pomagają, to nie ulega watpliwości. Ale dlaczego tak jest?
Każdy bedzie mial wlasną odowiedz, swojego winnego.
Patrze na siebie, bo sam w tych utarczkach bralem udzial. Jednak nie ma sensu analizowac i szukać winnych. Zawsze i każdy będzie obstawal przy swoich racjach. Tacy juz jesteśmy i nic tego nie zmieni.
Dlatego każde forum ma wlasny regulamin i wlasnego moderatora pilnującego przestrzegania regulaminu. Nam zaufano, dostaliśmy forum wolne i ale nie zdaliśmy egzaminiu bez kija i regulaminowych obostrzeń.
A przeciez do diabla, jesteśmy dorosli, nie glupi, szanujący sie nawazajem.
Hehehehe...
Marzenie i racja taka sama jak powiedzenie, że czlowiek to brzmi dumnie.
Szkoda tego forum ... szkoda nas wszystkich bo tak latwo go możemy stracić. Jeśli nie potrafimy uczciwie spojrzeć na nasze chraktery i zachowanie, jesteśmy przegrani. A może tak naprawde na niego nie zaslugujemy?
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Piszę bo ........

Post autor: Reflex »

Jeszcze jeden i obiecuę ostatni dowód, ze godzilla jest w pieczeniu chleba nieukiem i prymitywem.
Jesli idzie i jego opinie wręcz wstyd je nawet czytać, nie wspominając o chamskich określeniach mojego chleba.

Dzisiaj kupilem wloski chleb z zawodowej piekarni. Zrobilem to celowo. Jak widac jest dużo bledszy od mojego pierwszego chleba na zdjeciu Jest rownież pękniety (rezerwany) na srodku. Oba fakty zostaly u mnie przez godzille po chamsku okreslone, ("chleb plaski, jak wciśniete g*** w trawie" , wypadek że jest pekniety, niedopieczony, bo blady") Reszty okreslen nawet nie powtórze
G. prawda. Niedopieczony i wcisniety swoimi bzdurami jak g. w trawie jest godzilla.

Oto kupiony w sklepie wloski chleb.

Obrazek


Jak obiecalem, to ostatni post na ten temat.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Piszę bo ........

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: sob paź 23, 2021 11:20 am
Patrze na siebie, bo sam w tych utarczkach bralem udzial. Jednak nie ma sensu analizowac i szukać winnych. Zawsze i każdy będzie obstawal przy swoich racjach. Tacy juz jesteśmy i nic tego nie zmieni.

Dlatego każde forum ma wlasny regulamin i wlasnego moderatora pilnującego przestrzegania regulaminu. Nam zaufano, dostaliśmy forum wolne i ale nie zdaliśmy egzaminiu bez kija i regulaminowych obostrzeń.

Jeśli nie potrafimy uczciwie spojrzeć na nasze chraktery i zachowanie, jesteśmy przegrani. A może tak naprawde na niego nie zaslugujemy?
czy nie jest uczciwiej pisac o sobie w tym kontekscie ?
pisanie w formie MY jest tak faktycznie wskazywaniem palcem na innych i rozmydlanie wlasnego udzialu

wracajac do tytulu tego watku to ja pisze gdy mam chec i cos do przekazania a w innych przypadkach wole milczec

i to na tyle
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Piszę bo ........

Post autor: Reflex »

Pisalem o nas i tak wydawało mi się uczciwie. Gdybym pominął w tekście siebie, byloby to z mojej strony oskarżenie wylącznie pomorzaka i godzilli.
Ale widzę że pomorzak ma wciąż za malo. Co Cię gryzie chlopie, czego chcesz? Napisz to jasno i wyraznie.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Piszę bo ........

Post autor: godzilla »

Reflex pisze: śr paź 27, 2021 1:22 pmJak widac jest dużo bledszy od mojego pierwszego chleba na zdjeciu Jest rownież pękniety (rezerwany) na srodku. Oba fakty zostaly u mnie przez godzille po chamsku okreslone, ("chleb plaski, jak wciśniete g*** w trawie" , wypadek że jest pekniety, niedopieczony, bo blady") Reszty okreslen nawet nie powtórze
G. prawda. Niedopieczony i wcisniety swoimi bzdurami jak g. w trawie jest godzilla
masz racje Mirek... nie ma co z nim dyskutowac...
popatrz co napisal o naszej "dyskusji" o chlebie... i kto tam pierwszym gownem rzucil...
a ty juz wiesz jak chleby moga wygladac...
pozdrawiam
Andrzej
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Piszę bo ........

Post autor: sprawiedliwy »

alfabetycznie:
Almagusie
Andrzeju
Mirku
Włodku
Viko

zupełnie jak w tym "sami swoi" - stawaj do płota....jako i ja stoję... jakoś tak to było.
Chleb jak chleb, jak stoisz w ogonku w piekarni to słyszysz że co drugi klijent chce blady chleb a co drugi przypieczony na ciemno. Jeden chce chleb wysoki a drugi niski... Jeden pszenny a drugi żytni, jeden na zakwasie a drugi na drożdżach....
jeden pęknięty a drugi bez pęknięć. I tak to już jest. Ciszcie się, że ciągle chleb jest i go nie brak. I śmieszni jesteście kłócąc się i wyzywając błotem o pierdołki. (Mam wrażenie, że nie macie o czym pisać. Nie znajdujecie nawet wspólnego tematu do dyskusji. Ot co!)
Właściwie w europejskich miejscach starczy chleba dla wszystkich i właściwie każdy może go kupić. I to jest sedno sprawy. Niestety przyszłość maluje się czarno.
Już nie będę pisać dlaczego, bo chyba wszyscy to już wiemy, mamy świadomość.
Mięso ograniczamy, szczególnie wołowe, staramy się nie produkować śmieci. itd. itp. Ropa jest ciągle za tania. Wszystko jest za tanie, aby człowiek się zastanowił nad tym , że takiej konsumpcji, na taką skalę, dalej być nie może. Nie możemy tyle "latać samolotami" tyle się przemieszczać jakbyśmy robale w D mieli. No i jeść, jeść, jeść, dużo za dużo niż potrzebujemy. Niestety "przyjemność" i "zabawa" zdominowały nasze życie. Wybierają się zasiedlić Marsa ( co za bzdura!), zamiast zająć się ratowaniem Ziemi, gdyż jeśli tego nie zrobimy to ona sobie z nami poradzi, lecz wówczas ucierpimy, zmieci 3/4 populacji. Programy ratowania planety są, dałoby pracę i zajęcie milionom.

Niestety co w Pl się dzieje. to jest nieszczęście i dramat narodowy. Małostkowość i krótkowzroczność rządzi w tym kraju. PO raz pierwszy od czasu wybuchu stanu wojennego znów radość, że nie żyję w PL.

no ale może się mylę? byłoby nawet fajnie gdyby tak było, bo świat opanował pesymizm jakiego dawno, dawno nie było.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Piszę bo ........

Post autor: Reflex »

Obrazek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Piszę bo ........

Post autor: Reflex »

Ludzka masa która oplotla naszą planetę jest przerażająca. Z jednej strony nauka i cywilizacja imponuje rozwojem.Z drugiej strony tempo i technologia zbrojenia jest na poziomie oszalamiającym. Nie wiem ile kosztowalo utrzymanie armii w przeciętnym państwie sto, dwieście lat temu.
Wiem , że dzisiaj jeden bojowy samolot kosztuje kilka milionów dolarów a potem jego uzbrojenie i utrzymanie kolejne miliony.
Jeszcze kilkadziesciat lat wstecz, kiedy staly naprzeciw siebie dwie najwieksze uzbrojone potęgi Uklad Warszawski i zachodnie NATO, czlowiek czul się bezpieczniejszy niż teraz. Dzisiaj do tego doszla pandemia, która przytlumila codzienne życie i wniosla nastrój seperacji i sztucznej ponurej tymczasowości.
No i gwaltowne zmiany klimatu na świecie,. Ludzkie zatruwanie planety doszlo do krytycznego momentu i przed ludzkością rysują sie tragiczne konsekwencje, jeśli się nie podejmie wlaściwych kroków natychmiast. Jak w tym wszystkim utrzymać pogodę ducha i dobre samopoczucie?
Sila i napęd do życia. Nadzieja i wiara, że bedzie lepiej. Bo pomimo narzekań w glebi duszy zawsze tli się nadzieja.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Piszę bo ........

Post autor: Reflex »

Przepraszam za obrazek (bomba nuklearna).
Moj post jakimś cudem ukazal sie dwa razy i nie dalo się usunąc jdnej z wersji.
Udalo sie tylko zastapić tekst zdjęciem.
ODPOWIEDZ