Strona 1 z 1

Brudna polityka

: wt paź 19, 2021 10:43 am
autor: Reflex
Niestety brud polityki Polskiej. Na piewszym miejscu blazen Andrzej Duda.

Obrazek

Re: Brudna polityka

: wt paź 19, 2021 11:32 am
autor: sprawiedliwy
POlityka zawsze była brudna, jest i będzie. Spójrz teraz na Austrię, masakra.
A to co teraz będzie się działo w Niemczech to dopiero ... Będę wszyscy tęsknić z Angie...

Re: Brudna polityka

: śr paź 20, 2021 9:07 am
autor: Reflex
Polityk – osoba działająca w sferze polityki, którą w klasycznym rozumieniu[1] pojmuje się jako dążenie do realizacji idei Dobra (Platon), lub rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne

Tyle w skrócie mowi encyklopedia. Dlaczego więc o politykach najcześciej się mówi, że to ludzie bez moralności, bezduszne i skorumpowane typy?
Przecież nikt sie politykiem nie urodzil. Kazdy z nich jest normalnym czlowiekiem, awansowal i zostal wybrany w swoim kraju przez naród. Co sie z więc z tymi ludzmi dzieje, dlaczego wiekszość z nich szybko staje sie zachlanna i niemorlana? I to nie w jednym kraju i w jednym narodzie, prawie wszędzie.
I tu nasuwa się bardzo niemile skojarzenie. Czlowiek ma w sobie tyle zla ile dobroci. Co weżmie w nim góre zależy gdzie jego życie wyląduje.
Oczywiście to tylko przypuszczenia, ale coś w nas jest niezrozumialego. No i nie wszyscy politycy są niemoralni. Często sytuacja zmusza ich do niepopularnych decyzji. Prosty czlowiek tego nie rozumie, jest tak samo egoistą i reaguje zlością i nienawiścią.