Historia powstania czlowieka?

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Historia powstania czlowieka?

Post autor: Reflex »

Bóg zebrał wszystkie stworzenia i postanowił przydzielić im długość życia!

Najpierw wezwał do siebie człowieka: "Ty człowiek, jesteś słabym stworzeniem, jedz, śpij baw się, ciesz się życiem. Daję Ci na to 20 lat." Człowiek pomyślał, że to wcale niewiele, ale nie zamierzał się kłócić i odsunął się na bok.
Potem Bóg wezwał konia: "Ty koń jesteś duży i silny, przydzielam ci 40 lat." Koń jednak prosił : "Panie 40 lat ciągnięcia pługa i zbierania batów to za dużo! Oddaj moje 20 lat człowiekowi".
Krowie Bóg tak samo chciał dać 40 lat. Krowa jednak odmówiła, powiedziała, że jej wystarczy 20 lat dojenia i poprosiła, by drugie 20 lat, oddać człowiekowi. Potem Bóg zawołał psa i przyznał mu 30 lat życia. Na co pies nie zareagował najlepiej. Prosił Boga o litość. "30 lat na łańcuchu? Daj mi 15, a 15 oddaj człowiekowi".

Bóg zgodził się na wszystkie prośby i lata konia, krowy i psa oddał człowiekowi.

Teraz człowiek żyje: 20 lat bez zmartwień, potem kolejne 20 lat człowiek pracuje jak koń, następne 20 lat jest jak dojna krowa, dzieci i wnuki doją ile mogą. A ostatnie 15 lat siedzi w domu sam jak pies, patrzy na ulicę i szczeka na każdego...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Historia powstania czlowieka?

Post autor: sprawiedliwy »

tja.... fakt. Bóg. jak Bóg zrobił jak chciał.
A ty człowieku ciesz się, że udało Ci się przekazać życie dalej ....
swoje zadanie i misję wykonałeś, albo za wcześnie albo za późno i nie wszystko zdążyłeś...
więc nie mazgaj się...

właśnie w mojej okolicy małżeństwo po 70 popełniło samobójstwo. Nawet się nie zastanawiam dlaczego...
:idea:
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Historia powstania czlowieka?

Post autor: Reflex »

Jak już jesteśmy przy tym temacie, coś pięknie wzruszajacego.


Obrazek
ODPOWIEDZ