Wartość

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Wartość

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: pt lis 19, 2021 12:49 pm Klamtwo pomorzaka:
"zastanawiam sie czy to przypadek ze znajomi pracujacy w kilku szpitalach europejskich nie widza w nich pandemii
ani przeladowanych sal ani intensywnej terapi
wszystko na normalnym w tym okresie poziomie."

Prawda:
W czwartek Niemcy zanotowali swój absolutny rekord nowych zakażeń. 18 listopada (wczoraj) wykryto niemal 65 tys. nowych przypadków COVID-19. To drugi dzień z rzędu z wynikiem powyżej 60 tys. Średnia z ostatnich dwóch tygodni to już 39 tys. zakażeń i 172 śmierci z powodu koronawirusa. Liczba zmarłych z powodu COVID-19 zbliża się w Niemczech do 100 tys.
W piątek Jens Spahn, pełniący obowiązki niemieckiego ministra zdrowia powiedział, że sytuacja jest tak dramatyczna, że rozważany jest pełny lockdown.
/gazeta.pl/
Obrazek

Ta medialna prawda drogi Reflexie tak ladnie cie grzeje i niedlugo zacznie bulgotac.
Temperatura twojej medialnej prawdy rosnie i nie pozwoli ci juz opuscic rondelka.
Ten rondelek to twoj medialny prawdziwy swiat.

miłej kąpieli
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wartość

Post autor: Reflex »

Dlaczego Ty....glupi, z dupskiem w domu, wiesz lepiej co się na świecie dzieje, niz prasa europejska i światowa? Jak informacje politykow i lekarzy?
Jakim straszliwym i bezczelnym glupcem trzeba byc, żeby tak wyglupiać jak Ty? Jak sie nie wstydzisz Ty żalosny i biedny pajacyku?
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wartość

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: pt lis 19, 2021 2:10 pm x
Pomorzaku, czy zapinasz pasy w samochodzie ? boisz się mandatu ? czy ten hełm na głowie rowerzysty, którym jesteś, to też ze strachu przed mandatem ? tak pytam.... (jest twoje w hełmie zdjęcie na rowerze) ...

jeszcze niedawno na nartach hełm mi przeszkadzał. Mimo, że moja głowa już kiedyś oberwała kijkiem i orczykiem, że trzeba ją było szyć, hełm został w szafie. Tak jak już i narty stoją w garażu dla gości nie dla mnie. Ale to inna historia....
Jednak szczepić się będę, i nawet co 6 miesięcy jak trzeba. Inni muszą przyjmować dawkę insuliny kłując się codziennie dwa razy.

A poza tym, to mam wrażenie, że dla lodowców i biegunów to covid jest zbawienny...przede wszystkim ludzie trochę przysiedli na zadkach, nie wiercą się po świecie, jakby robaki mieli, cenią , odkrywszy od nowa pielesze domowe i ciepło rodzinne...i piękno tego co mają w okoł siebie. SZkoda tylko, że tak wiele osób przypłaciło to życiem, bo covid z kosą chodzi i zbiera żniwo. Natomiast zaszczepieni, jeśli nawet się zarażą, bo szczepionka nie ma 100% skuteczności, to nie padają ofiarą kosy.
Już rok jak ludzie są szczepieni....11 miesięcy powszechnie.... Fakt optymistycznie oczekiwano, że będzie skuteczniejsze i całkowite, ale nie narzekam, pasy w samochodzie zapinam, hełm zakładam i szczepionkę biorę... A co mi tam... nie zaszkodzę nikomu....a to najważniejsze. Po za tym jestem po wszystkich możliwych dostępnych szczepieniach.( poza tym na zeka czy jakoś tak) ale że ja w dzikie kraje nie latam to takich szczepień nie było mi trzeba... Natomiast wiem, że niektprzy tu latali w dzikie kraje i szereg szczepień napewno wziąć przed podróżą musieli... musieli..... musieli.... tyle że to nie rząd im kazał tylko biuro podróży !

wesołego weekendu
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Wartość

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: sob lis 20, 2021 5:56 am Pomorzaku, czy zapinasz pasy w samochodzie ? boisz się mandatu ? czy ten hełm na głowie rowerzysty, którym jesteś, to też ze strachu przed mandatem ? tak pytam.... (jest twoje w hełmie zdjęcie na rowerze) ...
Na rowerek zakladam helm bo juz kilka razy nabilem sobie guza i z helmem jednak mniej boli.
Helm na rowerku nie jest obowiazkowy.
Halm zakladam jednak tylko gdy jade rowerem choc czesciej poruszajac sie na dwoch nogach mialem okazje przywitac sie z ziemia.
Jesli pomyslec ilu ludzi doznaje powaznych urazow czaszki idac "po nogach" to logicznym by bylo noszenie helmu zawsze co jednak nie znajduje powszechnej aprobaty. Gdyby tak wszyscy nosili helm aby uratowac tych co sie przewroca. Brak solidarnosci jak widac.
O tym ze pasy moga pomagac albo szkodzic tez mialem okazje sie przekonac. Raz chlop mi wjechal w bagaznik i pasy pomogly ze po odbiciu sie od fotela nie hamowalem zebami na armaturze, innym razem wiszac na pasach gdy samochod lezal na dachu mialem powazne klopoty z wydostaniem sie z niego.
Pomimo tego uwazam ze pasy w samochodzie to dobra rzecz i daja wieksze szanse przezycia kolizji z np. pieszym ktory takich technicznych zabezpieczen nie posiada ( moze chociaz helm ? ). Przy tej okazji widac jak nierowno zabezpieczeni i chronieni sa kierowca i pieszy.
Ciekawe ze do tej pory nkt nie pomyslal o rownych standardach ochrony. Jesli przyjac ilosc zabitych i ciezko poranionych pieszych w kolizjych z autem, moze w ramach solidarnosci i wysokiego zagrozenia na drogach i chodnikach dla bezpieczenstwa nie chronionych pasami bezpieczenstwa zakazac po prostu poruszania sie pieszo. Mysle ze liczba poszkodowanych pieszych drastycznie byspadla. Mozna tez zlikwidowac samochody co tez by zmiejszylo nie tylko liczbe poszkodowanych pieszych ale i kierowcow jak walny w cos twardszego od czlowieka.

Na koniec jak pomyslec ze od chwili porodu czlowiek jest nieustannie narazony na niezliczona i czesto nieprzewidywalna ilosc niebezpieczenstw i nieuchronna smiercia to ..................

spokojnego WE
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wartość

Post autor: Reflex »

Zmienił się świat pod wplywem cholernej pandemii. Umiera tysiące ludzi a miedzy żyjącymi zamiera radość życia i zwykly wzajemny uśmiech.
Podobno nadzieja to matka glupich, ja jednak mam cicha nadzieje, że po tej fali coronavirusa nastapi odpręzenie i zycie wroci do normy.
Tak się zlożylo, że jestesmy jednocześnie pod wplywem zmieniajacgo sie klimatu i atakującej pandemii. No i nadchodzi zima.
Jak nie urok, to s.r.a.cz.k.a, ech....
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Wartość

Post autor: pomorzak »

takie cos wyplul mi translator
Ze skutkiem natychmiastowym
na Florydzie:

Wymagania dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 dla prywatnych pracodawców są zabronione.
============
Pracodawcy, którzy naruszą tę ochronę zdrowia pracowników, zostaną ukarani grzywną.

Agencje rządowe nie mogą wymagać szczepień przeciwko COVID-19 od nikogo, w tym od pracowników.

Instytucje edukacyjne nie mogą wymagać od uczniów szczepienia przeciwko COVID-19.

Okręgi szkolne nie mogą przepisać nosić masek.

Okręgi szkolne nie mogą poddawać kwarantannie zdrowych uczniów.

Uczniowie i rodzice mogą pozwać okręgi szkolne, które je naruszają, i odzyskać koszty i honoraria adwokackie.
Jesli sie nie myle to Reflex zamieszkuje Floryde.
Ciekawe czy to prawdziwe doniesienie.
U nas calkiem przeciwnie dzialaja.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wartość

Post autor: sprawiedliwy »

no cóż powtórzę.
Nic już nie będzie normalne, normalnością.
to co nazywamy normalnością, nie będzie tak jak było. Nie da się. Upłynęło zbyt wiele czasu i zbyt wiele się wydarzyło.
Nie będzie jak było.
NIe ma się co oszukiwać. Było minęło.
Zmieniły się pewne odruchy. Zmieniły się obyczaje.

Covid, czy był czy jest pandemiaą czy epidemią, zwał jak chciał, lecz był zbawienny dla lodowców, zbawienny dla klimatu.
Ludzie zaczęli jakby rozumieć co nieco. Nie może być ciągłego wzrostu ekonomicznego, nie może być rosnącej konsumpcji, nie może być luksusu dla 8 mld ludzi... Ziemia zrobiła się ciasna, zasrana g*** i pierdzeniem istot po niej łażących, które żrą i harcują i dąża ciągle do zwiększenia swojego luksusu nazywanego "dobrym, godnym życiem"... Podcinamy gałąź na której żyjemy.
WIecie o tym, że w Europie nie ma już prawie wróbli ? Nie ma ! zniknęły wróbelki. Bez polowania na nie. Bez wypowiadania im wojny.
Głębie , które je trochę zastąpiły już także są w odwrocie, ich populacje maleją.

Dzięki Covidowi co nieco ludzie się otrząsnęli. Mało ! Dużo za mało. Byłoby może mniej śmiertelnych zachorowań. Ale... skoro szczepionka po około pół roku już znika... bez śladu w organizmie... to kurczeblade gdzie te czarne wizje , że ona uśmierca...

Natomiast pytam WAs ile ludzi musi umrzeć abyście zrozumieli, że Covid zabija i pomaga zabijać ?.

no dobra... koniec. Amen.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wartość

Post autor: Reflex »

Ze skutkiem natychmiastowym
na Florydzie:
Tak to jest zdanie florydanskiego gubernatora Ron DeSantisa. Nie interesuje mnie jego glupota.
Facet zarozumialy i egoistyczny.
Dramatem życia jest to, że często starzejemy się zbyt szybko, a mądrzejemy zbyt późno.
Pomorzaka życie potraktowalo żalośnie; "zestarzal sie i zamiast zmądrzeć, jeszcze bardziej zglupial". :mrgreen:

Dla sprawiedliwego.
Pomorzak nigdy nie zrozumie, bo nie chce. To nie jest jego logika, to jest nieuleczalna choroba.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Wartość

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: sob lis 20, 2021 10:31 am
Dzięki Covidowi co nieco ludzie się otrząsnęli. Mało ! Dużo za mało. Byłoby może mniej śmiertelnych zachorowań. Ale... skoro szczepionka po około pół roku już znika... bez śladu w organizmie... to kurczeblade gdzie te czarne wizje , że ona uśmierca...

Ja tez uwazam ze dzieki covidowi nieco ludzi sie otrzasnelo.
Zaczeli otwierac oczy ze zdumienia bo nawet im sie nie snilo jak mozna ludzmi manipulowac.
Mam nadzieje ze ten proces bedzie postepowal.

Co do "szczepionki" ktora znika bez sladu mam pewne watpliwosci.
To ze nie dziala, cokolwiek to znaczy, nie oznacza ze znika bez sladu.
Mysle ze takie stwierdzenie nie jest niczym nadzwyczajnym.

Dlaczego tak malo mowicie o skutkach ubocznych. Czy ten specyfik nie posiada czegos takiego ?

Ja mysle ze jak ktos chce sobie wstrzykiwac ten specyfik nawet i co kwartal to jest jego sprawa.
Juz teraz wiadomo ze ta substancja nie chroni przed infekcja ani przed infekowaniem.
Gdzie chronienie innych ? Na dodatek obecnie ci "zaszczepieni" nie sa kontrolowani do czasu az sami zachoruja.
Tak wiec bez problemu moga zarazac wszedzie.
Niezaszczepionym zakazuje sie wstepu prawie wszedzie i wymaga sie od nich testow.
To ja sie pytam kto bardziej roznosi ten ktorego ciagle sprawdzaja czy ten ktory jest bez kontroli.
Gdy na konferencji prasowej zapytano naszego guru z RKI ( Lothar H. Wieler ) o liczbe zaszczepionych pacjentow na intensywnej terapii to odpowiedzial ze na to nie potrafi odpowiedziec, co nie przeszkadza politykom w stylu Markus Söder krzyczec ze 90 procent to niezaszczepieni.
Jak widac polityka wie lepiej niz powolane do tego instytucje a media powielaja teksty na potrzeby polityki.
To tak do zdania jednego z forumowiczow ze w mediach sama prawda.

Prosze siewiec nie dziwic ze ta cala konstrukcja jest dla mnie nielogiczna i widze ze nie o jakies infekcje chodzi.

spokojnego WE


PS.
tak sobie mysle czy glupcem jest ten ktorego tak nazywaja czy ten ktory tak nazywa innych ?
podobnie z obelgami
jesli czlowiek do wyartykulowania swoich racji musi obrazac to jego racje sa wazniejsze od tych tego co nie obraza ?
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wartość

Post autor: Reflex »

To jest coś co mnie interesuje.
Serce czlowieka dla czlowieka.
Sympatia, cieplo i radość życia.

Obrazek
ODPOWIEDZ