Wartość

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Wartość

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: czw lis 11, 2021 1:13 pm Podrzucacie różne linki , różne youtube,
a ja Wam podrzucę to czym się zachwycam tak, e słów mi brak. Idę więc do kąta
i słucham jeszcze raz. i jeszcze raz... genialne!
Słucha się!

https://www.youtube.com/watch?v=RaxZ6BELFxo

miejcie cierpliwość! 45 minut uczty.
Jako siermiezny proletariat tego forum moge jedynie potwierdzic.
Kraina Metaxy istniala dla mnie faktycznie jako ta przestrzen pomiedzy.
Dokladnie to pomiedzy najtansza brandy a koniakiem. Metaxa piecio czy siedmio gwiazdkowa byla wlasnie pomiedzy, als ob.
W stanie Metaxy bylem szczesliwy bo nie bylem juz plebejskim konsumentem Chantre ale jeszcze nie konsumentem boskiego Hennessy czy Courvoisier ( mniam mniam ). Stan Metaxy jest stanem oczekiwania i strachu bo czekam by dostapic Olimpu i boje sie ze niczym Ikar spadne do taniego fuzla.
Stan Metaxy jest w nieustannym ruchu, ciagle zmiany jego stanu i przestrzen przepelniona natlokiem postaci, uczuc i czestej pustki, potrafi przytloczyc i poderwac do prawdziwej ekstazy. Metaxa to droga miedzy dwoma swiatami dla wedrowca dla ktorego droga jest celem.

No dobrze, jakos nie moglem sobie odmowic mojego skojarzenia tego wspanialego wykladu i plebejskiego pojecia Metaxy.
Przyznam ze nawet mnie, czleka dosc plasko myslacego, to co uslyszalem poruszylo mnie wiecej niz plasko.
Przyznam ze ucieszylem sie iz nie jestem az tak szalony jak moze sie wydawac nawet mnie.
Kraina metaxy to moja kraina gdzie bywalem juz w dziecinstwie i tak czesto ciagle lubie zagladac.
Ta kraina jest niesamowita bo dla kazdego inna choc czesto ma podobne postacie ale nigdy nie sa one dla kazdego takie same.
To sprawia ze pod pojeciem metaxy mamy nieskonczona ilosc przestrzeni pomiedzy.
Literalna przestrzen to uluda, literalizm to kajdany duszy w prymitywnym zero-jedynkowym swiecie.
W nieprawdziwym swiecie ktory nam sie wtlacza z niesamowita brutalnoscia.

Dzieki za link.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wartość

Post autor: sprawiedliwy »

Cieszę się Pomorzaku,
Reflex gdyby zrozumiał choć trochę, nie przezywał by mnie Sprawiedliwa.


powodzenia !!.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wartość

Post autor: Reflex »

Opsss... przezywa? Przecież nie chcialem Cie obrazić. A w koncu jaka jest różnica, między sprawiedliwym a sprawiedliwą?
Poza tym widze,że poczucie humoru w ludziach umiera...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wartość

Post autor: sprawiedliwy »

Reflex pisze: pt lis 12, 2021 11:24 am Opsss... przezywa? Przecież nie chcialem Cie obrazić. A w koncu jaka jest różnica, między sprawiedliwym a sprawiedliwą?
Poza tym widze,że poczucie humoru w ludziach umiera...

hahaha. to ja właśnie uważam , że poczucie humoru umarło już dawno na tym forum, albo go w ogóle nigdy nie było...



PS. metafory, literalność? słuchałeś?
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wartość

Post autor: Reflex »

Ja jestem z natury ciekawski. Mowie o życiu i nigdy mi się nie znudzilo. Oczywiscie, że sluchalem, choć.... to akurat nie jest moją najwiekszą pasją.
To nie znaczy, że nie doceniam i nie szanuję. Z autorką na czele. Ludzie zwykle zle czynią, " jak nie moje, to niewazne." Wielki błąd.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wartość

Post autor: sprawiedliwy »

No i jest ! metoda.

Jak nie przez rozum to przez kieszeń...

np. już jest:
nieszczepiony za leczenie szpitalne na coronavirusa zapłaci sam z własnej kieszeni.
świetny pomysł, gdy świadomie naraża siebie i innych, na koszty związane z pobytem w szpitalu.

nowy kanclerz austriacki też jest "ostry".
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Wartość

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: pn lis 15, 2021 2:39 am No i jest ! metoda.

Jak nie przez rozum to przez kieszeń...

np. już jest:
nieszczepiony za leczenie szpitalne na coronavirusa zapłaci sam z własnej kieszeni.
świetny pomysł, gdy świadomie naraża siebie i innych, na koszty związane z pobytem w szpitalu.

nowy kanclerz austriacki też jest "ostry".
Jaki tam ostry, cienias co bawi sie w delikatne gotowanie zaby.
Powinien od razu przejsc do kolejnego etapu i oznakowac niezaszczepionych, najlepiej zolte opaski, bo ten kolor juz raz sie sprawdzil i wywola stare i sprawdzone reakcje. W tym samym czasie odciac niezaszczepionych od wszelkiej opieki medycznej.
Ostatecznie chodzi o eliminacje niezaszczepionych ze spoleczenstwa.
Kolejne fazy latwo mozna sobie wyobrazic.
Pewnego dnia kwestia niezaszczepionych zostanie raz na zawsze rozwiazana, bo to jest celem calej tej zabawy.
Ostatecznie tylko posluszny czlowiek jest w tym systemie uznawany za godnego zycia.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wartość

Post autor: Reflex »

Pomorzaku, jak ja Cie czytam serce rośnie. Świat jest szczęsliwy że geniusze jak Ty na mim żyją
Ja bym się w życiu nie domyślil, jaki jest cel tej sczepionkowej zabawy. :mrgreen:
Nie rozumiem dlaczego szefami rządów sa takie puste paly.
Zamyśliłem się i zaczalem marzyć....
Pomorzak prezydentem, godzilla premierem albo generalem a rekim papieżem. Echhhhh...
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Wartość

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wartość

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: pn lis 15, 2021 5:41 am W tym samym czasie odciac niezaszczepionych od wszelkiej opieki medycznej.
Ostatecznie chodzi o eliminacje niezaszczepionych ze spoleczenstwa.
Boszeeeee. Pomorzaku..... Ależ nie.... przecież mówię, że tylko zapłacisz za swoje leczenie i pobyt w szpitalu jak i zapłacsz za osobę którą zaraziłeś świadomie.

Tak. tak. po rozum przez kieszeń Żadna dyskryminacja. Płacisz i tyle. Aż tyle i tylko tyle....
ODPOWIEDZ