Internet

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Internet

Post autor: Reflex »

Zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ ma na nas Internet? Jakby to było gdyby go nie było? Co tak naprawdę nam daje, a co zabiera? Internet ma to do siebie, że daje nam ogromne możliwości poznawcze świata ale bardzo często również zabiera nam cenny czas.

Pani Malgorzata pisze:

"Nie ukrywam, że Internet ma duży wpływ na moje życie. Dużą rolę odgrywa w moim życiu. Jest moim hobby oraz źródłem informacji. Praktycznie nie oglądam już telewizji, ponieważ zdałam sobie sprawę że więcej informacji mam w Internecie oraz, że są to informacje które przeważnie chce wiedzieć, a nie takie które akurat dana stacja chce mi pokazać.

Co daje nam Internet?

INTERNET DAJE NAM MASĘ INFORMACJI.
MOŻEMY ROZWIJAĆ SWOJE HOBBY.
MOŻEMY POZNAWAĆ NOWYCH LUDZI!
MAMY NAJNOWSZE INFORMACJE ZE ŚWIATA!
ROZRYWKA!

Co zabiera nam Internet?

CENNY CZAS.
ODPOWIEDNIE POSTRZEGANIE ŚWIATA/RZECZYWISTOŚCI."

Ja osobiscie dzieki internetowi poznalem i nauczylem sie wielu rzeczy. Mam żywy kontakt w każdej chwili z rodziną w Polsce i na świecie.
Calą wiedze o świecie i nie tylko ... u swoich stóp.
Internet potrafi odpowiedzieć na każde ludzkie pytanie. Jest bardzo pomocny w życiu, jeśli jest używany rozsadnie.
No i nasze Forum, ktore znalazlo we mnie swoje stale miejsce.

Ale posiada tekże niedobry wplyw na wiele ludzi. I nie pisze tu o moralnosci a o funkcjonowaniu mózgu. Nie jest zbyt przeciążony w koncu wszystko prawie mamy na komputerze. Po co zapamietywać, i mysleć, idziemy na komputer i mamy w sekundzie odpowiedz na nasze pytanie. To nie jest dobre dla naszego mózgu, ktory potrzebuje wlasnej gimnastyki.
Kazdy z nas ma swoje doświadczenia, każdemu internet sluży wedlug jego potrzeb czy zainteresowań.
Ale czasem kiedy siegam pamiecią wstecz, mam odczucie, ze coś naturalnego i pieknego nam ucieklo wlasnie dzieki komputerom. Życie bywa przekorne a przyjemne lenistwo wygrywa z naturą.
ODPOWIEDZ