zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

Post autor: godzilla »

Malina żyje... nie uśmiercajcie ludzi za szybko... codziennie czytamy swoje posty... a że inni mogli umrzeć to cóż... wszystkich nas to czeka...
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

Post autor: godzilla »

godzilla pisze: wt gru 07, 2021 2:27 pm Malina żyje... nie uśmiercajcie ludzi za szybko... codziennie czytamy swoje posty... a że inni mogli umrzeć to cóż... wszystkich nas to czeka...
w Szwajcarii ciągle jeszcze mówimy "Gesundheit!"

nie wiem w jakim chlewie mieszkasz i z jakimi świniami się zadajesz...
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

Post autor: alohilani »

Reflex pisze: pn gru 06, 2021 11:33 pm Dlaczego podajacy tekst na polskim forum nie moze sam przetlumaczyc tekstu, tylko wymaga, zeby kazdy sobie tlumaczyl?
Do cholery, dlaczego ja za każdym razem podajac teksty z angielskich stron, moge przetumaczyc i zawiesic po polsku a ktos inny nie może?
To jest POLSKI czat. Jesli go nie szanujesz spadaj w cholerę.
To jest polskie forum glownie dla polonii amerykanskiej, ale inni takze moga pisac.
Regulamin nie zabrania zamieszczania link’ow w obcym jezyku i dopoki nie zmieni tego w regulaminie i nie zamiesci na ten temat komunikatu, ze musza byc po polsku, kazdy ma prawo zamieszczac w jezyku oryginalnym, aby byla pewnosc, ze jest zgodny z jego zrodlem, aby kazdy sam sobie przetlumaczyl i uwierzyl niezaleznemu tlumaczowi, a nie przetlumaczonemu tekstowi zamieszczonemu na forum przez ktoregos z kolegow, bo ten link prowadzi do zrodla informacji. Tu nie chodzi o jezykowy szacunek na forum, bo ono jest tak czy siak i po angielsku jak najbardziej moze byc, szczegolnie ze drugim jezykiem kazdego imigranta w Ameryce jest jezyk angielski i to przede wszystkim nalezaloby jednak uszanowac. Tu chodzi o szacunek do zrodla informacji a w tym konkretnym przypadku do WHO, w World Health Organization, czyli Swiatowa Organizacja Zdrowia, na ktorej opiera sie i z ktorej pochodza wskazowki w obecnej epidemi tego konkretnego wirusa i covid 19.
Mam nadzieje, ze sprawiedliwy wie o czym mowa, jesli chodzi o WHO oraz rowniez, ze podaza jej wskazowkami, jak obecnie kazde panstwo na swiecie i wszystkie rzady, a nie opiera sie jedynie na wskazowkach glownego nurtu mediow.
Wypadaloby zatem kliknac i w google przetlumaczyc sobie na niemiecki lub polski. Chyba, ze nie chce sie wiedziec wiecej niz poza tym co podaja media glownego nurtu, a nie miarodajne zrodlo, jakim przeciez jest WHO.

I tu o to tylko, o komunikaty czy zalecenia albo wyjasnienia kwestii z tytulu w tym post’cie chodzi.
Dlatego wazne jest aby przeczytac to, co na ten temat mowi W HO, a to jest na o r y g i n a l n e j stronie WHO i dostepne dla kazdego, poniewaz jest oficjalne.

Co do tej kultury wypowiedzi, to mam inne zdanie. Nie chodzi o przemoc w wypowiedziach godzilli czy reflexa, godzilla jest mniej kreatywny w ponizaniu uczestnika. Mnie chodzi o nagonke wielotygodnowa na innego kolege, tego kulturalnego. Nagonke nie tyle na temat tego co pisze, ale na temat sadzenia prawosci jego charakteru i w ogole jego osoby poprzez fakt, ze ma inne rozumienie i zdanie na temat obecnej sytuacji zeiazanej z epidemia. On nie opieral sie na opiniach mediow glownego nurtu i politykow i zwiazanych z nimi lekarzy, ale na opiniach swiatowych grup lekarzy niezaleznych od tych powyzej.

Kultura wypowiedzi wymaga, zeby skupic sie nie na wyimaginowanym charakterze uczestnika, ale na t e m a c i e.
Tego wymaga nie tylko kultura, ale zwykla ludzka uczciwosc wobec drugiego uczestnika. Tykaj temat, nie tykaj osobiscie innego uczestnika. Nie wydawaj sadu nad nim.
Moze tam w Polsce czy w ogole w Europie obrzucacie sie w internecie przyslowiowym g ó * un e m , jak napisal tu sprawiedliwy, to wcale nie znaczy, ze wszedzie jest tak samo w innych krajach i na innych kontynentach tym bardziej, ze nasz zrownowazony kolega sam tego nie robi, zatem nie bylo zadnej osobistej agresji z jego strony. Ej, szkoda pisac…
A potem prosi sie kolege o malutki znak zycia, nawet o jjedna kropke…
A po co?
Aby wiedziec czy jeszcze zyje?
A co sie robilo kiedy byly takie paskudne ataki osobiste?
Moze wtorowalo sie drugiemu uczestnikowi, ktory tez wierzy w “swiete” slowa mediow glownego nurtu suto oplacane przez kompanie farmaceutyczne?
A teraz nagla troska czy moze wyrzut sumienia?
Nie moja to jednak sprawa.
To tylko takie moje odczucie kiedy to wszystko czytam..

Ja wiem, ze kolega Pomorzak zapewne zupelnie inaczej do tego podchodzi i dla niego zachowanie naszego inaczej elokwentnego kolegi nic u niego nie znaczy i przyjmuje nawet takie indywiduum takim jakie jest, to wydaje mi sie, ze On jest pewnie jedynym, ktory tak moze myslec po prostu w jego przyjazni i dobroci.
Juz wystarczy tego, co ja mam do powiedzenia.
Jeszcze malutka dygresja.
Kiedys ktos tu zamiesil zart o tym jak sie ktos tam relaksuje, a miamowicie wchodzi na internet i sie do wszystkich i wszystkiego p r z y p i e * d a l a.
I to nie byl zart.
Dlatego wydaje mi sie, ze rozumiem dlaczego tak moze komus zalezec tak bardzo na tym, aby to forum istnialo.
Poniewaz jest ono niemoderowane, mozna dac bezkarny upust swoim wszelkim frustracjom i agresji poprzez ponizanie innych za ich inne zdanie i nie bedzie za to zadnych konsekewncji.
Czyli jak w tym wzmiamkowanym powyzej zarcie, ale to nie jest zatem zart, to prawda wielokrotnie potwierdzana wlasnie na tym forum. Mysle, ze sie nie myle. Znam to forum i dokladnie obserwuje przez prawie 19 dlugich lat.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

Post autor: alohilani »

A zatem na pierwszej stronie tego tematu zostal umieszczony link https://www.who.int/news/item/12-07-202 ... lic-health
I oryginalny tekst takze.
Czyli jestesmy u zrodla oficjalnej informacji pochodzacej z WHO, czyli szanowamego miedzynarodowego i oficjalnego zrodla informacji o zdrowiu na swiecie.

https://www-who-int.translate.goog/news ... x_tr_hl=en

Tu powyzej jest tlumaczenie po polsku oczywiscie przez google.

A dlaczego link, a nie tekst z tlumaczenia?

A dlatego, zeby o r y g i n a l n e zrodlo informacji zostalo zachowane wlasnie z szacunku dla tej informacji i bylo niezalezne tlumaczenie (google).

A tu google tlumaczy z angielskiego tekstu WHO na niemiecki.

https://www-who-int.translate.goog/news ... x_tr_hl=en

I teraz kazdy moze sobie w swoim jezyku przeczytac.

………..

A u jest tekst po polsku z tlumaczenia google. Mozna sprawdzic czy jest wierny oryginalowi.

“” Dwa nowe raporty towarzyszące opublikowane dzisiaj przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) dostarczają pierwszych globalnych zaleceń, które mają pomóc w ustaleniu edycji ludzkiego genomu jako narzędzia zdrowia publicznego, z naciskiem na bezpieczeństwo, skuteczność i etykę.

Nowe, perspektywiczne raporty są wynikiem pierwszych szerokich, globalnych konsultacji dotyczących edycji ludzkiego genomu somatycznego, zarodkowego i dziedzicznego. W konsultacjach, które trwały ponad dwa lata, wzięły udział setki uczestników reprezentujących różne perspektywy z całego świata, w tym naukowców i badaczy, grupy pacjentów, przywódców religijnych i ludy tubylcze.

„Edycja ludzkiego genomu może potencjalnie zwiększyć naszą zdolność do leczenia i leczenia chorób, ale pełny wpływ zostanie osiągnięty tylko wtedy, gdy wdrożymy ją z korzyścią dla wszystkich ludzi, zamiast zwiększać nierówności zdrowotne między krajami i wewnątrz nich” – powiedział dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny WHO.

Potencjalne korzyści z edycji ludzkiego genomu obejmują szybszą i dokładniejszą diagnozę, bardziej ukierunkowane leczenie i zapobieganie zaburzeniom genetycznym. Somatyczne terapie genowe, które obejmują modyfikację DNA pacjenta w celu leczenia lub wyleczenia choroby, są z powodzeniem stosowane w leczeniu HIV, niedokrwistości sierpowatej i amyloidozy transtyretynowej. Technika ta może również znacznie poprawić leczenie różnych nowotworów.

Istnieje jednak pewne ryzyko, na przykład w przypadku edycji linii zarodkowej i dziedzicznego genomu ludzkiego, które zmieniają genom ludzkich embrionów i mogą być przekazywane kolejnym pokoleniom, modyfikując cechy potomków.

Opublikowane dziś raporty zawierają zalecenia dotyczące zarządzania i nadzoru nad edycją ludzkiego genomu w dziewięciu odrębnych obszarach, w tym w rejestrach edycji ludzkiego genomu; międzynarodowe podróże badawcze i medyczne; nielegalne, niezarejestrowane, nieetyczne lub niebezpieczne badania; własność intelektualna; oraz edukacja, zaangażowanie i upodmiotowienie. Zalecenia skupiają się na ulepszeniach na poziomie systemów potrzebnych do budowania zdolności we wszystkich krajach, aby zapewnić bezpieczne, skuteczne i etyczne stosowanie edycji ludzkiego genomu.

Raporty dostarczają również nowych ram zarządzania, które określają konkretne narzędzia, instytucje i scenariusze w celu zilustrowania praktycznych wyzwań związanych z wdrażaniem, regulowaniem i nadzorowaniem badań nad ludzkim genomem. Ramy zarządzania oferują konkretne zalecenia dotyczące radzenia sobie z określonymi scenariuszami, takimi jak:

Zaproponowano przeprowadzenie hipotetycznego badania klinicznego edycji somatycznego ludzkiego genomu anemii sierpowatej w Afryce Zachodniej
Proponowane zastosowanie edycji genomu somatycznego lub epigenetycznego w celu poprawy wyników sportowych
Wyimaginowana klinika z siedzibą w kraju z minimalnym nadzorem nad edycją dziedzicznego ludzkiego genomu, która oferuje te usługi międzynarodowym klientom po zapłodnieniu in vitro i diagnostyce genetycznej przed implantacją


„Te nowe raporty Eksperckiego Komitetu Doradczego WHO stanowią krok naprzód w tej dziedzinie szybko rozwijającej się nauki” – powiedział główny naukowiec WHO, dr Soumya Swaminathan. „Ponieważ globalne badania zagłębiają się w ludzki genom, musimy minimalizować ryzyko i wykorzystywać sposoby, dzięki którym nauka może zapewnić lepsze zdrowie dla wszystkich i na całym świecie”.

Co dalej

Kto będzie:

Zwołać małą komisję ekspertów, aby rozważyła kolejne kroki dla Rejestru, w tym jak lepiej monitorować badania kliniczne z wykorzystaniem technologii edycji ludzkiego genomu
Zwołaj interesariuszy z wielu sektorów w celu opracowania dostępnego mechanizmu poufnego zgłaszania obaw dotyczących potencjalnie nielegalnych, niezarejestrowanych, nieetycznych i niebezpiecznych badań edycji ludzkiego genomu i innych działań
W ramach zobowiązania do zwiększenia „edukacji, zaangażowania i upodmiotowienia” poprowadź regionalne seminaria internetowe skupiające się na potrzebach regionalnych/lokalnych. Pracuj w ramach Wydziału Nauki, aby zastanowić się, jak zbudować globalny dialog na temat technologii pionierskich, w tym współpracę między ONZ i tworzenie zasobów internetowych w celu uzyskania wiarygodnych informacji na temat technologii pionierskich, w tym edycji ludzkiego genomu.


Nagrywanie spotkania

Uruchomienie raportów — Edycja ludzkiego genomu: ramy zarządzania i zaleceń, 14 lipca 2021 r.

Moderator: Profesor John Reeder, Dyrektor Badań dla Zdrowia, WHO

Paneliści: Członkowie eksperckiego komitetu doradczego WHO ds. opracowywania globalnych standardów zarządzania i nadzoru nad edycją genomu ludzkiego”

Kliknij tutaj

Zapisz się do naszych newsletterów →””
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

Post autor: godzilla »

Ze tez ci sie chcialo wkladac w to tyle pracy.... to w sumie bez sensu bo ci co wiedza o co chodzi to te rzeczy znaja... zaszczepieni fascynaci nowoczesnosci i szczepionek nie bedacych szczepionkami - nie uwierza, chocbys im to lopata do pustch lbow nakladala...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

Post autor: sprawiedliwy »

i vice versa.


ja nikogo na nic nieprzeciągam. Nie na świadków Jehowy ani Zielonośwątkowców czy innych...
więc i wy nie przekonujcie... misjonarzem antyszczepionkowym chcesz być.. Życzę zdrowia...
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

Post autor: godzilla »

zadnym tam antyszczepionkowym... szczepili mnie, o ile pamietam, wielokrotnie... sam nawet juz jako dorosly czlowiek poszedlem sie zaszczepic przeciw tezcowi czy hepatitis A i jeszcze jakims paskudztwom...

nie mam nic przeciw szczepionkom...

mam za to duzo przeciw globalnym zbrodniarzom, ktorzy przeprowadzaja akcje ludobojstwa, przy ktorej ta sprzed osiemdziesieciu lat wyda sie zabawa w piaskownicy...

i dlaczego? ano dlatego ze teraz wy popieracie dzisiejszego "adolfa" i jego polityke dyskryminacji i depopulacji...

stan na dzis w naszym szpitalu - 8 pacjentow z covid na intensywnej... na 64 lozka, ktore sa do dyspozycji... tak dobrze to bylo zeszlego lata (2020) gdy mozna bylo robic wszystko i wszedzie...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: pt gru 10, 2021 8:46 am zadnym tam antyszczepionkowym... szczepili mnie, o ile pamietam, wielokrotnie... sam nawet juz jako dorosly czlowiek poszedlem sie zaszczepic przeciw tezcowi czy hepatitis A i jeszcze jakims paskudztwom...

nie mam nic przeciw szczepionkom...

mam za to duzo przeciw globalnym zbrodniarzom, ktorzy przeprowadzaja akcje ludobojstwa, przy ktorej ta sprzed osiemdziesieciu lat wyda sie zabawa w piaskownicy...

i dlaczego? ano dlatego ze teraz wy popieracie dzisiejszego "adolfa" i jego polityke dyskryminacji i depopulacji...

stan na dzis w naszym szpitalu - 8 pacjentow z covid na intensywnej... na 64 lozka, ktore sa do dyspozycji... tak dobrze to bylo zeszlego lata (2020) gdy mozna bylo robic wszystko i wszedzie...
No to stan wspaniały... dzięki szczepieniom... nieprawdaż?

a skąd Ty wziąłeś ten tlenek grafenu w szczpionce moderny i Pfeizera ?
Cholera naprawdę się chłopie marnujesz , albo już zmarnowałeś na tym urzędniczym krześle w szpitalu...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

Post autor: Reflex »

Ja się tylko zastanawiam nad jednym. Nam (mnie i sprawiedliwemu) nie zależy na pisaniu o coronavirusie. Odbylismy szzczepienia, napisaliśmy swoje opinie i teraz obserwujemy sytuacje na swiecie dla siebie. Godzilla i pomorzak potrafia pisac o tym, natrętnie... calymi dniami.
Mnie i sprawiedliwego nie przekonacie. Wiec kogo uswiadamiacie? Co wam to daje?
I nie pitolcie że robicie dla kiludziesieciu czytelników, ktorych nie znacie ani nie znacie ich opinii. Maja wlasne, żyja w tym samym świecie co my, nie są glupsi od nas.
Skąd wam przyszlo do glowy, zeby dupy truć komuś, kto w wasze pier*** nigdy nie uwierzy?!?
Czyli po po prostu wy sie musicie wyżyć choć ... zalożę się, że sami sobie nie wierzycie. Widać to po tym co zalączacie i jak sie napalacie.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: zabawy z genetyka i zmiany genetyczne u ludzi...

Post autor: godzilla »

niedlugo, kur wa, nie pozwola mi wsiasc do tramwaju czy autobusu bez certyfikatu...
no to po chu j kaza nosic te maseczki w srodkach transportu, skoro one przed niczym nie chronia, a jedyne co chroni to kod QR?

u nas sytuacja sie zmienila drastycznie bo po weekendzie z 8 do 11 zwiekszyla sie liczba "covidowcow" na intensywnej... dzisiaj niestety spadla do dziesieciu... ale rzad i wszystkie partie lewicowe lacznie z SVP chca Szwajcarow udupic certyfikatami...
ODPOWIEDZ