METEORY -Greckie klasztory

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

METEORY -Greckie klasztory

Post autor: Reflex »

Meteory: klasztory na greckich masywach skalnych.

Zawsze jak je ogladam, nie mogę wyjść z podziwu. Zostaly zbudowane na wyskości kulkuset metrów, kiedy jeszcze nie bylo dzwigów, helikopterów itp a wyniesiono na góre jakimś sposobem setki ton materialów budowlanych.

Pod zdjęciem opis i link

Obrazek

Meteory - mnisie miasto pośród chmur. Wykute w skale klasztory górujące nad Greckimi dolinami. Tu to, co ziemskie styka się z niebem.

Dokąd udałbyś się w poszukiwaniu odosobnienia i kontaktu z tym co duchowe? Na dno najgłębszych oceanów czy na górskie szczyty? Greccy mnisi wybrali to drugie żeby z wyżyn modlić się do swojego boga. Ich dom powstał niedaleko miasta Kalambaka, położonego na Nizinie Tesalskiej, a jego nazwa w języku miejscowych znaczy „wzniesiony w górę, będący wysoko w powietrzu”.

W Grecji z zielonej Niziny Tesalskiej wyrastają do 600 m ponad poziom morza piaskowcowe ostańce. Miliony lat erozji nadały im niezwykłe obłe kształty. Jakby tego było mało, na szczytach krawędzie skał przechodzą gładko w ściany budowli zwieńczone rdzawymi dachami. Przed nami Meteory. Cały ich rój. Dzisiaj tylko sześć z tych prawosławnych monastyrów (cztery żeńskie i dwa męskie) jest dostępnych dla turystów, choć wzniesiono ich przez wieki 24, każdy na innej skale. Współczesna „duchowa obsada” – co najwyżej kilkuosobowa, a i to nie we wszystkich klasztorach – to zaledwie drobna część tej, która w czasach świetności, w XVI w., żyła w ich murach.

Caly artykul tutaj:
https://www.national-geographic.pl/trav ... metafizyke
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: METEORY -Greckie klasztory

Post autor: godzilla »

trzeba bylo ruszyc dupe gdy mozna bylo to bys to obejrzal na zywo...
biednys ty ze cale zycie musisz w czterech scianach spedzac...
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: METEORY -Greckie klasztory

Post autor: godzilla »

a w jakichze to "krajah" bywales czarny baranie?
chyba jedynie paluchem po mapie, co?
nawet pochwalic sie nie potrafisz chocby jednym wiarygodnym zdjeciem z tych "wypraw"...
od dwudziestu paru lat serwujesz jedynie cudze fotki, ostatnio przerzucajac sie na zdjecia dzieciakow...
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: METEORY -Greckie klasztory

Post autor: godzilla »

Obrazek
myslisz o tym?
ladne masz wasy...

i gdzie tu widzisz jakas podroz?
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: METEORY -Greckie klasztory

Post autor: Reflex »

No widzisz i trzyma do dzisiaj. I bezczelnie pisze że ja nie pokazywalem swoich zdjec.
Ten z wąsami to rosjanin, czarny amerykanin a ty ... jestes śmierdzący lgarz.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: METEORY -Greckie klasztory

Post autor: Reflex »

Godzilla pisal ze podejrzane są zdjecia zamieszczane przeze mnie z dziecmi i zwierzetami. Dla mnie to są wzruszajace i urocze fotki. Nie ma w nich cienia falszu i zla.
Na necie w grafice i na facebooku jest ich setki, jesli nie tysiące i nikt nigdy nie skojarzyl ich ze zboczeniem! Tylko godzilla widząc na zdjeciu dziecko mysli o seksie. I kto tu jest zboczony? GODZILLA!!!
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: METEORY -Greckie klasztory

Post autor: godzilla »

Reflex pisze: pt gru 03, 2021 8:31 am Godzilla pisal ze podejrzane są zdjecia zamieszczane przeze mnie z dziecmi i zwierzetami. Dla mnie to są wzruszajace i urocze fotki.
nie dosc ze pedofil to i zoofil...
ODPOWIEDZ