moje chleby

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: moje chleby

Post autor: Reflex »

Ja nie obcinam lisci z rzodkiewek, po prostu one "karmia" rzodkiewke i utrzymuja ja dlużej świeża,
Często kisilem buraczki na bardzo smaczny i zdrowy sok buraczny. Sok przelewalem do sloika
a pokrojjone ukiszone buraki wyrzucalem. Bląd. Przeczytalem że mozna z nich zrobic
pyszną salatke. I rzeczywiscie. Czlowiek się cale życie uczy ... ( i glupi umiera).
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: moje chleby

Post autor: godzilla »

to raczej zakwas z burakow a nie sok... ale niech ci bedzie...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: moje chleby

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: czw sty 20, 2022 1:47 am a olej z czarnuszki na poczatku moze i fascynuje ale po jakims czasie juz czlowiek po nim rzyga... bo pewnie o takiej "oliwie" piszesz...
no mnie się odbijało po nim. tym z egipską etykietką z faraonem... teraz zmiana . jest inny producent i o niebo lepsza, szczególnie z słatką zieleninką.

Podobno chleb z czarnuszką jest też dobry i kropla tej oliwki do ciasta chlebowego... ale zapowiadam nie wypróbuję....
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: moje chleby

Post autor: godzilla »

mam jeszcze sporo tej czarnuszki... dodawałem do chleba razowego ale pomału mi się znudziło... teraz daję trochę kminku, którego przez 60 lat nie lubiłem..
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: moje chleby

Post autor: Reflex »

I robileś z chleba wariata... Troche szacunku dla chlebka, to nie jest czekoladka z kremową nakladką dla zmanierowanego
dziecka..
Od tysiecy lat chleb byl świetym symbolem pożywienia dla ludzkości a Ty robisz z niego usmieconą i reklamowa cegle.
Ludzie ktorzy go wypiekalil szanowali chleb, robiąc na nim znak krzyża po wyjeciu z pieca.
Ty chcesz robic jakies cudaa z domieszka przypraw a wychodza Ci plaskie cementowe cegly z dodatkiem smieci i kminku
Nie osmieszaj sie godzilla, naucz sie upiec normalny ludzki, prawdziwy chleb.
Pachnący, pyszny gotowy po nakryciu szyneczką, czy innymi delicjaami do skonsumowania za smakiem i poczuciem skromności.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: moje chleby

Post autor: godzilla »

to jest w opinii totalnego ignoranta "cegla"...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: moje chleby

Post autor: godzilla »

masz szczescie ze zostawilem telefon w samochodzie bo bym ci przypomnial jakie chleby pieklem... zreszta nie chce straszyc ale mam zamiar chyba jutro znowu upiec cos dla mojej kobity...

oczy ci wypadna i bedziesz musial z dupa w gorze ich szukac... :mrgreen:
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: moje chleby

Post autor: godzilla »

to pewnie tez cegly, co?
fotki sprzed trzech lat.
chleb na zakwasie, chalka na drozdzach...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak juz wspominalem mam pewne zdrowotne problemy i staram sie ograniczac cukier i biale pieczywo... stad wiecej zyta w moim jadlospisie niz pszenicy...
rekin oceanu
Posty: 5488
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 1:18 pm

Re: moje chleby

Post autor: rekin oceanu »

Nawet nawet.
Ale tyle tam bakali jakimś tam orzechów.
No nie wiem.,co to.
U mnie wypieki są z mąki żytniej i razowej żytniej i dyni ale dodawanej po pobraniu zakwasu na następny zaczyn.
Taki chleb ma niski współczynnik glutenu.
A i niską przyswajalność cukru.
Pestki Dyni mają dóżo cynku no i sól kłodawska pomarańczowa która ma dużo żelaza.
I najlepiej używać do mieszania robota Kenwood o sile około 2 kw.
Nie pleśnieje i nie starzeje się.
Pyszny prosty zwykły.Z zamrażalnika zawsze świeży.
Smaczny. nie wiem jak dla kogo.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: moje chleby

Post autor: godzilla »

w moim w tym na gorze sa z przypraw jedynie orzechy i kminek...
pestki z dyni tez dodaje...
ODPOWIEDZ