Emocje ...

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Emocje ...

Post autor: Reflex »

W poniedziałek 9 maja ambasador Rosji złożył wieniec na cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej w Warszawie. W międzyczasie dyplomata został jednak oblany czerwoną farbą. Na zdarzenie w stolicy Polski zareagowała już rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

....................................................................

Rozumiem emocje i wyrażony protest przeciwko wojnie, ale ... oblanie twarzy ambasadora czerwoną farbą do mnie nie przemawia. Nie wiem czy mam racje, ale tak wlasnie czuję. I jeżeli Putin karze za reakcje polityków naród Ukrainski, to nie znaczy, że jego pprzeciwnicy mają robić to samo z kimś tylko dlatego że jest rosjaninem. To jest jego zawód. Nie cierpie nienawiści, która poglebia przepaść miedzy ludzmi, dwu narodów, kiedy winni są ich przyódcy. W ogóle nie znoszę nienawiści. Jest brudna i niszcząca.

Obrazek
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Emocje ...

Post autor: Reflex »

Jest reakcja polskiego Ministra:

"Incydent ze wszech miar godny ubolewania, który nie powinien mieć miejsca" - tak o oblaniu czerwoną substancją ambasadora Rosji Siergieja Andriejewa mówi szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau. Do zdarzenia doszło w Warszawie przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich, gdzie rosyjska delegacja chciała uczcić dzień zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Emocje ...

Post autor: Reflex »

Obrazek
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Emocje ...

Post autor: Reflex »

Nie uwierzycie, jaki jestem dumny z uczestników Polskiego forum "talk.polonia net". :mrgreen:
Reprezentacja sympatii i inteligencji polonii zagranicznej. Trzeba bylo lat za granicą,żeby zobaczyć róznice miedzy polakiem a obcokrajowcem....
Nie dziwota, ze w USA Polacy uciekaja z polskich środowisk, że sie żrą miedzy sobą i nienawidzą. Ile razy, kiedy mnie pytano skąd jestem, bylo mi nieswpjo przyznać sie, ze jestem polakiem. Nie znalazlem niemilych reakcji, ale to tylko dlatego, że mieszkam w miejscu gdzie jest bardzo malo naszych rodaków. Oczywiście to mniejszość wśrod nas, ale znacząca grupa ludzi, ktora nam paskudzi opinie za granicą.

W Polsce też się wiele zmienilo na gorsze. Kiedy ja żylem w Polsce, nie bylo tyle przestępstw , morderstw, uprowadzania dzieci. Calymi dniami po szkole, latalem z rówiesnikami po okolicy, parkach, lasach,, nad rzeką i zawsze bezpiecznie wracalem do domu. Czasem z rozbitym kolanem, czy guzem na glowie, ale caly i zdrowy. To już niemal niemożliwe. A wydaje się, ze posuwamy sie naprzód, jestesmy bogatsi w doświadzcenia i wiedzę a zaopatrujemy się w coraz lepsze zamki, kupujemy broń, zakladamy alarmy w domach. Hmmm.
Ja rozumiem. W PRL-u nie bylo co kraść, porwanego dziecka nikkt by nie kupil. Dzisiaj calkiem inna sprawa. Jest wolność i demokracja, jest co kraść i niszczyć.
ODPOWIEDZ