A tu inna "wojna" w cudzyslowie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

A tu inna "wojna" w cudzyslowie

Post autor: Reflex »

Wojownicy: Paulina Młynarka i Boguslaw Linda

"BoguslawLinda"
Kocham Wrocław. To miasto ma najpiękniejsze kobiety, zawsze tak było. Tu jest taka mieszanka ras, zresztą sama pani wie, że jesteście superlaskami w tym mieście. Przepraszam bardzo, bo temat lasek zdominował moją odpowiedź i zapomniałem, o czym miałem mówić.

Paulina Mlynarska
To brzmi jak gadka podchmielonego wuja na rodzinnej imprezie. Tego samego, co to za "cycusia złapie" i skomentuje tyłeczek. Nie cierpimy tego. Kobiety z Wrocławia, Warszawy, Paryża, Honolulu oraz wygwizdowa dolnego od kilku pokoleń starają się takim jak pan wyjaśnić, że nasze istnienie nie ogranicza się do tego, jak wyglądamy, a to czy pan, albo inny dziad lubieżny, uważa nas za atrakcyjne, nie ma dla nas znaczenia. Nie jest pan żadnym jurorem naszej urody, a nasza uroda nie jest najważniejsza w tym, co sobą reprezentujemy.

Jest pan białym facetem, więc pewnie pan nie zauważył, ale do czasu wywalczenia i okupionego wielkim kosztem wprowadzenia parytetów, czy to w filmie czy medycynie, albo polityce, goście wyglądający i zachowujący się jak pan stanowili 99 proc. dopuszczanych do pracy w prestiżowych zawodach i na wysokich stanowiskach. O nagrodach nie wspominając. Przypomnę, że Maria Skłodowska-Curie nie mogła osobiście odebrać Nobla, bo Akademia nie wpuszczała kobiet w swoje progi. Przeszliśmy kawał drogi od tamtej pory, ale pan nie rozumie.

Boguslaw Linda
Facet robi się facetem nie w wieku 20 lat, nie w wieku 30. Facet się staje facetem dopiero po czterdziestce. Wy, kobiety, jesteście dużo wcześniej dojrzałe, a faceci są dziećmi do 40. roku życia, podejrzewam. Bo muszą nabrać doświadczenia. Muszą się obić, muszą stracić parę zębów, mieć parę złamanych kości.

Ten fragment szczególnie zirytował Młynarską.

No tu to mam ochotę się wydrzeć! Wiesz pan, dlaczego faceci późno dojrzewają? Między innymi dlatego, że patriarchalne społeczeństwo zarządzane przez takich jak pan zwala na kobiety opiekuńcze funkcje wobec słabszych - dzieci i seniorów! Bo ktoś tu, k***a, musi być dorosły, kiedy Piotruś Pan poluje, nurkuje, żegluje, skacze ze spadochronem, chla, jara, zajmuje się sobą i r*cha gdzie popadnie.

Na koniec Paulina Młynarska dodała, że najwyraźniej Bogusław Linda kompletnie nie rozumie dzisiejszych czasów.

Nie ma pan pojęcia o tym, jak nadal wygląda skala nierówności między płciami. To, muszę przyznać, mnie zawsze totalnie szokuje. Inteligent, człowiek kultury, a nie wie, co się na świecie dzieje (...). Masakra jakaś. Chciał pan udzielić "cool" wywiadu, a rzygnąłeś pan gadką z lat 90. Pozbawioną elementarnej wrażliwości i grama pokory. Tego najbardziej brakuje białym facetom, przekonanym o tym, że nie ma problemu. Koszmarne rozczarowanie - czytamy na Facebooku Pauliny Młynarskiej.

Pod postem dziennikarki pojawiło się dużo komentarzy, w których internauci zgadzają się z jej słowami.
Ja też. :mrgreen:
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: A tu inna "wojna" w cudzyslowie

Post autor: sprawiedliwy »

Pani Paulina Młynarska jest wulgarną osobą... rzucać mięsem nie sztuka, gdy jest się wyprowadzonym z równowagi...
No Jak nie hukniesz ... to nikt nie usłyszy.
degrengolada świata na całej linii i w każdej dziedzinie, gdzie głowę odwrócisz...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: A tu inna "wojna" w cudzyslowie

Post autor: Reflex »

Masz raje, pewne rzeczy poszly za daleko do przodu.
Nie znam Mlynarskiej pierwszy raz ją czytalem a w tym artykule bylo tylko jedno slowo wykropkowane. : )))
Mlynarska w tym artykule używa zręcznie języka dynamicznego, bliskiego życia realnego. Widać, "że baba z jajami"
i to mi się u niej podobalo. :D
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: A tu inna "wojna" w cudzyslowie

Post autor: sprawiedliwy »

no tak... jak rzuca wulgaryzmy to baba z jajami.....
ech....
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Zmiana tematu : )))

Post autor: Reflex »

I zmiana, wulgaryzmów mamy dość w zyciu. Tutaj urocza para pozuje do zdjecia. Pies jest idealny.

Obrazek
ODPOWIEDZ