UWAGA NADCHODZI!

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

UWAGA NADCHODZI!

Post autor: Reflex »

A mówiąc o pogodzie, każdego roku na Florydzie jest okres huraganowy. który potrafi roznieść w strzępy miejscowość w którą uderzy.
W najlepszym wypadku, bedą zalane ulice, brak prądu, powalone slupy i drzewa.

Jeden z nich o imieniu IAN idzie w moją stronę i nabiera sily , spodziewany jest u mnie pod koniec tygodnia.
Godzilla się bedzie modlil do rekinowego bóstwa, żeby zalatwil Reflexa na zawsze. Wszystko jest mozliwe tfu, tfu ... :mrgreen: ale podobno, zlego diabli nie biorą. (Szybkośc wiatru każdego dnia, po lewej stronie mapki)
Mile na godzine, (Mila = 1600m)

Obrazek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: UWAGA NADCHODZI!

Post autor: Reflex »

Coraz bliżej, Miedzy czwartkiem i piątkiem bedzie u mnie. Mialem nadzieję że centrum pójdzie nieco w lewo, narazie nic z nadziei. Uderzy prosto na
Jacksonville. Co prawda bedzie nieco slabszy niż sie spodziewano, poniewaz wcześniej wejdzie na ląd (na lądzie zawsze slabnie). Niemniej będzie cholernie lalo, dziki wiatr, będą tornada. Prawdopodobnie nie bedzie prądu. Pnieważ zawsze pozrywa tu i tam sieć elektyczna, wylaczaja dla bezpieczenstwa. O telefon sie nie martwię, mam ładowarke ze światla dziennego.

Obrazek

Nie ma wyjścia? Jeeest. Kupie butelke gorzaly na wszelki wypadek, bedzie nudno ale przytulnie. :D
Ja się śmieje, ale ... Wlasnie na telefon dostalem wiadomośc, żeby nie lekcewazyć nadchodzącego huraganu i być przygotowany na najgorsze.
To komunikat do mieszkańców.

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: UWAGA NADCHODZI!

Post autor: sprawiedliwy »

Trzymaj się.... wiatru....aby uporać się z huraganem.
:shock:
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: UWAGA NADCHODZI!

Post autor: Reflex »

Dzięki , trzymam się.. zanim jest daleko :D
Żartuję.
Myślę, że nie będzie tak żle, ale powali slupy,ulice bedą pod wodą,
prąd wylączą napewno.
Floryda jest na piasku i tu się piwnic nie buduje. ani nie prowadzi
eletrycznosci pod ziemia. Wszystko na słupach.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: UWAGA NADCHODZI!

Post autor: godzilla »

w polskiej telewizji o tym mówili to i tu trzeba o tym napisać... wiadomo, człek śfiatowy...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: UWAGA NADCHODZI!

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: wt wrz 27, 2022 4:15 pm w polskiej telewizji o tym mówili to i tu trzeba o tym napisać... wiadomo, człek śfiatowy...

to oglądasz polską TV ?... jesteś w PL? :mrgreen:

no cóż, ja się boję, za moment może nie będzie elektryczności, stop dla szyn kolejowych , a jak benzyny to wszystko inne też.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: UWAGA NADCHODZI!

Post autor: Reflex »

Godzilla zazdrosne dziecko, ty mę_szczy_zno z pipidówy .
------------------------------------------------------------
Jeszcze dwa dni. Choć to jeszcze daleko, dzień byl mocno zachmurzony, padał deszcz.Sklepy pelne jak nigdy, ludzie wykupija wodę i zapasy na czas Huraganu.
Telewiżja caly dzień informuje i podaje komunikaty. Wystapil Gubernator Florydy DeSantis, mowil, że to beda cieżkie dni dla Florydy.
Woda na ulicach moze siegnąć ponad dwa metry.

Z Tampy wyjechalo kilaset tysiecy ludzi uciekających w kierunku Atlanty,
Ja mam pocieszajace wiadomoćci. IAN wydzie z lądu na ocean przed Jacksonville. To nie znaczy, że nie zapaskudzi Miasta, jego wielkośc to krążące w kolo pieklo ponad 70 km.
Be dzie lać, wiać, tyle ze nie z taka silą jak w cenrum Specjalisci mówią, ze to jest najslilniejszy huragan w histori Florydy i żeby sobie to wyobrazić, trzeba to zobaczyć. Dziękuje postoje. Mam do tego wstret, podobny jak do godzilli :D

Do następnego razu.

Obrazek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: JUŻ NADSZEDL

Post autor: Reflex »

Ponad 2,5 miliona domów i firm na Florydzie jest bez prądu na początku czwartku. IAN, który w środę po południu wylądował na zachodnim wybrzeżu Florydy jako potwór kategorii 4, osłabł na lądzie w burzę tropikalną, ale prognozowano, że będzie nadal szalał przez większość dnia, zanim wyruszy na Atlantyk. Do mnie dotrze jutro, ale już nad oceanem, gdzie znowu nabierze sily i szybkości i pojdzie nad North Carolina i dalej aż do Canady.

Jeden z najsilniejszych huraganów, jakie kiedykolwiek uderzyły w Stany Zjednoczone, grozi katastrofalną powodzią w całym stanie. Tropikalne wiatry Iana o sile burzy rozciągały się na zewnątrz do 415 mil (665 km), zalewając większą część Florydy i południowo-wschodniego wybrzeża Atlantyku.
Bez elektryczności i niestabilnym zasięgiem telefonów komórkowych wiele wezwań o pomoc nie docierało, nawet gdy ekipy ratunkowe cięły powalone drzewa, by dotrzeć do ludzi w zalanych domach.

Obrazek

Obrazek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

I POSZEDL

Post autor: Reflex »

UFFFFFFFFFF ... I znowu Jacksonville mialo szczęscie. Są rozlewiska, zalane ale przejezdne ulice i co najważniejsze jest prąd.
U mnie nie bylo nawet silnego wiatru, mieszkam kilanaście km od plaż nad Atlantykiem. Jednak slynne St. Augustine (najstarsze i zabytkowe miasto w USA) ok godzine jazdy samochodem z Jacksonville - zostalo zalane kompletnie, ulice zamienily sie w rzeki w TV widzialem jak po ulicach zapychali ludzie w kajakach. Moje ulubione przepiękne historyczne miasteczko, dużo atrakcji turystycznych, kiedyś o nim napiszę wiecej.
Ulga i wypijam drinka za Wasze zdrowie... :D

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: UWAGA NADCHODZI!

Post autor: sprawiedliwy »

przykre... żal...
z takimi "demonami" nie wygramy...
ODPOWIEDZ