Wreszcie coś konkretnego o pomocy Ukrainie

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10230
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Wreszcie coś konkretnego o pomocy Ukrainie

Post autor: Reflex »

Ja wiem, że USA pomaga Ukrainie, nawet jeśli wie, że Ukraina tej wojny nie wygra. Tutaj toczy się gra polityczna, na silne oslabiebie gospodarcze i wojskowe Rosji na cale lata. Coś jednak sie ruszylo w opinii Amerykanow.

Warto przeczytać.

......................................................................

Nowy sondaż sygnalizuje, że Amerykanie są coraz bardziej zmęczeni wspieraniem Ukrainy, gdy wojna z Rosją się przeciąga


Nowy sondaż sugeruje, że Amerykanie są coraz bardziej znużeni, gdy USA wspierają Ukrainę w jej wojnie z Rosją.
Sondaż wykazał, że większość Amerykanów chce, aby Stany Zjednoczone kontynuowały negocjacje dyplomatyczne w celu jak najszybszego zakończenia wojny.
Sondaż pokazał również, że wielu Amerykanów jest zaniepokojonych finansowymi kosztami konfliktu.
rząd USA nadal wspiera Ukrainę w wojnie z Rosją i chce zobaczyć wysiłki dyplomatyczne w celu zakończenia wojny, jeśli pomoc ma być kontynuowana.
Według sondażu przeprowadzonego przez Quincy Institute for Responsible Statecraft and Data for Progress, 57% prawdopodobnych wyborców zdecydowanie lub w pewnym stopniu popiera prowadzenie przez USA negocjacji dyplomatycznych tak szybko, jak to możliwe, aby zakończyć wojnę na Ukrainie, nawet jeśli wymaga to kompromisu z Rosja. Tylko 32% respondentów było temu zdecydowanie lub nieco przeciw.

I prawie połowa respondentów (47%) stwierdziła, że popiera kontynuację amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy tylko wtedy, gdy USA są zaangażowane w trwającą dyplomację w celu zakończenia wojny, podczas gdy 41% stwierdziło, że popiera kontynuację amerykańskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy, czy Stany Zjednoczone są zaangażowane w trwającą dyplomację, czy nie.

Według 49% prawdopodobnych wyborców, administracja Bidena i Kongres muszą zrobić więcej dyplomatycznie, aby zakończyć wojnę, podczas gdy 37% stwierdziło, że zrobiło wystarczająco dużo w tym zakresie, wynika z sondażu.
„Amerykanie zdają sobie sprawę z tego, czego wielu w Waszyngtonie nie: wojna Rosji na Ukrainie z większym prawdopodobieństwem zakończy się przy stole negocjacyjnym niż na polu bitwy. pomoc wojskowa, ale nie uwzględnia strategii dyplomatycznej i zaangażowania” – powiedziała Trita Parsi, wiceprezes wykonawczy Instytutu Quincy.
Prezydent Joe Biden ostrzegł, że sankcje USA wobec Rosji mogą zaszkodzić amerykańskiej gospodarce, ale utrzymuje, że wspieranie i obrona Ukrainy jest warte swojej ceny. Przedstawił wojnę jako bitwę między demokracją a autokracją.

„Każdego dnia Ukraińcy płacą życiem i walczą dalej – a okrucieństwa, w jakie angażują się Rosjanie, są po prostu nie do zniesienia. A koszt walki nie jest tani, ale zapaść przed agresją jest jeszcze bardziej kosztowna”. Biden powiedział w maju. – Dlatego w tym zostajemy.
Odkąd pod koniec lutego Rosja rozpoczęła niesprowokowaną wojnę, Stany Zjednoczone zapewniły Ukrainie ponad 15 miliardów dolarów pomocy w zakresie bezpieczeństwa. Ukraińskie siły zbrojne otrzymały liczne pakiety broni od USA i innych krajów partnerskich, które zawierały pociski przeciwpancerne, systemy obrony powietrznej i artylerię rakietową dalekiego zasięgu, które pozwoliły ukraińskim wojskom nie tylko powstrzymać rosyjskie natarcia, ale nawet odeprzeć siły rosyjskie.

Podczas gdy wsparcie Zachodu pomogło w wysiłkach wojennych Ukrainy, ostatnie dane wskazują, że rosną obawy o to, co dalsze wsparcie bez dyplomacji i kontynuacja tego brutalnego konfliktu może oznaczać nie tylko dla Rosji i Ukrainy, ale także dla innych krajów.
– Politycy są zbyt optymistyczni, jeśli chodzi o ryzyko związane z nieskończoną kontynuacją tej wojny, nawet minimalizując niebezpieczeństwa stwarzane przez groźby nuklearne Władimira Putina – powiedział Marcus Stanley, dyrektor ds. rzecznictwa w Instytucie Quincy.
„Amerykanie w dużej mierze zgadzają się, że wysiłkom na rzecz wzmocnienia ręki Ukrainy na polu bitwy muszą towarzyszyć wysiłki na rzecz zapewnienia trwałego pokoju przy stole negocjacyjnym. Jednak gdy Kongres zbliża się do kolejnego głosowania w sprawie zatwierdzenia pomocy wojskowej dla Ukrainy w tym tygodniu, nic nie wskazuje na to, by Waszyngton badał możliwości szukania ugody, która zachowa i chroni niepodległość Ukrainy”.
godzilla
Posty: 13919
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wreszcie coś konkretnego o pomocy Ukrainie

Post autor: godzilla »

teraz pomogli z gazem całej chooyni...
Reflex
Posty: 10230
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wreszcie coś konkretnego o pomocy Ukrainie

Post autor: Reflex »

Kto pomógł, bo ja się juz pogubilem? Wyglada że wszyscy sobie "pomagają", tylko my na tym tracimy
sprawiedliwy
Posty: 2421
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wreszcie coś konkretnego o pomocy Ukrainie

Post autor: sprawiedliwy »

Cobra Ball wystartowały. Nuklearnej paniki nie ma, ale gróźb Putina świat nie lekceważy
tygodnik POLITYKA.
godzilla
Posty: 13919
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wreszcie coś konkretnego o pomocy Ukrainie

Post autor: godzilla »

tak pomogli (znalezione na fejsbuku): „Fox News” ujawnił, jaki może być rosyjski odwet za amerykański atak na „Nord Stream”.
Stany Zjednoczone mogą ponieść poważne konsekwencje po bombardowaniu Nord Stream, powiedział amerykański prezenter telewizyjny "Fox News", Tucker Carlson.
Dziennikarz sugerował, że Waszyngton był zamieszany w zakłócanie pracy głównych gazociągów Federacji Rosyjskiej. Moskwa w odpowiedzi na taką prowokację mogłaby uszkodzić amerykańskie kable internetowe.
Wtedy londyńskie banki zostaną pozbawione możliwości wymiany danych ze strukturami finansowymi Nowego Jorku.
Prezenter dodał, że każda amerykańska rodzina może odczuć konsekwencje takiego czynu Białego Domu.
„Myślisz, że geniusze stojący za tą sprawą, jak Victoria Nuland (z Departamentu Stanu USA), zastanawiali się nad konsekwencjami?”, zapytał Carlson.
Wcześniej informowano, że czytelnicy „Daily Mail” oskarżyli administrację prezydenta USA Joe Bidena o podważanie „Nord Stream”.
W niemieckiej prasie rozpoczęły się spekulacje. "Rząd Niemiec uważa, że ktoś zniszczył rurociągi w ukierunkowanym ataku za pomocą łodzi podwodnej lub nurków szturmowych" – pisze niemiecki "Tagesspiegiel". Według informacji z kręgów bezpieczeństwa, na które powołuje się dziennik, wiele wskazuje na to, że rurociągi zostały celowo uszkodzone w wyniku sabotażu.
Według portalu śledzenia lotów Flightradar24, amerykański wojskowy śmigłowiec Sikorsky MH-60R Seahawk przez trzy dni (1, 2, 3 września) przeleciał nad lokalizacją gazociągu Nord Stream na Morzu Bałtyckim w pobliżu Bornholmu.
Pomimo tego, że portal wymienił samolot jako niezidentyfikowany, kod „ICAO” pozwolił ekspertom zidentyfikować model śmigłowca i jego przynależność do Sił Powietrznych USA.
Warto też zaznaczyć, że od kilku dni po Bałtyku pływał amerykański helikopterowiec USS Kearsarge. Co więcej, dzień wcześniej pływał w pobliżu miejsca wybuchu.
Niedaleko miejsca eksplozji w nocy z 22-23 i 25-26 września w powietrzu przez długi czas znajdowały się także amerykańskie śmigłowce Sikorsky MH-60R Seahawk.
Jak donosi Służba Publiczna Rosji, przedstawiciele departamentu wojskowego Stanów Zjednoczonych Ameryki twierdzą, że kraj nie jest zaangażowany w nadzwyczajne incydenty, które miały miejsce na liniach gazociągów „North Stream” i „North Stream 2” .
Według agencji Reuters, która powołuje się na Pentagon, strona amerykańska nie sabotowała tych obiektów.
Rzeczniczka MSZ Federacji Rosyjskiej Maria Zacharowa przypomniała wypowiedz Joe Bidena o chęci zniszczenia gazociągu Nord Stream 2.
Biden jeszcze w lutym (przed wojną ) sugerował ziszczenie Nord Stream.
Być może na skutek tych właśnie deklaracji były polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podziękował USA..
Zniszczenie rurociągu to cios zadany Niemcom i UE, ale również i w Polskę, która liczyła na kupno ruskiego gazu za pośrednictwem Niemców. Teraz już wiadomo, że Niemcy ograniczą możliwość wypełnienia gazem dopiero co oddanego rurociągu Baltic Pipe, który ma uniezależnić Polskę od rosyjskiego gazu. Tak więc ostatnie zachwyty premiera i prezydenta mają sie nijak do rzeczywistości ponieważ gazu z Baltic Pipe nie wystarczy dla nas i będzie bardzo drogi z powodu rosnącego popytu z Niemiec.
godzilla
Posty: 13919
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wreszcie coś konkretnego o pomocy Ukrainie

Post autor: godzilla »

niedlugo przestaniemy tu pisać jak internet Ruscy wyłączą. Wesołych Świąt w takim razie...
Reflex
Posty: 10230
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wreszcie coś konkretnego o pomocy Ukrainie

Post autor: Reflex »

Ja nie wierzę. Amerykanie nie maja żadnej korzyści z wysadzenia Rosyjskich rurociągów, są na to za madrzy.
Mają okrety podwodne i specjalne podwodne pojazdy, nie robili by w kolo widowiska swoimi helikopterami.
Jeśli chodzi o internet, także nonsens. Ameryka posiada satelitarny system przesylania internetu z którego
korzysta Ukraina, otrzymując na swoja prośbę odbiorniki od Elona Muska.
Polska absolutnie nie liczyla na Niemców. Od dawna znalazla dostarczycieli gazu i ropy na zachodzie i zrezygnowala
z zaopatrznia w Rosji.

Amerykanie i Niemcy, twierdzą, że jest to prowokacja Rosji. Jak jest naprawde, dowiemy się po wojnie.
sprawiedliwy
Posty: 2421
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wreszcie coś konkretnego o pomocy Ukrainie

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: czw wrz 29, 2022 5:48 pm niedlugo przestaniemy tu pisać jak internet Ruscy wyłączą. Wesołych Świąt w takim razie...

skoro tak, to wesołe to one, tzn te Święta nie będę, z całą pewnością...
ODPOWIEDZ