Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

Post autor: Reflex »

I wiszisz? Znowu tworzysz. Komu przeszkadzaleś? Byla róznica zdań i tyle.
To wlaśnie forum jest miejscem na takie sytuacje. Odpocznij, obserwuj
rozwoj stacji i wracaj wypoczęty i naladowany. Jestem przekonany,
że sprawiedliwy myśli podobnie.
.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

Post autor: Reflex »

I widzisz? Znowu tworzysz. Komu przeszkadzaleś? Byla róznica zdań i tyle.
To wlaśnie forum jest miejscem na takie sytuacje. Odpocznij, obserwuj
rozwoj stacji i wracaj wypoczęty i naladowany. Jestem przekonany,
że sprawiedliwy myśli podobnie.
.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: pn sty 02, 2023 1:14 pm Dobry początek roku. To już któryś raz z rzędu na tym forum. Jako że pisanie ze smartfona nie jest zbyt ciekawe dam sobie spokój co pewno ucieszy tych którym przeszkadzałem.

Powodzenia
Fakt , pisanie tutaj. z telefonu, to w ogóle niema sensu.
Ja pisze z mini iPada, czasem.

Czyżby i godzilla miał blokadę ?

Nie chce mi się wierzyć by ktoś tu blokował jakieś IP, przecież to forum działa bez administratora i opiekuna, poza tym, ze nie napisałeś nic takiego co zasługiwałoby na blokadę. Bzdety upierdliwe to pisał tu zawsze ktoś i włos mu z głowy nie spadał.
Dosięgo wszystkim.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

Post autor: pomorzak »

Your message contains 6 characters.
You need to enter at least 10 characters.
Your IP 95.223...... has been blocked because it is blacklisted. For details please see http://www.spamhaus.org/query/bl?ip=95.223.....
To działa niezależnie czy ktoś wierzy czy też nie.

Powodzenia wszystkim.
Odpoczniecie od moich tekstów.
Może to i lepiej.
almagus
Posty: 4547
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

Post autor: almagus »

Wyłącz VPN.
Do siego, według przyjaznych oczekiwań!
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

Post autor: godzilla »

pomorzak pisze: wt sty 03, 2023 4:55 am To działa niezależnie czy ktoś wierzy czy też nie.

Powodzenia wszystkim.
Odpoczniecie od moich tekstów.
Może to i lepiej.
Vodafone... i wszystko jasne...
moze cie gnebia globalni za twoje wpisy gdzie indziej?
ja przewaznie tu przez telefon wchodze... widac to gdy pisze z polskimi ogonkami, teraz siedze przed kompem...
pozdrawiam Cie
Andrzej
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

Post autor: pomorzak »

Jednak mozna obejsc ta blokade ktora mnie uraczono

Ciekawy artykul tlumaczony translatorem z jezyka niemieckiego.
Obrazek


Punkt zwrotny

Wraz z erozją wiary we władzę pojawia się potencjał wolności.

przez Felixa Feistela Zdjęcie: Marko Aliaksandr/Shutterstock.com

Ostatnie kilka lat ujawniło reżim kłamstw, który istniał od dziesięcioleci, ale zawsze wiedział, jak się kamuflować. Teraz kłamstwa są tak oczywiste, że nawet dzisiejsze ideologie nie są w stanie ich ukryć. Z tego powodu obudził się sceptycyzm wobec władz, który trudno rozwiać i który rozszerza się, obejmując coraz więcej rzekomych prawd. Stwarza to wylęgarnię fundamentalnie negatywnego stosunku do dominacji i hierarchii. Może to stać się podstawą bezprecedensowej wolności dla ludzi. Wykorzystajmy ten potencjał. Rok 2022 upłynął pod znakiem poważnych zmian. Nie dość, że reżim koronowy został przedłużony o kolejny sezon, to jeszcze wojna na Ukrainie przesunęła układ współrzędnych na całym świecie, zarówno pod względem etyki i moralności, jak i codziennego życia ludzi. Nastąpił absurdalny system sankcji, którego jedynym wątpliwym sukcesem było wywołanie inflacji, podnosząc koszty energii, żywności i artykułów pierwszej potrzeby, podczas gdy dostawy dla Europy są zagrożone. Kanclerz Federalny Olaf Scholz mówił o „punkcie zwrotnym”, ale miał na myśli wejście Zachodu w nową spiralę zbrojeń, podżegania do wojny i wspierania faszyzmu na Ukrainie w walce z Rosją w celu pokonania jej na polu bitwy. Rusofobia znów jest w modzie, więc wszystko, co rosyjskie, jest zakazane w niemieckim społeczeństwie. Publiczne pokazywanie rosyjskiej flagi już budzi podejrzenia, rosyjskie jedzenie jest pospiesznie deklarowane jako ukraińskie, rosyjscy artyści są zakazani i odrzucani, jeśli natychmiast nie zdystansują się od rosyjskiego rządu, z którym bardzo niewielu czuło jakikolwiek związek. Wykluczenie i rasizm wróciły do ​​mody, ale dzisiaj wyklucza się ludzi w sposób politycznie poprawny, bo odbywa się to w duchu tego, co dobre, prawdziwe i piękne. Jednocześnie nasila się wojna na froncie wewnętrznym. Opozycja jest nękana coraz ostrzejszymi słowami i czynami, a wolność wypowiedzi i wolność prasy jest dławiona w wątpliwych paragrafach. Reżim kłamstwa agituje coraz bardziej bezczelnie przeciwko własnej ludności, która uważa się za narażoną na erozję rządów prawa i demokracji, rzekomo w celu ochrony demokracji i rządów prawa. Zniekształcenia prawdy stają się coraz bardziej absurdalne, kłamstwa, korupcja i zarozumiałość tych, którym pozwalamy rządzić, stają się coraz bardziej oczywiste. Pod tym względem jest to rzeczywiście przełom. Ponieważ nigdy wcześniej nie było tak oczywiste jak teraz, że ludność wszystkich krajów była okłamywana, oszukiwana, zastraszana i manipulowana przez dziesięciolecia.

Wszystkie wojny ostatnich 120 lat zostały celowo wywołane przez kłamstwa i propagandę, aby pomóc oderwanej klasie kapitałowej przebić bańki spekulacyjne i zniszczyć wartości, aby następnie doprowadzić do opłacalnej odbudowy, która służy tylko kapitałowi. Dziś znów znaleźliśmy się w tej samej sytuacji. Ale nigdy wcześniej nie było bardziej oczywiste niż dzisiaj, że ludzie są otoczeni absolutną iluzoryczną rzeczywistością, okłamywani pod każdym względem i rządzeni przez skorumpowaną, pseudoelitarną kastę, która bez zastrzeżeń służy ludności i przy okazji tnie trupy. odstępstwo Dlatego coraz więcej ludzi rozpoznaje oszustwo, a coraz mniej osób wykonuje polecenia władz w ślepym posłuszeństwie, naiwnie ufając, że chcą tylko dobra. Jeśli teatr pandemii osiągnął jedno, to to, że rośnie nieufność do autorytetów, że rzekomi eksperci nie są akceptowani jako tacy, ale ich twierdzenia są kwestionowane, że tak zwana nauka, która już dawno przerodziła się w nową religię, jest nie są już postrzegane jako istota boska, ale raczej ich oczywista zależność i współzależność od przemysłu farmaceutycznego i wojennego, a także innych finansistów, budzi wątpliwości co do prawd absolutnych. Ludzi sceptycznie nastawionych do szczepień jest dziś o wiele więcej niż trzy lata temu, a nawet obietnice zbawienia składane przez pseudoekspertów prawie nigdy nie są traktowane poważnie. Karl Lauterbach w dużej mierze stracił zaufanie, o którym każdy rozsądny człowiek i tak nie ma pojęcia, na czym to polega, i tylko całkowicie zagubieni i zindoktrynowani fanatycy trzymają się narracji o koronie jak tonący do kawałka drewna. Wraz z koronawirusem weszliśmy w rodzaj zbiorowego „procesu przebudzenia”, który pozwala coraz większej liczbie ludzi obudzić się ze sztywnej postawy konsumpcyjnej i wziąć odpowiedzialność za swoje życie z powrotem we własne ręce. Ta odpowiedzialność została z nas wcześniej zdjęta przez państwo, kościół czy naukę, której wielu ludzi poddało się bez oporu. Ale to, że duża część ludzi nie zaakceptowała śmiercionośnego zastrzyku mafii farmaceutycznej pokazuje, że są gotowi sami decydować o tym, co jest dobre dla ich zdrowia i życia. A to, czego nie zrobił teatr Corona i jego ponowna ocena, teraz robi szalony reżim sankcji, dzięki któremu Niemcy są na dobrej drodze do zostania krajem trzeciego świata. Niezadowolenie, gdy na przykład ludzie na zimnie mają głodować za pokój, nazywa się „normatywną siłą faktów”. Żadna ideologia nie jest w stanie eufemizować głodu i zimna czy katastrofalnej sytuacji zaopatrzeniowej, więc rośnie nieufność i niechęć do tych, którzy wciąż próbują, propaganda staje się bardziej oczywista, a uzasadnienia dworzan w mediach bardziej przejrzyste.

Nowa era W tej nieufności i odrzuceniu władzy leży wielka szansa, szansa dla całej ludzkości na osiągnięcie nowego poziomu świadomości. Ponieważ państwo, kapitał i zinstytucjonalizowane religie tłumią potencjał ludzi, sprawiają, że są mali, zniewoleni iw wiecznej zależności od ich wątpliwej podaży. W ten sposób ludzkość jest daleka od tego, czym mogłaby być. Ale im bardziej autorytety są kwestionowane, im bardziej ich instrukcje, rozkazy i ideologie padają na głucho, tym bardziej uwalniają się od opresji i złotej klatki, państwa i gospodarki we wspólnym zamachu stanu od wszelkiej obfitości, dóbr i produktów, które zbudowały seriale i gry wideo Netflix. Nawet jeśli wydaje się, że szaleństwo bierze górę, jako takie staje się coraz bardziej rozpoznawalne, a kiedy coraz więcej ludzi odwraca się od panującego reżimu, totalitarnego kapitalizmu, istnieje możliwość przezwyciężenia tych warunków. Ludzie, którzy biorą odpowiedzialność za swoje życie, którzy rozwijają jasny wewnętrzny kompas i niezależną etykę, nie dają się rządzić i przez to sprawiają, że system rządzący jest zbędny. Dlatego lata 2020-2022 przyniosły podstawy do fundamentalnej zmiany w ludzkości. Całkowicie obalili iluzję bogactwa i wyższości moralnej, a także iluzję bycia po stronie „dobra”. Również w 2023 roku nasilą się ataki na naszą wolność, wymyślone zostaną nowe kłamstwa, nowe manipulacje mające zmusić ludzi do poddania się władzy. Czy to nowa pandemia, Reichsbürger, terroryści, zmiana klimatu czy cokolwiek innego przychodzi do głowy niedoszłym przywódcom tego świata. Ale z każdym kłamstwem, z każdą propagandą i każdym nowym wypaczeniem logiki rośnie liczba tych, którzy nie chcą już dłużej znosić tego nonsensu, a wraz z nim rośnie opór wobec reżimu, który już dawno odrzucił wszelkie pozory praworządność czy demokracja. Sukcesy ruchu demokratycznego są już ogromne. Reżim korony od dawna stoi tam nagi, każdy aspekt wielkiej historii kłamstw został obszernie udokumentowany i obalony. Czy to rzekome niebezpieczeństwo COVID, którego prawie nie było od początku, czy to nieistniejąca skuteczność środków, które były bezużyteczne, ale spowodowały znaczne szkody, czy to „bezpieczne i skuteczne szczepienie”, którego żadne szczepienie nigdy nie były bezpieczne lub skuteczne. Wszystkie te aspekty są ewidentnie fałszywe, a wszystkie kłamstwa są bezlitośnie wystawiane na widok publiczny. Ofiar szczepień trudno wytłumaczyć, nie można zaprzeczyć skrajnej nadmiernej śmiertelności, nawet jeśli polityczne i medialne koty sygnalizacyjne wciąż próbują ignorować rzeczywistość. Zamiast rozbierać się nawzajem jako ruch demokratyczny, można po prostu świętować te przytłaczające sukcesy. Wznieśmy więc toast za niepowstrzymane zwycięstwo ludzkości i wejdźmy w rok 2023, który może być rokiem prawdziwej demokracji. Prawdziwa demokracja oznacza rzeczywiste uczestnictwo wszystkich ludzi, zamiast władzy decyzyjnej przekazanej kartelowi partyjnemu, który w sensie rządzącej oligarchii wysysa ludność wszystkich krajów i powoduje przy tym druzgocące szkody.

Wejdźmy odważnie do prawdziwej demokracji, w której ludzie rządzą się samostanowieniem i pewnością siebie, stają się świadomi swoich potrzeb i uniezależniają się od medialnej propagandy, która nieustannie namawia ich do nowych potrzeb. Wejdźmy do społeczeństwa krytycznie myślących, ale otwartych umysłów, które nie akceptują niczego jako absolutnej i wiecznie ważnej prawdy, ale myślą, że wszystko jest możliwe, dlatego akceptują wolność opinii i wolność prasy jako wartościowe dobra i włączają je do swojego życia. Przywróćmy godność człowieka tak wysoko, jak powinna zgodnie z naszą Ustawą Zasadniczą, a mianowicie jako nienaruszalny interes prawny ponad wszystkie inne interesy prawne, a przede wszystkim stańmy w obronie własnej godności, zamiast pozwalać, by władza raz po raz nam ją odbierała. Szaleństwo i zaciekłość, z jaką jesteśmy rządzeni, sprawia, że ​​pragnienie wolności i samostanowienia staje się coraz bardziej nie do ugaszenia i to u coraz większej liczby ludzi. Dżin sceptycyzmu i odrzucenia już dawno wyszedł z butelki i żadna siła na ziemi nie może go tam zmusić. Kłamstwa były zbyt bezczelne, cierpienia zbyt wielkie, całe społeczeństwa zbyt zbliżyły się do warunków, które uważano za dawno przezwyciężone, tak że żadne groźby ani wyrazy pokory nie są już w stanie legitymizować, a nawet akceptować reżimu. Wola globalnej oligarchii uciskania ludzi, narzucania im swojej woli i doprowadzania ich do ostatecznego wyzysku dla własnych korzyści była aż nazbyt oczywista. Przemoc będzie trwała przez jakiś czas, ale im bardziej brutalny jest reżim, tym większy jest opór i tym bardziej delegitymizowana staje się ta zasada. Świętujmy więc nasze sukcesy i sprawmy, aby rok 2023 był kolejnym krokiem na drodze do wyzwolenia ludzi i uwolnienia ich potencjału.

https://www.rubikon.news/artikel/die-zeitenwende-5
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

Post autor: sprawiedliwy »

Pomorzaku, fajnie że jesteś znów...
tylko nie rozumiem nadal Twojej misji uświadamiania nas....o rzeczach znanych, oczywistych, wiadomych od... tu nie przesadzę, tysiąca lat...albo i greckich czasów...Może to dla Ciebie odkrycie, którym chcesz się podzielić, jak rrozumiem. Niestety dla mnie nie...

Napisz coś od siebie, będzie wartościowe ...już z samego z siebie faktu.



EDEIT ::::

a przy okazji przeczytaj almagusa, jak "fantastycznie" zmanipulowano
film pseudo dokumentalny o Tusku i jego winie za wojnę w Ukrainie...

rymnęło mi się całkiem przypadkiem.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: ndz sty 08, 2023 5:03 am
tylko nie rozumiem nadal Twojej misji uświadamiania nas....o rzeczach znanych, oczywistych, wiadomych od... tu nie przesadzę, tysiąca lat...albo i greckich czasów...Może to dla Ciebie odkrycie, którym chcesz się podzielić, jak rrozumiem. Niestety dla mnie nie...
Piszę i zamieszczam tlumaczenia artykułów któte mnie zainteresowały. Chętnie dzielę się tym co mnie ciekawi. Może wszyscy już to wiedzą ale ja każdego dnia poznaję świat na nowo.
Oczywistości od tysięcy lat potrafią stać się już nie tak oczywiste. Jeśli jesteście z Reflexem jedynymi czytelnikami tego forum to faktycznie powinienem sobie podarować mój udział.

sprawiedliwy pisze: ndz sty 08, 2023 5:03 amNapisz coś od siebie, będzie wartościowe ...już z samego z siebie faktu.
Tak wartościowe jak to co zamieszczasz razem z Reflexem.
Myślę, że za wysokie progi dla mnie, co niejednokrotnie stwierdzaliście opiniując moje ograniczenie intelektualne. Pozostańmy przy tym.

Pozwolę sobie nadal zamieszczać teksty które mnie ciekawią i wyrażać swoje myśli niezależnie od tego kto i jakimi epitetami mnie obdarzy.

Proszę nie doszukiwać się złośliwości w tym co piszę bo nie mam takich intencji.

Pozdrawiam
Mirek
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tego nikt nie mógł przewidzieć ???

Post autor: Reflex »

Pomorzak pisze:
Wejdźmy do społeczeństwa krytycznie myślących, ale otwartych umysłów, które nie akceptują niczego jako absolutnej i wiecznie ważnej prawdy, ale myślą, że wszystko jest możliwe, dlatego akceptują wolność opinii i wolność prasy jako wartościowe dobra i włączają je do swojego życia. Przywróćmy godność człowieka tak wysoko, jak powinna zgodnie z naszą Ustawą Zasadniczą, a mianowicie jako nienaruszalny interes prawny ponad wszystkie inne interesy prawne, a przede wszystkim stańmy w obronie własnej godności, zamiast pozwalać, by władza raz po raz nam ją odbierała.
A gdzie jesteśmy, jak nie w spoleczeństwach myślacych Przecież wlaśnie to spoleczenstwo wybiera swoich przedstawicieli do wladz! To jest wlasnie demokracja i oddanie spoleczenstwu roli decydowwania o swoim życiu.
Jak Ty sobie to wyobrażasz? Ze wybierzemy nasza wladzę i powiemy jej żeby sie do nas nie wtrącala?
Przecież Ty walczysz o anarchie !!!
Totalnie nie rozumiesz zasad demokracji...Rozczarowujesz mnie pomorzaku.
ODPOWIEDZ