Tekst pochodzi ze strony Oliviral

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Tekst pochodzi ze strony Oliviral

Post autor: sprawiedliwy »

Zapytałam przyjaciela, który przekroczył 70 i zmierza ku 80, jakie zmiany odczuwa w sobie? Przysłał mi następujące informacje:
1. Po pokochaniu moich rodziców, mojego rodzeństwa, mojego małżonka, moich dzieci i moich przyjaciół, teraz zacząłem kochać siebie.
2. Zrozumiałem, że nie jestem "Atlasem". Świat nie spoczywa na moich ramionach.
3. Przestałem się targować ze sprzedawcami warzyw i owoców. Kilka groszy więcej mnie nie złamie, ale może pomóc sprzedawcy zaoszczędzić na studia dla córki.
4. Zostawiam mojej kelnerce duży napiwek. Dodatkowe pieniądze mogą wywołać uśmiech na jej twarzy. Ona zarabia na życie o wiele ciężej niż ja.
5. Przestałem mówić starszym, że już wiele razy opowiadali tę historię. Ta historia sprawia, że idą w dół uliczki pamięci i przeżywają swoją przeszłość.
6. Nauczyłem się nie poprawiać ludzi nawet kiedy wiem, że się mylą. Odpuściłem samozwańczy obowiązek naprawiania ludzi. Pokój jest cenniejszy niż doskonałość.
7. Daję komplementy swobodnie i hojnie. Komplementy są poprawiaczem nastroju nie tylko dla odbiorcy, ale także dla mnie. I mała wskazówka dla odbiorcy komplementu, nigdy, NIGDY nie komentuj komplementy poprzez umniejszanie sobie, po prostu powiedz "Dziękuję".
8. Nauczyłem się nie przejmować się zagnieceniem czy plamą na koszuli. Osobowość mówi głośniej niż pozory.
9. Odchodzę od ludzi, którzy mnie nie cenią. Oni mogą nie znać mojej wartości, ale ja znam.
10. Pozostaję chłodny, gdy ktoś gra nieczysto, aby wyprzedzić mnie w wyścigu szczurów. Nie jestem szczurem i nie jestem też w żadnym wyścigu.
11. Uczę się, żeby nie być zawstydzonym przez moje emocje. To właśnie moje emocje czynią mnie człowiekiem.
12. Nauczyłem się, że lepiej jest porzucić ego niż zepsuć związek. Moje ego będzie mnie trzymać na dystans, podczas gdy dzięki związkom nigdy nie będę samotny.
13. Nauczyłem się żyć każdym dniem tak, jakby był ostatnim. W końcu może być ostatnim.
14. Robię to, co czyni mnie szczęśliwym. Jestem odpowiedzialny za swoje szczęście i jestem je sobie winien. Szczęście to wybór. Możesz być szczęśliwy w każdej chwili, po prostu wybierz, że chcesz być!
Postanowiłam podzielić się tym w ukłonie dla wszystkich moich przyjaciół. Dlaczego mielibyśmy czekać 60 lub 70 lub 80 lat był wprowadzić pokój i miłość do naszego życia? Dlaczego nie moglibyśmy praktykować tego na każdym etapie i w każdym wieku?
Tekst pochodzi ze strony Oliviral - tłumaczenie i opracowanie Ewa Rosa Matryca życia - Ewa . Udostępnianie mile widziane. Jeśli kopiujesz to proszę podaj autora tłumaczenia.
Autor obrazu: James Coates
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tekst pochodzi ze strony Oliviral

Post autor: Reflex »

Co zrobić, kiedy godzilla jest szczęsliwy, jak komuś dokopie? Niech sobie kazdy odpowie sam.

Albo, dlaczego kelner, czy taksówkarz oczekuje odemnie napiwku? Dlaczego on mnie nie daje napiwków? W końcu to ja mu dostarczam pieniadze Albo czemu mnie taksówkarz nie caluje w ręke jak dostanie napiwek???

Śmieję się.

W sumie w artykule jest dużo zalet. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak wiele zależy od wspolżycia ze sobą.
Ale do roli obojetnego ja się nie nadaję. Te wulgarno-brutalne typy w naszym życiu obrosly by w piórka.
ODPOWIEDZ