Wojna

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Wojna

Post autor: Reflex »

Wojna – zorganizowany konflikt zbrojny między państwami, narodami lub grupami etnicznymi i społecznymi. Wojna jest zjawiskiem społeczno-politycznym i jako takie jest obecna w historii człowieka od początków jego społecznej organizacji. Zasięg wojny jest zależny od stopnia rozwoju technologicznego.
Tyle z encyklopedii. Zwykle wyjaśnienie, zimne obojętne. A przecież tak straszne i przejmujące, polegajace na tym, jak szybko i skutecznie zabić jak najwiecej ludzi, zdeptać i zrujnować ich dorobek.

Dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnej awantury światowej, wywolanej przez Rosję, grożącej Ukrainie i światu preciwnemu wojnie. Nad nami zawisla czarna chmura. Jesteśmy o krok od zaglady cywilizacji ludzkiej.
Broń, która nad nami wisi, jest najstraszniejsza w historii ludzkiej.

Miejmy nadzieję ... że ta wojna się szybko i w miarę bezpiecznie zakończy. Ale mądrą decyzję muszą podjąc obie strony.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wojna

Post autor: godzilla »

jak chcesz końca tej wojny to jesteś ruską onucą i rosyjskim trollem!
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wojna

Post autor: Reflex »

Kolejna "inteligencja" godzilli błyszczy jak łajno w trawie, przy zachodzie slonca... :lol:
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wojna

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: wt lut 21, 2023 4:45 pm jak chcesz końca tej wojny to jesteś ruską onucą i rosyjskim trollem!
Godzilll nie łapię, nie kumam, wyjaśnij, proszę starszej Pani...
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wojna

Post autor: Reflex »

Nie pytaj glupka, on sam nie wie co myśli, co pisze ...
Ciekaw jestem czy jeszcze pamieta jak się nazywa. ;)
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wojna

Post autor: sprawiedliwy »

No kurdeblaszka, to jak to jest :
Beiden daje grabę Trzaskowskiemu i Tuskowi, flirtując z obydwoma, ? potem z PAD, z racji stanu, . a JK powietrze ?
To ja już nic nie rozumiem. kto tu kim jest i czym jest... kto chce wojny a kto pokoju ?

że na tym zarabiają? , to wiadomo, ale my płacimy inflacją !!! a kraj w gruzach ludziom śmierć i bieda włażą z kopytami. DRAMAT.
DLA WSZYSTKICH. samozniszczenie.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wojna

Post autor: Reflex »

Nie badzo rozumiem. Nie ma nic do rzeczy z kim rozmawial, poza rządem. Taka jest tradycja podczas spotkań miedzynarodowych. Poza wladzami kraju, rozmawia się również z opzycja (Tusk i Trzaskowski). Rozmowy sa symboliczne, zaledwie po kilka minut a nawet krótsze. Biden przylecial poprzeć Ukrainców i niespodziewanie zaskoczyć Rosje, co mu się doskonale udalo. Oczywiscie to wszystko bylo strannie taktycznie przemyślane.

Przy okzazji odwiedzil Polske, która ma jeden z największych udzialów w pomocy Ukrainie. To znaczy otwarcie granicy dla chroniacych sie w Polsce Ukrainskich matek z dziecmi i pomocy dla walczacych Ukraińców.
To nie wymysl Bidena, to glosna prośba o pomoc Włodymyra Zelenskiego Prezydent Amerykański pokazal Rosjanom że tym razem świat im nie ustąpi. Tyle oficjalnych wyjaśnień.

Czy w tym nie bylo taktyki Amerykanów? Oczywiscie że tak. Wojna to nie tylko walka na froncie, to także przemyślana gra psychologiczna. Rosjanie wyraznie przycichli, Bidem popsul im reakcje na przygotowane z pompą orędzie Putina.

Jak sie to potoczy dalej zobaczymy. Ja tez nie znoszę wojny, ale póki trwa, nie można ustępować.
Teraz bedziemy obserwować ruchy Rosjan i taktyke świata przeciwną napaści. Zagadką sa Chiny. Jakby przycichli, ale przebąkują o pomocy Rosji swoim uzbrojeniem.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Wojna

Post autor: godzilla »

sprawiedliwy pisze: śr lut 22, 2023 4:43 am Godzilll nie łapię, nie kumam, wyjaśnij, proszę starszej Pani...
w internecie, tam gdzie pisza Polacy, sprobuj napisac ze chcialabys zakonczenia tej wojny to cie udupia i od ruskich onuc naublizaja...

czesto tez walcza z tymi, ktorzy pamietaja zbrodnie Wolynska...
ja ostatnio dostalem bana na fejsbuku na 30 dni blokade pisania w grupach... odwolalem sie i mnie przeprosili...
prawdopodobnie moja reklamacje sprawdzala sztuczna inteligencja bo czlowiek by zrozumial ze sobie jaja robilem....
bana mi dali za tekst w kolorze czerwonym...

"Nachricht vom Support
Gestern um 15:26
Dein Kommentar ist wieder auf Facebook zu sehen
Wir möchten uns für das Missverständnis entschuldigen. Nach erneuter Prüfung haben wir festgestellt, dass dein Kommentar sehr wohl unseren Gemeinschaftsstandards entspricht.
Danke, dass du dir die Zeit genommen hast, um eine Überprüfung zu beantragen. Dein Feedback hilft uns, noch besser zu werden.
Gestern um 15:12
Andrzej xxx ist mit unserer Entscheidung nicht einverstanden
Danke für dein Feedback. Wir berücksichtigen dies für zukünftige Entscheidungen.
Gestern um 14:54
Info zu deinem Kommentar
Niemand sonst kann deinen Kommentar sehen.
Andrzej xxx
tak bo wszyscy Polacy pamiętający zbrodnie na Polakach to ruskie trolle... dawajcie dalej dupy za ukrainu, za jej slavu..."
stwierdzili ze "dawanie dupy za ukrainu, za jej slavu" odpowiada ich standardom...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Wojna

Post autor: sprawiedliwy »

nie przebywam w takim towarzystwie i Tobie nie radzę.
No ale jak Pomorzak twierdzi wolność to wolność.... :mrgreen:
już ja wolę ciut z wolności zrezygnować i tam nie bywać.


A co do zbrodni wołyńskiej i innych wydarzeń, to zapytam dlaczego my tak kochamy Szwedów i o nic się nie upominamy?
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wojna

Post autor: Reflex »

Kmicic się ze Szwedami roziliczył. Kolubryny w powietrze wysadzil.
Stąd nas Szwedzi do dzisiaj pamiętaja'. :D
ODPOWIEDZ