lewandoski superstar

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

lewandoski superstar

Post autor: godzilla »

Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: lewandoski superstar

Post autor: Reflex »

Nie lewandoski, tylko Lewandowski. Wiem, wiem, godzilla prezentuje swój nienawistny charakter, jego jedyna radość życiowa.
Podeptać, opluć i nas.ać na czlowieka, to godzilowa kanapka.

A przecież Lewandowski to jeden z najsympatyczniejszych ludzi jakich znam.
Jako pilkarz posiada wiele światowych nagród i oznaczeń.Jako ojciec i mąż moglby być przykladem dla kazdej rodziny.
Jako Polak nie żalowal pieniedzy na różne dotacje. Zamieszczalem tu jego zdjecia z Niemiec z Polską flagą w rękach.

Wracając do pilkarzy to dla mnie zagadka. Przecież w reprezentacji graja doskonali polscy pilkarze grający i uznawani na codzień w europejskich znanych drużynach. Co jest powodem ich slabej gry w reprezentacji? Oto jest pytanie... Ale nie dla prymitywnych du.ków w rodzaju godzilli.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: lewandoski superstar

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: sob mar 25, 2023 9:59 am lewandoski pokazał klasę
https://twitter.com/BuonaSera1916/statu ... hOUKQ&s=19
ja się wcale nie dziwię jak i całemu zespołowi...szkoda, że niektórzy- czyt. godzilla, nie widzi/ą
To przykład jak mogą sportowcy protestować.
Niestety w tenisie np. zawodnicy patrzą bardziej na swoje bankowe konto, grają dla siebie w pierwszej kolejności...


z innej beczki polecam doskonały artykuł Szczepana Twardocha z jego pobytu na froncie w Ukrainie...
jest dostępny NZZ. Text i zdjęcia autora. Po niemiecku.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: lewandoski superstar

Post autor: Reflex »

Podobny jak polecony przez Ciebie artykuł czytalem po polsku.
Adres jest tutaj:
https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28 ... incow.html

Ludzki, bez nienawisci, ale szczery, pelen życiowej logiki artykul. Polecam.

Tutaj fragment:
Nie piszę tego powodowany częstym wśród polskiej opinii publicznej antyniemieckim resentymentem. Niemcy są krajem mi bliskim, bliska jest mi niemiecka kultura, kocham Berlin i niezmiennie podziwiam Niemcy za trudną drogę moralnego oczyszczenia, którą odbyły po 1945 roku. Polska prawica z tego powodu nieraz nazywała mnie "volksdeutschem". Piszę to właśnie dlatego, że podziwiam Niemcy, a dzisiejsza polityka Niemiec wobec Rosji, polityka najsilniejszego kraju Unii Europejskiej, wydaje mi się najbardziej haniebną kartą w niemieckiej historii po 1945 roku.

Jest wyrwany kontekstu, ale z tych skomplikowanych momentach ważny do preczytania.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Lewandowski jeszcze raz

Post autor: Reflex »

Już niedługo światło dzienne ujrzy film dokumentalny na temat Roberta Lewandowskiego. Piłkarz opowiedział o trudnym doświadczeniu, gdy jego żona poroniła. Bolesna strata zbiegła się w czasie z mistrzostwami Europy we Francji.

Obrazek

Robert Lewandowski w filmie dokumentalnym "Lewandowski — Nieznany" opowiada o niełatwych początkach kariery, ale także zdradza sporo z życia prywatnego. Sportowiec porusza temat straty dziecka. Anna Lewandowska pierwszy raz wyznała, że poroniła w listopadzie 2022 roku. Impulsem do tego była skandaliczna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. Wówczas nie kryła oburzenia, a jednocześnie ujawniła, że sama, jako kobieta ma za sobą bardzo trudne doświadczenia.

Anna i Robert Lewandowscy są rodzicami dwóch dziewczynek - Klary, która urodziła się w 2017 roku, oraz Laury, która na świat przyszła trzy lata później. Zanim jednak udało im się powiększyć rodzinę, musieli zmierzyć się z ogromną stratą. Piłkarz w filmie dokumentalnym na swój temat ujawnił, że wydarzyło się to podczas mistrzostw Europy we Francji, które odbyły się w 2016 roku. Mimo tego, że był to dla niego niezwykle trudny czas, musiał jednocześnie dawać z siebie wszystko na boisku.

Pamiętam moment mistrzostw Europy we Francji. To był okres, w którym staraliśmy się z Anią o dziecko. Przyleciała do mnie parę dni wcześniej. I okazało się, że Ania [kilka dni wcześniej] poroniła. Mimo tego, że prywatnie człowiek jest załamany, rozczarowany, smutny, to musi tak naprawdę stawić czoła temu wszystkiemu, wychodząc na boisko. Spróbować skupić się na tym, co powinien - powiedział.
Anna Lewandowska o stracie dziecka mówiła także w rozmowie z "Twoim Stylem". Kiedy razem z mężem zaczęli dobrze zarabiać i zakupili dom w Monachium, zdała sobie sprawę, że wszystkiego nie da się kupić za pieniądze. Marzyli o powiększeniu rodziny, a wtedy trenerka usłyszała poważną diagnozę, przez co musieli się wstrzymać ze staraniami o dziecko. Wkrótce po zakończeniu leczenia zobaczyła upragnione dwie kreski, ale organizm był osłabiony i straciła ciążę.

Premiera filmu dokumentalnego o Robercie Lewandowskim "Lewandowski - Nieznany" odbędzie się 31 marca 2023 roku na platformie Prime Video. Dowiemy się z niego, jak wyglądała jego droga do zostania jednym z najlepszych napastników naszych czasów, wrócimy do młodych lat sportowca, a także dowiemy się więcej na temat jego życia rodzinnego. W filmie znalazły się rozmowy z trenerami, piłkarzami, czy bliskimi gwiazdy futbolu. Lewandowski opowiedział też więcej o transferze do FC Barcelony.

Dzisiaj kolejny mecz Polski z Albanią

Obrazek
ODPOWIEDZ