Tusku,musisz!

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Tusku,musisz!

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: sob lis 25, 2023 7:47 am
A jeśli Ty nie widzisz problemu, to jesteś szcześliwym człowiek. Gratuluję i zazdroszczę... :mrgreen:
Plandemie, wojny, katastrofa klimatyczna i to co jeszcze nadejdzie w mediach.
Dlaczego sie tym przejmowac ?
Na to wszystko nie mam wplywu wiec ....
Mam wplyw na to jak odbieram swiat i to jest istotne.

I tym optymistycznym akcentem
milego WE


PS
Juz tak jest ze najczesciej boimy sie tego co sobie wyobrazamy, tego czego jeszcze nie ma.
Nie boimy sie przeszlosci ani terazniejszosci tylko tego co moze choc nie musi zaistniec.
Sami produkujemy nasz strach.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Tusku,musisz!

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: sob lis 25, 2023 8:55 am tym optymistycznym akcentem
milego WE
PS
Juz tak jest ze najczesciej boimy sie tego co sobie wyobrazamy, tego czego jeszcze nie ma.
Nie boimy sie przeszlosci ani terazniejszosci tylko tego co moze choc nie musi zaistniec.
Sami produkujemy nasz strach.
Miły We jest... bo tak się jakoś miło złożyło...

to co piszesz w PS.... zgadzam się.... to klasyczne...terapeutyczne książkowe.

Natomiast twierdzę, że owszem, wpływ mamy i to duży....Nikt z niczego zrezygnować nie zechce, ludzie lataają samolotami jeszcze więcej i częściej i dalej niż przedtem, jeżdzą autami, coraz większymi, nie zważając na zużycie paliw. Wiatraki plajtują, odnawialne także, brunatny węgiel wraca do łask. Kiedyś 100 lat temu nie było takiego szału przemieszczania się, podróżowania, poszukiwania adrenaliny, nie było takie zużycia elektr. Same serwery, kryptowaluty zużywają ogrom prądu...nie oszczędzamy, nie ograniczamy się. Wyrzucamy żywność do śmieci. Segregujemy odpady ale niewystarczająco, nie używamy ponownie by zamknąć kółko. Wycinamy podukcję tlenu a produkcje dwutlenku zwiększamy... itd. itd... Mnie martwi, że śniegu nie ma. Wyciągi pozamykają. 50 lat temu na nartach jeździło niewiele osób, elita rzec by można, dziś na trasach jest tak gęsto i pełno, że strach zjeżdzać, bo tyle kiepskich i jakże niebezpiecznych narciarzy się pęta. Każdy może. Każdy chce. I ma rację. Dla miejscowości turystycznych to dramat. Lodowce . Biedne lodowce, Tysiace lat sobie "żyły" przesuwały, a teraz na moich zdjęciach w tym samym miejscu o tej samej porze co roku lodowiec jest krótszy o.....od 15- do 100 metrów. zależy który..i a inny cieńszy o kilka... To jest masakra. To się dzieje na naszych oczach. TAK jeszcze nigdy, nigdy w historii ZIEMI nie było. Ty się nie martwisz ? nie masz wpływu... Kto ma wnuki ma się o co i o kogo martwić.

EDIT... tylko proszę bez internetowych profesorów ( np. od finansów) publikujących fałszywe informacje i rozsiewających jakieś fałszywe interpretacji...
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Tusku,musisz!

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: sob lis 25, 2023 9:50 am Miły We jest... bo tak się jakoś miło złożyło...

to co piszesz w PS.... zgadzam się.... to klasyczne...terapeutyczne książkowe.



EDIT... tylko proszę bez internetowych profesorów ( np. od finansów) publikujących fałszywe informacje i rozsiewających jakieś fałszywe interpretacji...
W takim razie pozostaje mi przyjac ze jedynie ty piszesz prawde i ci na ktorych sie powolujesz.
No to moge wypiac dumnie piers i podkreslic jak bohatersko ratuje planete poprzez coraz wyzsze oplaty za prad, gaz, paliwo i wszelkie inne oplaty ratujace planete. Zgadzam sie ze jedynie najbogatsi powinni latac samolotami, jeździć samochodaim itp. bo jest ich mniej to mniej zanieczyszcza.
Reszta populacji powinna sie obejsc i nadal dzielnie ratowac. Niemcy sa wspanialym przykladem bo gospodarka powoli idzie w diably, ludzie kwicza ze drogo i klasa srednia powoli zanika ale zieloni sa przy wladzy i ratuja planete za cene wlasnego kraju. Czy takie oddanie sprawie nie zasluguje na pochwale. Cala europa powinna wziac przyklad i isc ta sama droga to moze klimat nam sie zmieni i lodowce przestana topniec.
Wiara ludzi w ta nowa religie klimatyczna jest tak wielka ze jesli ktos powie cos przeciwko to zlinczowany w mgnieniu oka.
Ja jestem tak przekonany w to ratowanie ze nawet bym dolozyl do zakupu kleju dla tych co dla ratowania klimatu przyklejaja sie do asfaltu.
Nie rozumiem czemu policja ich odkleja i w ten sposob sprawia ze klimat sie psuje. Jak widac nie wszyscy sa za ratowaniem klimatu bo ja bym ich tam zostawil przyklejonych i czekal na dane klimatyczne.
Ja mysle ze dzieki tak bohaterskim dzialaniom klimat w Niemczech zdecydowanie sie poprawi i inni beda nam zazdroscic jak u nich bedzie katastrofa klimatyczna.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Tusku,musisz!

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: sob lis 25, 2023 10:35 am W takim razie pozostaje mi przyjac ze jedynie ty piszesz prawde i ci na ktorych sie powolujesz.
a na kogo się powołuję? bo nie zauważyłam....
a ja niczego nie przyjmuję i Ty nie musisz... a priori.... ja sama widzę. Jeszcze póki co....

no to pogadali my....
miłego weekendu też życzę... i smacznego. Zrobiłam właśnie utarte jabłka pieczone w francuskim cieście. Pychotka .
Czy masz coś przeciwko?

Aha... czy opakowania też lubisz ? kicz... morze, ocean opakowań niezniszczalnych, ale za to błyszczących kolorowych,
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Tusku,musisz!

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: sob lis 25, 2023 10:59 am Zrobiłam właśnie utarte jabłka pieczone w francuskim cieście. Pychotka .
Czy masz coś przeciwko?
Gdybym był ateistą zapewne bym powiedział smacznego.
Jako neofita KK ( Kościoła Klimatycznego ) muszę spojrzeć w klimatycznej prawdzie na twoje postępowanie.
Czy składniki tego ciasta mają neutralnu lub ujemny certzfilat klimatyczny ( powstały bez emisji dwutlenku węgla ).
Jabłuszka z własnego ogrodu czy dostarczone środkami transportu które nie emitowały CO2 i ich produkcja była bezemisyjna.
Energia do pieczenia za pomocą gazu tak szkodliwego dla klimatu czy węgla czy drewna czy elektryki która bywa zielona ale wytwarzana przez urządzenia takie jak wiatraki czy fotowoltaika ktorych produkcja nie była klimatycznie obojętna.
Na dodatek aby zaspokoić swoje czy też innych zachcianki obciążyłaś klimat czy nawet spowodowałaś nieodwracalne jego zmiany.
Nie wspomnę o spowodowanym wysiłkiem zwiększonym wyziewaniu CO2 który jest tak strasznie szkodliwy dla klimatu.
NIestety nie mogę pochwalić twojego antyklimatycznego postępowania.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Tusku,musisz!

Post autor: godzilla »

widziałem dzisiaj gdzieś wypowiedż mądrego człowieka, który stwierdził że aby Niemcy wyszły na zero z produkcją CO2 wystarczyłoby co roku posadzić 25 km2 nowego lasu... można by wtedy zrezygnować z terroru klimatycznego i jeździć samochodami, pierdzieć i latać samolotami do woli...
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Tusku,musisz!

Post autor: godzilla »

a pani Baśka jak zwykle ocenia "po linii", tak jak towarzysz pierwszy sekretarz nakazuje... ktoś zadaje kłam rządowemu oszustwu publikując rządowe statystyki i dlatego jest dla niej niewiarygodny... całkiem logiczne...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Tusku,musisz!

Post autor: sprawiedliwy »

Qui bibit, dormit,
Qui dormit, non peccat,
qui non peccat, sanctus est;
ergo: qui bibit, sanctus est.
a ten co non bibit, non dormit non peccat....
do piekła z takim
lejmy wosk, wróżmy, stawiamy karty, życzmy sobie, bawmy się póki gra w duszy...
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Tusku,musisz!

Post autor: Reflex »

No nie wiem... Mam być szczery, czy udać mądralę?
Niby mi się podoba, tylko co? Nic nie rozumiem.
Nie leję wosku, wole drinka......
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Tusku,musisz!

Post autor: sprawiedliwy »

hmmmm..... już wolę ironię o szarlotce niż misję antyszczepionkową...
logikę uzasadniająca drinka także.
ale nie o tym chciałam.

Niestety sytuacja zrobiła się nierówna. Wprawdzie nic co napisałam do tej pory nie przynosi mi wstydu, nikomu nie wyrządzałam krzywdy, ani nie "opluwałam", tym niemniej TO WY piszecie anonimowo, gdy moja anonimowość się skończyła. To bardzo niekomfortowa dla mnie sytuacja. Niby wszystko mogłoby zostać po staremu, lecz tak nie jest...moja przyłbica jest otwarta, a wasze zamknięte.
Jakie są rozwiązania, ?
"nie chcem ale muszem". I nie jest to ultimatum z mojej strony.
tak czy siak, niby wydawać by się mogło coż to za różnica? a jednak jest różnica ! Piszą, dyskusyjnie, tu tylko wg alfabetu A. Aa. G. P. R.
Reszta uznała, że wszystko już zostało powiedziane i tu odbywa się paplanina.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ