Polska polityczna miotła

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Polska polityczna miotła

Post autor: sprawiedliwy »

Myślę, że Pomorzak potrafi rozmawiać nie tylko o teoriach spiskowych rządów, lekarzy, naukowców. Myślę że nie ulega nawiedzonym nibyhistorykom i "naukowcom". A nawet jeśli by był wyznawcą takowych to z całą pewnością conajmniej może i potrafi rozmawiać obiektywne bez indoktrynacji. Pomorzaka także czytałam uważnie jeśli pisał to co myśli a nie to co mu "wcisnęli" poprzez jakieś linki.
Pomorzaku, pisz, Wszyscy mówią , że pisanie jest wspaniałą terapią na wszelkie smutki, troski, zmartwienia i stress. Czasem przechodzi aż w grafomanię )wiem, wiem) ale to już ocena innych, gdy tymczasem piszący nabył swój relax i spokój ducha i umysłu.
Z godzillą jest inna historia. Jak sama nazwa-niku wskazuje, godzilla musi być postrachem, siać i miotać ogniem wściekłym, nienawiści i nie tylko. Jemu samemu się chyba ten model znudził, a w sieci zaczęto tępić takich trolli ziejących nienawiścią, wrogością i itp. ( nawet sam nie zauważył, że zarzucając innym rasizm sam zachowuje się jak rasista no ale tak już bywa)
Nik zmienić dość trudno, pamiętamy jak się nasza Droga Aloha namęczyła.... a teraz też się zmęczyła, wszystkim. Czemu trudno się dziwić, acz szkoda że się nie odezwie. Także przewrotna Malinka. :mrgreen: no i Vika- ale ona chodzi własnymi drogami i niczym drwal łupie siekierą teksty. Może coś urąbie nowego .
Postarzeliśmy się wszyscy, bo choć, być może nosimy różne zegarki i inne wyznaczają nam godziny, to jednak starość i czas kroczy dla nas tak samo. Być może inaczej marszczy się skóra i tworzą na nie "patyczki" czyli bruzdy zmarszczowe, ale wszystkich nas czeka to samo. Odpłyniemy, udamy się w siną dalll czasu i przestrzeni... Weszliśmy w fazę życiową gdy krąg ludzi wokół nas się pomniejsza, więcej odejść niż nowych wejść. Rozpisałam się...o polityce nie sposób, bo odruch wymiotny z bojaźni jaką rozsiewają media, zalewa duszę, by nie powiedzieć że głowę. Zawsze irytowała mnie głupota i kiedyś z tą chciało mi się walczyć, bo widziałam nadzieję i szansę. Teraz głupota zalała świat i ogarnąła ludzkie ózgi, nawet te i tam, gdzie trudno byłoby podejrzewać.
Jest taka niesamowiat książka, mająca Pulitzera pt. "DROGA" Mc. Carty. Nie dałam rady jej czytać, ani słuchać...tym bardziej. świetnie napisana literacko ale mnie zdołowała totalnie, szczególnie wobec aktualnej sytuacji wojennej.
No to tyle mojej grafomanii...
almagus
Posty: 4581
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Polska polityczna miotła

Post autor: almagus »

To niekoniecznie jest grafomania, a raczej ćwiczenie mózgu i nie ma tematów zbyt trudnych.
Raczej trudno jest oceniać racjonalnie, z uwagi na brak wiedzy.
A do tego nie potrzeba fakultetów.
KAŻDY JEST ZDOLNY, DOGONIĆ ELEKTRON POLNY!

POZDROWIENIA OD almagusa
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polska polityczna miotła

Post autor: Reflex »

sprawiedliwy
Myślę, że Pomorzak potrafi rozmawiać nie tylko o teoriach spiskowych rządów, lekarzy, naukowców.
Napewno potrafi, ale on nie rozmawial, tylko zrzynal z naukowej prasy i wieszal ogromne tasiemce, na które nikt nie odpowiadal.
Co znaczylo że ta lawina w ogóle dla przeciętnego użytkownika byla "śmietnikiem" bezużytecznym.
Oczywiście uważąm pomorzaka za inteligentnego czlowieka, ale tu sie zagubil i przedobrzyl. Obrażeniem się też niczego nie naprawil a tylko pogorszyl swoje ego.

Natomiast powyższy tekst zamieszczony przez sprawiedliwy, to bylo to, czego mi brakowalo od dawna i to tyle aż tyle. :!:
Coś z jej duszy, napisane "jednym tchem'" bez czarowania widowni. Oczywiście to nie znaczy że krytykuje mile czarowanie...

A jak już o tym piszę, dwa slowa do almagusa: Czekam na Twoje posty almagusie, jeśli Cię mozna o to grzecznie poprosić.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polska polityczna miotła

Post autor: Reflex »

No cóż... Ja też nie jestem mlody a nawet starszy od was.
Ale jak nie chcecie pisać nie bede nikogo prosil.Jest tyle rzeczy
do przeczytania i zrobienia........
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Polska polityczna miotła

Post autor: sprawiedliwy »

Sprawa jest taka, że .... albo... albo... nie nic

nie uszczęśliwisz nikogo kto nie chce, nie rozumie, nie czuje, nie słyszy, nie widzi.


"Ponad religią. Etyka dla wszystkich" (jakby kto chciał posłuchać to jest na YT ciekawa rozmowa)

rozwija ideę etyki świeckiej (czy inaczej: uniwersalnej, powszechnej), możliwej do przyjęcia – jako gwarant zdrowia psychicznego i spokoju umysłu oraz podstawa pokojowego współistnienia i współdziałania w obliczu globalnych wyzwań – w każdym miejscu kurczącego się w oczach świata.

Pozdrawiam także pozostając z optymizmem.
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polska polityczna miotła

Post autor: Reflex »

Ja nigdy nie pisalem o religii, dlatego że jest to ludzki wybór duchowy a nie ideowy, czyli absolutnie osobisty.
A to nalezy uszanować. Ja należe do niewierzących, ale... No wlaśnie! To "ale" caly czas istnieje, jednak spokojnie.
Jak się przeniosę na drugi świat i okaże się, że nie mialem racji, przeprosze Pana Boga i już. ;)
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: Polska polityczna miotła

Post autor: sprawiedliwy »

Reflexie, rzeczy tym, że to nie o religii. Właśnie nie. Może nie jest przeciw, ale nie jest za i na żadną wiarę nie kieruje i nie namawia.
To jest o tym jak być "przyzwoitym" jak powiedział inny ktoś( WŁ.B.) to etyka i moralność nie tyle filozoficzna co prosta. Zwykła...
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Polska polityczna miotła

Post autor: godzilla »

sprawiedliwy pisze: pt mar 01, 2024 8:27 am
Z godzillą jest inna historia. Jak sama nazwa-niku wskazuje, godzilla musi być postrachem, siać i miotać ogniem wściekłym, nienawiści i nie tylko. Jemu samemu się chyba ten model znudził, a w sieci zaczęto tępić takich trolli ziejących nienawiścią, wrogością i itp. ( nawet sam nie zauważył, że zarzucając innym rasizm sam zachowuje się jak rasista no ale tak już bywa)
stare to, qwa, i glupie... im starsze tym glupsze...
na3.14erdalalas sie z tymi, ktorych nie lubisz od ponad cwierc wieku...
Libiusz, Moderator Napisane: Pn sie 03, 2009 10:19 pm "Taka sama sytuacja była jeszcze niedawno między Małgosiek i brk. Dla mnie takie zachowanie jest niezrozumiałe, dziecinne i żałosne, dlatego tak zareagowałem a nie inaczej."
kto mial nicka "brk"? Barbara xxxxx xxxxx
ciagniesz te swoje wojenki i ciagniesz... na dupie nie posiedzisz spokojnie...
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Polska polityczna miotła

Post autor: godzilla »

od Remigiusza:
Pozdrów Pomorzaka on ładnie upierwiastkowal naszego przyjaciela zobacz jak "skomli "
to zalosne reflex ze w ten sposob zabiegasz o ruch na forum, ktore wlasnorecznie roz3.14erdoliles...

Niniejszym pozdrawiam Pomorzaka...
oraz Remigiusza w Kanadzie
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Polska polityczna miotła

Post autor: Reflex »

Godzilla...naprawde serdecznie żal mi Ciebie smierdzący gnojku. Zawsze i wszedzie wywalano Cie na zbity pysk z każdego miejsca.
Jesteś i bedziesz do smierci śmierdzial moralnym gnojem.
ODPOWIEDZ