bagatelne myśli lateralne

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
sprawiedliwy

Re: bagatelne myśli lateralne

Post autor: sprawiedliwy »

A propos , bagatelne myśli.

To co ja mam Wam napisać ?
ze nie gotuje, nie robie zakupów, właściwie nic nie robie, bo mam wakacje, urlop, zwal jak chciał.
pomorzak

Post autor: pomorzak »

Znalazlem na Telegramm
Piękne słowa ocalałego z Auschwitz Hajo Meyera (RIP):

„Widziałem w Auschwitz, że jeśli dominująca grupa chce odczłowieczyć innych, tak jak naziści chcieli odczłowieczyć mnie, to ta dominująca grupa musi najpierw w jakiś sposób odczłowieczyć siebie, zmniejszając swoją empatię poprzez propagandę i indoktrynację – a więc być okrutnymi, tak jak niektórzy byli.

To samo dotyczy dzisiejszego Izraela. Jestem przerażony tym, jak nienawistni, jak bardzo są odczłowieczeni, jak nie widzą już żadnego ludzkiego aspektu w żadnym Palestyńczyku. To straszne.

Syjoniści nie mają absolutnie żadnego prawa wykorzystywać Holokaustu do jakichkolwiek celów. Porzucili wszystko, co ma związek z ludzkością, z empatią – dla jednego: państwa, krwi i ziemi, tak jak naziści.

O krwi i ziemi uczyłem się w szkole i to jest dokładnie ich pomysł – a ludzie się nie liczą.

Judaizm, jak się nauczyłem, jest bardzo, bardzo etyczny, dlatego nie można łączyć syjonizmu z wysoką etyką. Syjonizm można kojarzyć jedynie ze słowami „agresywny”, „opresyjny”, „kradzież” i „rabunek”, ale nie z wysoką etyką.

Syjonizm i judaizm są ze sobą sprzeczne, ponieważ judaizm jest uniwersalny i ludzki, a syjonizm jest dokładnie jego przeciwieństwem: jest bardzo wąski, bardzo nacjonalistyczny, rasistowski, kolonialny i tak dalej. Nie ma judaizmu narodowego, jest syjonizm i jest judaizm.
Bardzo ciekawa wypowiedz i zapewne ze względu na jej autora nie została podciągnięta pod antysemityzm.

Mnie przy okazji tej wypowiedzi nachodzą refleksje o metodzie postępowania, opisanej przez pana Mayera.
To nie tylko było przy tak wielkich zbrodniach jak Holokaust.
System odczłowieczania i poniżania jest dość często stosowany i przy mniejszych "zbrodniach" fizycznych jak i psychicznych.
Prawdą jest, że stosowanie tego wymaga samoodczłowieczenia oprawcy.
Wystarczy rozejrzeć sie dookoła aby zaobserwować całą masę zachowań o takim właśnie charakterze.
To zjawisko jest tak powszechne i tak masowe, że stało się niezauważalne.

taka jest moja reflexia
godzilla

Post autor: godzilla »

Reflex pisze: czw maja 16, 2024 11:40 am Przejecchalem ponad 100 tysiecy km bez jednego mandatu. Mam prawo jazdy na
ktorym jest zaznaczone : save driver (bezpieczny kierowca).
tyle lat w Ameryce ale angielskiego ani ani?
save to znaczy bezpieczny wedlug ciebie?
tlumacz google mi pisze ze to znaczy "zapisz sterownik", a po niemiecku mu wychodzi ze "Treiber speichern"...

ty wierzysz jeszcze w to ze ty Ameryke z bliska kiedys widziales?
tak sie pytam... z grzecznosci wrodzonej
pomorzak

Dzisiaj byłem u św. Brygidy w Gdańsku.
Masakra, taka Polska Narodowa Katolicka w pigułce.
Cała ta tandeta plus bombastyczny ołtarz w bursztynie.
To te czachy w krypcie robią bardziej autentyczne wrażenie bo nikt im nie dorabia patosu a jedynie leżą pokryte pyłem i zapomnieniem.

Teraz dobra brandy i lulu.
Reflex
Kontakt:

Post autor: Reflex »

Godzilątko...jeszcze raz: :mrgreen:

Obrazek
sprawiedliwy

Post autor: sprawiedliwy »

ja nie znam angielskiego, ale chochlik bywa psotny i robi różnicę znaczeniowa. Save =/= Safe. ....
i pomyśleć , ze zaraz będzie wojna, posypią się ..... no co się posypie, co poleci ?
a może zaśpiewajmy - "Jeszcze w Zielone Gramy...." nikomu uszy nie odpadną, śmiało !
Reflex
Kontakt:

Tam jest napisane ,ze
'głupcy ludzie sa niebezpieczni
a godzilla jest bardzo glupi
i badzo chory sukinsyn'.

Powiedzial kretyn że nie znam angielskiego, więc mu odpowiedzialem po angielsku. :D
Straszliwie prymitywna, zazdrosna pała. Glupi przerazliwie. Cale lata "geniusz" zasrany
nie może mi przebaczyć że mieszkam w USA.
Próbowalem mu wyjasnic, że nie liczy się gdzie mieszkasz, tylko kim jesteś.
Za glupi żeby to zrozumieć. A jak ja wysiadlem z żoną z samolotu czekalo na nas
ponad 40 osob, ktore przywitaly nas oklaskami. Czyli ja już bylem dla nich kimś błaznie.
To byli nasi pierwsi oganizatorzy opiekunowie w USA.
pomorzak

Reflex pisze: wt cze 04, 2024 12:22 pm Tam jest napisane ,ze
'głupcy ludzie sa niebezpieczni
a godzilla jest bardzo glupi
i badzo chory sukinsyn'.

Przyznam że sposoby i formy konwersacji potrafią dać do myślenia.
Jak pomyśleć że ci mający władzę i środki podobne reagują na oponentów to aż dziwi tak "skromna" ilość przelanej krwi.
Reflex
Kontakt:

Aż mi sie serce sciska.
Nad milością pomorzaka do biednego godzilli...
Cuuudne :mrgreen:
godzilla

Post autor: godzilla »

No dobra, to że wypisujesz głupoty i atakujesz przeciwnika to już wszyscy zauważyli. Zastanawia mnie to wstawianie jakiegoś kovidowca w masce i z panzerfaustem w ręku... Masz jakieś straszne problemy z psychiką?
Najpierw bluzgasz ludziom islamu i wyzywasz ich od wszystkiego co najgorsze bo Wasi wysadzili wieże wtc i budynek obok, potem gdy tusk jest przy korycie i merkel otwiera ludziom islamu granice, ty też ich witasz w Europie chlebem i solą, a teraz jakieś ukryte przesłanie umieszczasz w tekście stwierdzającym że jestem chory .. no jestem... I co ci do tego? Skończyłem 67 lat, więc od dawna nie czuję się jak dwudziestolatek...
ODPOWIEDZ