Murem za Palikotem

(Prawie) wszystkie chwyty dozwolone.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Murem za Palikotem

Post autor: alohilani »

A ja podziwiam Pomorzaka nie za to, ze chce sie mu dyskutowac, ale za to ze potrafi z kazdym dyskutowac nie obrazajac go w jakiklolwiek sposob pomimo krancowej roznicy zdan. I to jest wlasnie przyklad, jak powinno sie dyskutowac.
Wydaje mi sie, ze to nie tylko wynika z osobowosci Pomorzaka, ale rowniez z pracy nad sob (duchowosc).
Pomorzak posiada wlasnie te uniwersalna "milosc", mozna ja nazwac przyjaznia, do innych ludzi bez wzgledu na to co mysla, w jakim sa nastroju (to widac po wypowiedziach), odpowiada zrozumieniem i przyjaznia.
Kolega Pomorzak jest pelen milosci dla blizniego kimkolwiek on nie bylby.
Brawo Pomorzaku. Two tumbs up!

Ogolnie:
Np. na nienawisc odpowiada sie jej przeciwnoscia i to dopiero pracuje.
Drugiego czlowieka trzeba dokladnie wysluchac.
Zle emocje napedzaja cala game zlych emocji i niszcza, dobre emocje napedzaja cala game dobrych i buduja.
I wtedy domniemany wrog (ma sie za wroga) stac sie moze nawet najlepszym przyjacielem.
Wiele na ten temat mozna byloby napisac.
W dalszym ciagu polecam ksiazki, ktore wymienialam w temacie "Duchowosc drogowskazem", przy ich pomocy mozna zrozumiec wszystko.
To nie sa pierodly i nic nie znaczace pozycje, to samo te dwie wymienione w temacie o Dalai Lama w Salonie Nowojorskim, ktore sama ostatnio przeczytalam.
To co nieraz niektorzy pisza, ze Dalai Lama pieprzy, itd., to jest madrosc zrozumienia drugiego czlowieka i bycia dla niego przyjacielem, a nie wrogiem. I za to jest ceniony na swiecie i przyjmowany z honorami.
Dokladnie o tym mozna przeczytac w przedmowie do ksiazki "An Open Heart" - Introduction - Central Park, New York City, August 15, 1999 - przemowienie, ktore wyglosil. Bezcenne.
Wystarczy przeczytac to przemowienie i wszystko bedzie jasne...
Uniwersalna madrosc wzieta z Buddyzmu i zastosowana w dzisiejszym swiecie.
Bez znaczenia jest religia, do ktorej sie przynalezy czy jej brak.

:D

Aloha!

P.S. Jesli znajde czas to przepisze to przemowienie i tu zamieszcze. To dla tych, ktorzy nie chca wziac tej ksiazki do reki... Moze zechca przeczytac to na forum.
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Murem za Palikotem

Post autor: whiskeyprint1 »

bo lama uczy lagodnosci - wzajemnego zrozumienia - tolerancji - i dlastego nie powinno pani dziwic ze ktos sie z tego wysmiewa bo koliduje to z jego forumowa agresywnoscia i brakiem zrozumienia innych
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Murem za Palikotem

Post autor: godzilla »

whiskeyprint1 pisze:bo lama uczy lagodnosci - wzajemnego zrozumienia - tolerancji - i dlastego nie powinno pani dziwic ze ktos sie z tego wysmiewa bo koliduje to z jego forumowa agresywnoscia i brakiem zrozumienia innych
moze ten OSZUST potwierdzic jakims cytatem swoje stwierdzenie o tym jakoby sie ktos tutaj wysmiewal z DalajLamy?

to jest wlasnie ten debilizm filozofa..... GOWNO WIE ALE MUSI SIE ODEZWAC...

sorry xyz ale TY stwierdzilas ze ten czlowiek ma cos w glowie... ja twierdze ze on ma COS Z GLOWA...
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Murem za Palikotem

Post autor: alohilani »

Alez Godzilla nigdy nie wysmiewal sie z tego co glosi Dalai Lama!To nie byl Godzilla, prosze znalezc w temacie "Duchowosc" jesli to pana interesuje.

On nigdy nie napisal ani jednego zlego lub poblazliwego slowa na ten temat!

Aloha!
ChiefKrähe
Posty: 410
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Sodoma/Gomora

Re: Murem za Palikotem

Post autor: ChiefKrähe »

Jak mozna sie nasmiewac z religii.Tego sie nie robi bo to jest nietakt,jak mowienie o milosci w domu zonatego.Chyba ze ktos ma wielka ochote na nietakt.Albo po prostu jest zlym czlowiekiem,wtedy nasmiewanie sie z religii jest jego obowiazkiem.
Swoja droga szkoda ze tu nie ma zadnej lesbijki,byloby z kim pogadac o pieknych kobietach.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Murem za Palikotem

Post autor: alohilani »

Chef, wiesz dobrze, ze w tym przypadku nie chodzi o religie;-)

Hmm, a to wcale nie takie pewne, ze tu nie ma lesbijki albo lesbijek...
Nigdy nic nie wiadomo...

:lol: 8-)

Aloha!
marycha
Posty: 751
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:51 pm

Re: Murem za Palikotem

Post autor: marycha »



Godzill, ja tez sie zastanawiam i uwierzyc nie moge. Wchodze tutaj zeby tobie to powiedziec a nie, ze stoje murem wespolwzespol z ludzmi "wyksztalconymi i z klasa". No coz zawsze mozna sie pomylic.
Polskie kobiety boja sie ciazy, zeby nie rodzic dzieci z zespolem palikota a tu masz STANCZYK. Za to ktos powinien dostac Nobla. Co ja mowie, dwa. Pomysl z murem podoba mi sie tylko o tyle, zeby Palikota zamurowac.
Palikot to nie tylko hanba dla PO ale dla narodu polskiego.
Wiesz Godzill, ja mam Ci za zle, ze nie panujesz nad emocjami i przeklinasz, to wlasnie jest Twoja slaba strona, zawsze obroci sie przeciwko Tobie. Ale gdyby zebral wszystkie Twoje przeklenstwa z kilu lat i dodal jeszcze wszystkich innych to jestes Boleslaw Chrobry przy tej kreaturze.

Dalai Lama u progu nowego milenium powiedzial m.in.,
Stosuj zasade "trzech S"
- szanuj siebie
- szanuj innych,
- stan sie odpowiedzialny za wszystkie swoje dzialania
Na tym forum lamane sa wszystkie trzy zasady.
Powiedzial tez: "...pamietaj, ze czasami milczenie jest najlepsza odpowiedzia".
W milczeniu staje murem za Toba.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Murem za Palikotem

Post autor: godzilla »

marycha pisze:Godzill, ja tez sie zastanawiam i uwierzyc nie moge. Wchodze tutaj zeby tobie to powiedziec a nie, ze stoje murem wespolwzespol z ludzmi "wyksztalconymi i z klasa". No coz zawsze mozna sie pomylic.

Dalai Lama u progu nowego milenium powiedzial m.in.,
Stosuj zasade "trzech S"
- szanuj siebie
- szanuj innych,
- stan sie odpowiedzialny za wszystkie swoje dzialania
Na tym forum lamane sa wszystkie trzy zasady.
Powiedzial tez: "...pamietaj, ze czasami milczenie jest najlepsza odpowiedzia".
W milczeniu staje murem za Toba.
ten Dalai Lama to nieglupi czlowiek... coz, nie kazdy da rade sie stosowac do rad madrych ludzi...
nie w kazdych warunkach...
whiskeyprint1
Posty: 2482
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 6:44 am

Re: Murem za Palikotem

Post autor: whiskeyprint1 »

powinien dostac Nobla. Co ja mowie, dwa. Pomysl z murem podoba mi sie tylko o tyle, zeby Palikota zamurowac.
Palikot to nie tylko hanba dla PO ale dla narodu polskiego.
------------------------------------------------------------
droga pani,

tu nikt "nie stoi za polikotem" - a mowa byla o kilku jego wypowiedziach (zreszta wiele z nich sa bardziej niz kontrowersyjne) ktore znalazly potwierdzenie w faktach

pisze pani o "trzech "S" lamy - to piekne!!
ale
niechze zwroci pani uwage na swoj text ktory zacytowalem

moglbym tu napisac dwa zdania o pani dwulicowosci (niech sie sama o tym przekona) ktorej pani zaprzecza w odpowiedzi do pomorzaka

zycze pani szczescia bozego - "szczesc boze"
a carowi by bog mial go w opiece
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Murem za Palikotem

Post autor: godzilla »

niech ktos doktorowi przepisze lepsze okulary! to wlazenie sobie nawzajem do kiszki stolcowej reflexa z wuhapem daje efekty w postaci analfabetyzmu wtornego lub zepsutego wzroku...
Reflex pisze:Sily ciemnogrodu z postaci PiS-owskich i koscielnych zagonczykow, prowadza nagonke na posla Palikota i wielki szum wokol krzyza przed palacem prezydenckim. Chlopcy wywodzacy sie spod bramy stoczni gdanskiej, niezlomni rewolucjonisci, ciagle zyja w romantycznych czasach strajkow i podziemnych ulotek. Z wielkim patosem pisza listy w obronie kzyza i zadaja ukzyzowania posla Palikota, za co? Za to ze osmielil sie zadac zbadania, kto ponosi wine za katastrofe smolenska, wskazujac na zmarlego prezydenta jako podejrzanego. Palikot napisal dokladnie, to co pisalem na tym forum tuz po katastrofie.
Stoje murem za Palikotem.
ODPOWIEDZ