Przedświątecznie...

O wszystkim i o niczym nocne Polaków rozmowy.
nikita
Posty: 2516
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 9:53 am
Lokalizacja: kraina

Re: Przedświątecznie...

Post autor: nikita »

...placki swiateczne...

pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Przedświątecznie...

Post autor: pomorzak »

Muzułmanin w szkole? Bożego Narodzenia nie będzie
"TOLERANCJA RELIGIJNA" PO WŁOSKU

W szkole koło Rieti w środkowych Włoszech uczy się ponad 100 uczniów. Troje z nich to muzułmanie, więc władze szkoły zrezygnowały całkowicie z wszelkich elementów symboliki Bożego Narodzenia. Nie ma nawet gwiazdy na szkolnej choince.

http://www.tvn24.pl/-1,1632344,0,1,muzu ... omosc.html
...............................................................

Glupota czy prowokacja ??
Na skale krajowa to sie nie uda bo handel by zbyt wiele stracil.
Reflex
Posty: 10577
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Przedświątecznie...

Post autor: Reflex »

Glupota czy prowokacja ??
Na skale krajowa to sie nie uda bo handel by zbyt wiele stracil
A mnie sie podoba. Czy jesli w szkolach nie bedzie symboliki swiatecznej, swieta sie nie odbeda?
W zakladach pracy chyba nie ma choinek i krzyzy. Prawda ze ja jestem przyzwyczajony, w USA w zadnej szkole ani w publicznych urzdach nie ma symboli religijnych i nikt nie narzeka z tego powodu. Miasta kipia dekoracjami. Gdyby na calym swiecie rozdzielono religie od panstwa, swiat bylby lepszym miejscem do zycia.
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: Przedświątecznie...

Post autor: tusku »

pomorzak pisze:Glupota czy prowokacja ??
Na skale krajowa to sie nie uda bo handel by zbyt wiele stracil.
cwana prowokacja, powiedzialbym.... rozmawialem o tym z malzonka i ona chociaz rozumie ze to byla prowokacja wymierzona przeciwko muzulmanom to jednak stwierdzila ze prowokacja sie udala bo zdolala w niej wzbudzic uczucie niecheci do muzulmanow...
pipek
Posty: 2814
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:31 pm

Re: Przedświątecznie...

Post autor: pipek »

Cwane prowokacje to są te posty doczepiane do tego wątku.
Ale jak to powiedział Leonardo Da Vinci;

Kto ma dostęp do żródła,ten nie czerpie wody z kałuży.

A ja sobie pozwolę dolożyć od siebie;

Kto uwielbia taplać się w błocie,ten stara się zaświnić wodę wszystkim dookoła.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Przedświątecznie...

Post autor: pomorzak »

tusku pisze: cwana prowokacja, powiedzialbym.... rozmawialem o tym z malzonka i ona chociaz rozumie ze to byla prowokacja wymierzona przeciwko muzulmanom to jednak stwierdzila ze prowokacja sie udala bo zdolala w niej wzbudzic uczucie niecheci do muzulmanow...
i ja mam takie zdanie
bo tak faktycznie to pewnie tym muzulmanom jest calkiem obojetne czy jest choinka z gwiazdka czy bez
szopka jest tez dla nich stalym elementem kolorytu lokalnego i wlasciwie obojetna

u mnie w pracy muzulmanie zycza wszystkim na swieta Weolego Bozego Narodzenia, sami maja w domach ustrojone choinki
ich dzieciaki biora udzial w przedstawieniach szkolnych o tematyce bozonarodzeniowej i jakos nikt nie ma z tym problemu
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Przedświątecznie...

Post autor: pomorzak »

pipek pisze:Cwane prowokacje to są te posty doczepiane do tego wątku.
Ale jak to powiedział Leonardo Da Vinci;

Kto ma dostęp do żródła,ten nie czerpie wody z kałuży.

A ja sobie pozwolę dolożyć od siebie;

Kto uwielbia taplać się w błocie,ten stara się zaświnić wodę wszystkim dookoła.
Panie pipek
tematyka przedswiateczna.
Jesli mialy byc tylko piosneczki to bardzo przepraszam ale nie zaznaczyl pan tego.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Przedświątecznie...

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: A mnie sie podoba. Czy jesli w szkolach nie bedzie symboliki swiatecznej, swieta sie nie odbeda?
W zakladach pracy chyba nie ma choinek i krzyzy. Prawda ze ja jestem przyzwyczajony, w USA w zadnej szkole ani w publicznych urzdach nie ma symboli religijnych i nikt nie narzeka z tego powodu. Miasta kipia dekoracjami. Gdyby na calym swiecie rozdzielono religie od panstwa, swiat bylby lepszym miejscem do zycia.
Obrazek
Jak postawia tego goscia przy choince to nie bedzie to mialo niczego wspolnego z religia i bedzie calkowicie OK. Dla kogo jeszcze swieta Bozego Narodzenia zwiazane sa z religia ?
Czy ten swiateczny szal w sklepach swiadcza ze wszystko takie religijne ? Handel wspiera i propaguje religie !!
Szkolne jaselka sa reklama religii ??
Zejdzmy na ziemie.
Reflex
Posty: 10577
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Przedświątecznie...

Post autor: Reflex »

Szkolne jaselka sa reklama religii ??
Zejdzmy na ziemie.
Oczywiscie sa symbolami religii nie reklama. I mozna bez tego zyc w szkolach i urzedach. Byc moze Europejczycy tego nie rozumieja, nam sie z tym bardzo dobrze zyje. Jaselka mamy przy kosciolach i dzieki temu nabieraja glebszego znaczenia.
Widzisz, w niedziele Katolik idzie do swojego kosciola, Hindus do swojego, Arab do Meczetu a Polak do baru i wszyscy czuja sie dobrze. Zreszta sam wiesz, ze religia jest koscia niezgody ludzkosci, po cholere ma kluc w oczy tam gdzie jej nie potrzeba.
bea_mezlot
Posty: 852
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:44 pm
Lokalizacja: rio

Re: Przedświątecznie...

Post autor: bea_mezlot »

przedswiatecznie po polsku, wiecznie zywe...czerwone gitary
mam nadzieje ,ze sluchajac tej piosenki na chwile wrocicie do kraju ,kraju dziecinstwa , wspomnicie swoje boze narodzenia sprzed lat

jest taki dzien!

ODPOWIEDZ