Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

O wszystkim i o niczym nocne Polaków rozmowy.
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

Post autor: Malina »

:!:
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

Post autor: Malina »

:!:
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

Post autor: Malina »

Błagam szanowną administrację o wybaczenie oraz autora tekstu poniżej, za przeniesienie tego tekstu ze starego forum na nowe. Ale tak mi to się spodobało i pasowało do wątku "Wszyscy jesteśmy latarnikami..."
że się nie mogłam powstrzymać. No i czy nie miałam racji pisząc, że jesteśmy sobie potrzebni jako grupa przyjaciół? :D :lol: :mrgreen:
Ze wstydem musze przyznac,ze wlasnie wlaze do lodki.Jesli tak wyglada moja konsekwencja,to nawet nie chce myslec jaka by byla niekonsekwencja.
Wprawdzie ja sie nie nadaje do dyskutowania na tematy,z mojej strony bedzie to raczej dotychczasowe one-man show,ale w waszym towarzystwie.Zamiast pozostac niepodleglym,czlowiek wzial i sie przywiazal,i nawet tego nie wiedzial,dopoki nie zmienili mu forum.Oto do czego doszlo.Czyli ze bedziemy sie starzec razem,az pewnego dnia glownym tematem forum stana sie aparaty sluchowe i jakosc posilkow w domach starcow - ChiefKrähe
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

Post autor: Malina »

:!:
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

Post autor: Malina »

:!:
tusku
Posty: 577
Rejestracja: pn paź 19, 2009 1:42 am

Re: Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

Post autor: tusku »

Malina pisze:No dokładnie jak Reflex wyjaśnił. W każdym roku wyrabiasz sobie pewną liczbę dni chorobowych...
i tego ja wlasnie nie rozumiem.... w szwajcarii jest tylko okreslona ilosc dni, za ktore placi ubezpieczenie, ktore placi pracodawca razem z zatrudnionym, potem gdy sie skonczy pewien etap to sie dostaje mniej pieniedzy, a ta roznice mozna sobie wyrownac specjalnym dodatkowym ubezpieczeniem.... pierwsza granica, przed ktora sie nie dostaje NIC za czas choroby to pierwsze trzy miesiace pracy w nowej firmie...

nie chce mi sie szukac specjalnych ustalen, przepisow itp... nie slyszalem natomiast o "wyrabianiu" dni chorobowych...

no, ale co kraj to obyczaj...

szwajcaria ma cos tam powyzej 7 milionow mieszkancow i zamowila 16 milionow szczepionek przeciwko zdrowiu mieszkancow a Kanada tylko 2 miliony...

czyli u Was jednak lepiej dbaja o zdrowie ludzi... ale.... to sie moze zmienic!! i chyba juz zaczelo sie zmieniac... Kanade po prostu wykoncza pare tygodni/miesiecy pozniej niz Europe...
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

Post autor: Malina »

:!:
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

Post autor: Malina »

:!:
Reflex
Posty: 10576
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

Post autor: Reflex »

Już się zmienia.
Kanada jest w pierwszej trojce panstw w ktorych zyje sie ludziom najlepiej.
Pierwsza jest Norwegia, potem Australia i Canada.
USA jest sklasyfikowane na 18 miejscu a Polska na 47.

Reflex
Malina
Posty: 830
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:24 pm

Re: Wszyscy jesteśmy latarnikami.......

Post autor: Malina »

:!:
ODPOWIEDZ