Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

O wszystkim i o niczym nocne Polaków rozmowy.
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

Post autor: agnieszka »

Witam wszystkich!

W ostatnich tygodniach pojawiło się na Forum kilka tematów, na które powinnam się wypowiedzieć. Jeśli do tej pory tego nie zrobiłam, to naprawdę nie dlatego, że lekceważę uwagi kierowane pod naszym adresem albo ich nie czytam. Prawda jest o wiele bardziej prozaiczna - Forum sobie, a życie sobie, jest rodzina, bliższa i dalsza, praca zawodowa (z której opłaca się rachunki tudzież pożyczkę hipoteczną, więc olać nie wypada), doktory, dwa psy oraz kot.

Przede wszystkim chcę w imieniu tzw. dyrekcji / darekcji / administracji / ekipy etc. serdecznie przeprosić wszystkich, którzy za przyczyną tego Forum narażeni zostali na afronty i chamstwo. Nie ma na to usprawiedliwienia i jest nam z tego powodu bardzo przykro. Nie da się ukryć, że nie byliśmy w stanie monitorować tego forum tak, jakbyśmy sami tego chcieli, dlatego też niektóre posty usuwane były z wielkim opóźnieniem. Stojąc przed wyborem - czy na bieżąco przeglądać zawartość forum czy też pilnować oprogramowania i infrastruktury, niestety wybraliśmy to drugie, bo w ostatnich miesiącach mieliśmy bardzo dużo problemów technicznych, i to niekoniecznie z naszej winy.

Postaramy się, aby zgłoszone do moderacji posty były przeglądane przez moderatora w ciągu 12 godzin (a nie po paru dniach) i usuwane, o ile zajdzie taka potrzeba. Mamy nadzieję, że przeprowadzka serwera z Chicago do Teksasu spowoduje, że usterek technicznych będzie mniej i że będziemy mogli więcej czasu poświęcić zawartości serwisu.

Proszę jednak nie oczekiwać od nas rzeczy niemożliwych - na przykład tego, że oduczymy chamstwa dorosłych ludzi, którzy chamstwem posługują nie tylko w internecie, ale zapewne też w realu. Nie bardzo chce mi się wierzyć, że ktoś, kto zamieszcza złośliwe ataki personalne korzystając z anonimowości internetu, jest aniołem w życiu prywatnym. Nie mnie to oceniać, bo każdy ciągnie za sobą jakiś bagaż, ale żadne połajanki ze strony admina Forum niewiele tutaj zmienią.

Skrótowy komentarz na temat innych spraw:
1. To, że nie zamieszczamy na tym Forum publicznych ostrzeżeń pod czyimś adresem, nie oznacza, że moderator nie wysyła ich prywatnie. Mamy do czynienia z osobami dorosłymi i uważamy, że taka forma jest bardziej odpowiednia.
2. Żadna z osób piszących na tym forum nie jest związana z serwisem Polonia.net, jeśli nie liczyć mnie i obecnego admina.
3. Z analizy adresów IP wynika, że pan Zapata to nie pani Aloha.

Pozdrawiam,
Agnieszka
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

Post autor: godzilla »

no, nareszcie jakis znak zycia...
:D
zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

Post autor: zoskicyc »

cenie sobie wypowiedz pani agnieszki i widze
w niej zrozumienie ze chodzi tu o male srodowisko
zyjace na codzien w innym ktore ksztaltuje poglady
bedace podstawa wymiany doswiadczen - i to jest
wazne

jesli zas wkradaja sie elementy nie majace z tym
nic wspolnego wowczas forum przestaje miec swa
funkcje wspolnego stolu - wlasnie toi jest sednem
krytyki - ktora moim zdaniem nie byla bezpodstawna

zdaje sobie sprawe z tego ze egzystencja tej platformy
jest wyrazem dobrej woli ludzi w sytuacji kiedy codziennosc
zmusza nas do koncentrowania sie na sprawach innych
zatem jest to kwestia strikte techniczno-organizacyjna
ktora powoduje pewne niedokladniosci

jednak - jesli zalozeniem administracji jest (w co wierze)
ze forum powinno byc tym co jest jego sednem - wowczas
niedopuszczalne jest tolerowanie sytuacji ktore powoduja
to co moze- mogloby miec miejsce - poza tym forum

nie jest mi znana techniczna mozliwosc eliminacji tego
o czym w poprzednim zdaniu - uwazam jednak ze zamkniecie
drzwi do swego domu przed intruzem mogloby i tu miec miejsce

z uklonami

CYC
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

Post autor: agnieszka »

Owszem, istnieje opcja zabanowania uczestnika - na 24 godziny, tydzień, miesiąc lub na stałe. Ban tymczasowy stosujemy w niektórych przypadkach, ban stały - praktycznie nigdy, bo uznaliśmy, że jest to dość ekstremalne rozwiązanie przy tak małym forum jak nasze, gdzie zarejestrowanych jest co prawda kilkaset osób, ale na dobrą sprawę pisze kilkadziesiąt. Ale wszystko wskazuje na to, że był to z naszej strony błąd.
godzilla
Posty: 14046
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

Post autor: godzilla »

i co, spusciliscie reflexa w kiblu????????
niemozliwe... kombatanta, ktoren przezyl z nami nine eleven, wojne w iraku, w afganistanie i teraz sie szykowal na wojne w syrii???
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

Post autor: agnieszka »

Mam nadzieję, że chwiliowo nieobecni odliczą się jeszcze zanim zacznie się wojna w Syrii.
lelija
Posty: 109
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 3:06 pm

Re: Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

Post autor: lelija »

agnieszka pisze:Mam nadzieję, że chwiliowo nieobecni odliczą się jeszcze zanim zacznie się wojna w Syrii.
Jak to " CHWILOWO " ?
A ja juz mialam nadzieje ze bedzie sympatycznie ..
Oh ,well..
agnieszka
Posty: 299
Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:28 am
Lokalizacja: Nowy Jork
Kontakt:

Re: Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

Post autor: agnieszka »

Nic jeszcze nie jest przesądzone, kto wie - może sympatycznie będzie teraz już zawsze?

zoskicyc
Posty: 9827
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:22 pm

Re: Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

Post autor: zoskicyc »

pani Agnieszko,
nie ma "ludzi chwilowych"
bo ci ktorzy docenilili swobode tego forum
i nie dali sie zwiesc pozarowi arogancji - sa
i pozostana dostrzegajac zalety tej platformy
jak i jej slabosci - podkreslam jeszcze raz
wage funkcji tego a nie innego forum -
dlatego mnie - zapewne i innym - tym odeszlym
zalezalo na zachowaniu jego prawdziwej funkcji
i to a nic innego bylo przyczyna krytyki do ktorej
sie przyznaje - nie jestem "chory na forum"
lecz znajduje w nim sens

capüito?

CYC
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Łubu dubu, od prezesa naszego klubu

Post autor: alohilani »

No to mysle, ze moge wrocic i pisac od czasu do czasu poniewaz to forum jest dla mnie waznym lacznikiem z polskoscia i z Polska. Jestem jakby nie bylo prawie na koncu swiata i wlasciwie nigdy nie pomyslalam, ze tam przyjdzie mi sie znalezc... Ale kazdy czlowiek gdzies musi miec swoje miejsce. Polska tak sie zmienila nie do poznania, ze po tylu latach za granica dla mnie tam juz nie ma mozliwosci wlasciwie...

Pozdrowienia
i
Aloha,
jak zawsze zreszta...
ODPOWIEDZ