WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

O wszystkim i o niczym nocne Polaków rozmowy.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

Post autor: Reflex »

Wszystko czego nie rozumiemy, wydaje sie nam magicznie i skomplikowane. Potem okazuje sie, ze to takie proste.
Zeby zamieszczac na forum zdjecia I zalaczniki, musimy tylko zapamietac kilka czynnosci, ktore szybko przejda w rutyne. Nie jestem komputerowcem, ale jak mowi moj przelozony jestem smart ass. Wiec niech mi tu nikt nie mowi ze sie wymadrzam, wielkszosc uczestnikow zna te sztuczki a moze i wiecej i moze czegos mnie naucza.

Jest kilka sposobow zamieszczania zalacznikow na forum.

1 -Ze swojego komputera bezposrednio na forum.
Metoda latwa z jednym mankamnetem. Forum dopuszcza zalczniki w wielkosci do 50 Kilobajtow. Dla przykladu, ponizsze zdjecie posiada 48 kilobajtow, czyli prawie maksimum.

Obrazek

Nie jest tragicznie, ale wiekszosc zdjec jest zdecydowanie wieksza wymaga zmiejszenia a my chcemy zeby na forum byly duze, wytrazne i piekne. Niemniej przerobimy w pierwszej kolejnosci ten sposob.

2- Zdjecia skopiowane na necie i wklejone na forum.
Metoda najlatwiejsza, mozna zamiescic zdjecia do 700 pikseli szerokosci. Wysokosc praktycznie nie gra roli. Takie zdjecie wyglada na forum ladnie I wyraznie.
Jak sie upewnic ze zdjecie z netu (google, gazety, blogi) nie przekracza 700 pixeli napisze pozniej.

To zdjecie ma 700 pixeli szerokosci.
Obrazek

3- Zdjecia za pomoca prorogramu "postimage" na necie.
Ten progam potrafi w sekundzie zmniejszac, lub zwiekszac zdjecia, opublikowac je na necie, co daje nam mozliwosc zamieszczenia go na forum i nie tylko w kilku wersjach. Ten program pokazal tutaj swego czasu godzilla.
Jest latwy w uzyciu, Uzywaja go tutaj m.in. Aloha, Cyc i ja. Roze na fortepiane zamiescilem przy jego pomocy.
Kiedy mialem wlasna strone, publikowalem je u siebie i wklejalem tutaj.

Tylko zdjecia tzw. zalaczniki (metoda pierwsza ) sa zamieszczone na forum i obciazaja forum, dlatego sa limitowane wielkoscia. Metoda 2 i 3 wyswietla zdjecia, ale nie zajmuje miejsca na forum dlatego mozna zamieszczac wieksze obrazki.

W natepnym odcinku metoda pierwsza , w kolejnych nastepne.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

Post autor: Reflex »

Wklejanie zdjec z komputera na forum

Kilka zaledwie klikniec i zalatwione, zdjecie zamieszczone na forum. Kazdy krok jest w koljnosci zilustrowany ponizej. Proponuje otworzyc miejsce do napisania odpowiedzi na jakikolwiek post i przecwiczyc kazdy krok po kolei, ale pierwsze prosze wziac na swoj computer ponizszy obrazek, ktory ma ponizej 50KB i sprobowac go potetm zamiescic wedlug instrukcji na forum, albo nie trzeba zamieszczac, wystarczy sprawdzic klikajac na "Podglad"

Obrazek

Potem po kolei:

Obrazek

==============================================================================================
==============================================================================================

NASTEPNIE:

Obrazek

=============================================================================================
=============================================================================================

POKAZA sie FOLDERY i PLIKI na Twoim komputerze:

Obrazek

============================================================================================
============================================================================================

I w koncu

Obrazek

GOTOWE!!!
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

Post autor: Ninel »

Reflex! Piekna robota. Dzieki. Mnie najbardziej interesuje pkt.2

Miejmy nadzieje, ze nie tylko ja skorzystam z tej sciagi :D
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

Post autor: Reflex »

Prawie gotowe.. Druga metode zamieszcze nieco pozniej.
Edge sie zbiesila I potrzebuje drinka.
Edge to nie kobieta, to nowa wysukiwarka Windows10
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

Post autor: Reflex »

2- Zdjecia skopiowane na necie i wklejone na forum.

Ten sposob jest najlatwiejszy i sklada sie z trzech krokow:

* Wyszukania zdejcia w sieci
* Skopiowania adresu zdjecia (URL)
* Wklejenia adresu na Forum

Dla wyszukania zdjecia polecam GOOGLE, ktore maja najwiekszy zasob zdjec i wiecej opcji jak np latwiejszy sposob kopiowania adresu czy wybrania odpowiedniej wielkosci zdjecia.
Jezeli masz tylko Internet Eksplorer ktory nie obsluguje googli, no problema. : :D
Wpisz w pasku adresowym haslo "google", kliknij, nastepnie otworz z listy google i wpisz nazwe poszukiwanego obrazka, np: "kwiaty".

Obrazek

Zobaczysz cos takiego jak na nastepnym obrazku, kliknij na Images (zaznaczone na fotce)

Obrazek

UWAGA! Musisz powiekszyc wybrane zdjecie kliknieciem, jesli tego nie zrobisz skopiujesz pomniejszone zdjecie.
Kliknij na ponizsza fotke: musialem zastosowac miniature zeby pokazac w naturalnej wielkosci.
Tam masz dwie informacje. Zwoc uwage tylko na te : "Kliknij na View Image" co znczy "obejrzyj zdjecie".
Potem wrocimy do drugiej informacji. Kiedy klikniesz na to, zobaczysz swoje zdjecie osobno a nad nim adres tego zdjecia, ktory musisz skopiowac (nastepna fotka, samego kotka : ))).

Obrazek

Obrazek

Teraz pozostaje Ci tylko wkleic adres na czacie... Uffff!

POCZEKAJ TO NIE WSZYSTKO!
To zdjecie jest za wielkie i nie zmiesci sie na forum. Ale spokojnie. Wracamy do drugiej informacji na duzym zdjeciu: "Rozmiar zdjecia". jak widac na fotce ponad moim napisem sa cyferki podajace wielkosc zdjecia w pixelach. ZANIM klikniesz na View Image, pierwsze kliknij bezposrednio na te cyferki,
Otworzy sie to:

Obrazek

Znajdz rozmiar swojej fotki (na forum max 700 pixeli) powieksz go i powtorz poprzednia operacje:
Kliknij na View Image, nastepnie skopiuj adres nad zdjeciem i VOILA!!!!!!!!!!
Zalacz zdjecie na Forum.

Byc moze nie wszyscy wiedza jak sie zamieszcza zdjecie na czacie, ktorka demonstracja w nastepnym poscie.
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

Post autor: Ninel »

Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

Post autor: Ninel »

ok nie sprawdzilam rozmiaru zdjecia
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

Post autor: Ninel »

Reflex, Ty idz juz spac ...bo ja pewnie z tym do rana posiedze;)


( Nie chce miec swiadkow..hehe)
Ninel
Posty: 910
Rejestracja: czw cze 11, 2015 11:21 pm

Re: WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

Post autor: Ninel »

Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: WKLEJANIE ZALACZNIKOW, ZDJEC ETC.

Post autor: Reflex »

Nie panikuj to bardzo proste...widze ze mnie wyprzedzilas....uzylas metody nr 3
Jednak skup sie na drugiej.
ODPOWIEDZ