ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

O wszystkim i o niczym nocne Polaków rozmowy.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

Post autor: sprawiedliwy »

godzilla pisze: wt sty 04, 2022 8:33 am on liczył być może na jakąś rzeczową dyskusję
A to w rzeczy samej..... Godzil, na jakąś rzeczową dyskusję...czekamy.


Reflex pisze: wt sty 04, 2022 4:34 am i o dziwo pozytywnie,
...świat nie jest taki zly...
Niech no tylko zakwitną jabłonie!....
A z tą dziwą to do kogo ? że ośmieleM się zapytać? :lol:
godzilla pisze: wt sty 04, 2022 8:33 amkochajmy się!
to od święta czy P. Tad Księga dwunasta: Kochajmy się ?

Dobra, wracając do audycji. Rzeczywiście, przyznaję, głos Alexa, timbre głosu... jest bardzo sexy.
To co mówi to jego punkt widzenia i odczuwania takich akurat emocji... które potrafił zapisać. To jest sztuką!!! SZtuka która nie każdemu jest dana.
Poeta ma duszę wrażliwą, wrażliwszą niż inni, gdy jego dusza cierpi, jęczy z żalu,z pragnienia lub pożądania, serce ściska a na samą myśl łzy wyciska, to wówczas poeta zapisze to tak jak jego dusza mu dyktuje.
Nie znam się na poezji, też trudno mi dyskutować o uczuciach mężczyzny do kobiety, bo każdy mężczyzna ma inne do innej kobiety. A są i tacy "miszczowie" co to kochają dwie a nawet więcej a każdą inaczej, na swój sposób.
(Godzil i tak wie, że baby są wredne, i ma rację, że są wredne, bo są. Faceci są fałszywi i też jak koty spadają na cztery łapy).

Podsumowując, wydaje mi się, że Alex epatuje emocjami!
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

Post autor: godzilla »

no, kuńkretnie i bez włażenia w d...ę...
wredne baby to potrafią...
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

Post autor: sprawiedliwy »

a co mi tam też się pochwalę. (zyskam na wredocie)
Radio Katowicie zrobiło ze mną audycję... mam zapis. Ale linkować nie mogę bo to było już 3 lata temu...
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

Post autor: godzilla »

trza było nagrać... ze mną wywiad to przeprowadził w 1973 roku wielki Pepeg z Gumy Nieślubny Syn Wodza Azteków (Stefan Friedmann) w Studiu nr. 3 na Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie... niestety cenzura nie przepuściła... i się nie chwalę... to bylo dla Polskiego Radia Program 3... czym się w ogóle nie chwalę... jeden świadek jeszcze żyje... na Podlasiu czy tam Suwalszczyźnie
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

Post autor: pomorzak »

Alex mówił o pozytywnym egoizmie w odniesienu do twierdzenia Ericha Fromma iż prawdziwa miłość jest pozbawiona egoizmu.
Osobiście bliżej mi do Fromma bo jakoś Alex mnie nie przekonał twierdzeniem, że gdy dajesz swoja miłość komuś kto jej nie przyjmuje, a tobie to dawanie miłości sprawia przyjemność to jest to aktem egoizmu. Miłość bezwarunkowa faktycznie jest czymś co nie tak łatwo spotkać.
Pewną formą takiej miłości jest miłość do nowonarodzonego dziecka gdy jeszcze nie ma oczekiwań a kocha się tylko za samo istnienie.
Niestety z czasem dochodzą wymagania ktorym to dziecię ma sprostać i bezinteresowna miłość zmienia się miłość za coś.
Tak ukształtowany człowiek przejmuje ten system i kocha za coś.
Tak więc bardziej to przypomina układ handlowy i jak długo obie strony są z niego zadowolone tak długo trwa ta miłość.
Miłość do wyimaginowanej osoby nie jest dla mnie miłością a jakimś porywem serca spragnionego uczucia.
Tak więc zdaję sobie sprawę z własnej niedoskonałości i dość ułomnym praktykowaniu miłości obciążonej naleciałościami doświadczeń innych ludzi.
Staram się od tego uwolnić, nie mając do siebie i nikogo innego pretensji. Myślę, że miłość podobnie jak i wiele innych aspektów życia człowieka powinny podlegać swiadomemu rozwojowi.
Tak ja to widzę co nie zmienia faktu iż szanuję każde odmienne zdanie.
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

Post autor: godzilla »

cyc tak powiedział? znaczy musiał być nieszczęśliwie zakochany... zdarza się w najlepszej rodzinie... miałem podobnie i.... ups... Remigiusz też to pewnie przeczyta... i tak, przeżywaliśmy coś w tym stylu jednocześnie... i nie żebyśmy tak nowocześnie jeden do drugiego... do kobity raczej... a raczej dziewczęcia o długich blond włosach... i nie było tu egoizmu... były za to inne uczucia i czyny...
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

Post autor: Reflex »

Zdradzałeś żone? Jak Ci nie wstyd... w tym wieku? I nie idzie o Twoj wiek tylko Twojej żony, kiedy Cie najbardziej potrzebuje.
Ty lysy i grubaśny byku.
Żona jest od opierania, żywienia i slużenia meżowi, kiedy on macho man, upiecze żonie chleb i leci łowić na necie blond dziewczęta..
Hahahahaaaaaa....... JaP---le. :lol:
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

Post autor: godzilla »

pisałem o czasach gdy miałem lat kilkanaście durny chu-jozo... masz coś do dodania w temacie wątku! jak nie to wypad 3.14erdolony zboku...
nawet w temacie o miłości nie można normalnie pogadać bo wpadnie idiota i walnie kupę.. jeszcze tylko brakuje odpowiednich obrazków, które stanowią koronny argument reflexa w każdym temacie ..
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

Post autor: sprawiedliwy »

fajnie się czyta dyskusje facetów o miłości....
:roll:

ach, już wiem jak się na google dysk wrzuca mp3...
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: ZOŚKICYC - o poezji... audycja radiowa...

Post autor: godzilla »

sprawiedliwy pisze: śr sty 05, 2022 7:18 am fajnie się czyta dyskusje facetów o miłości....
:roll
no nie?
szczególnie jak się taki, co prawdziwej miłości w życiu nie zaznał, w3.14erdziela...

buractwo pastewne i słoma z walonek mu wylażą...
ODPOWIEDZ