MIX

A picture is worth a thousand words.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

Gdybym potrafił sobie odpowiedziec, zrobilbym to od razu. Niestety, żyjemy w świecie dość brutalnym (natura),
oszukańczym (kościól) i nie do końca zrozumialym.
Nie znam prawdy, mogę się jej tylko domyślać i tylko dla siebie.
Ale napewno wiesz wszystko Ty, godzilla i rekin... :lol:
Natomiast o milości wiem: "ze to uczucie glupie, zaczyna sie na ustach a kończy na ... d.pie".
Ha,ha,ha kolego, uśmiechnij sie czasem.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: wt cze 08, 2021 1:22 pm Nie znam prawdy, mogę się jej tylko domyślać i tylko dla siebie.
Uwazam ze istotnym jest aby szukac i nie zadowalac sie podana papka sprokurowana przez innych.
Reflex pisze: wt cze 08, 2021 1:22 pm Ale napewno wiesz wszystko Ty, godzilla i rekin... :lol:
Zapewne nikt z wymienionych przez ciebie nie powiedzial o sobie ze wie wszystko.
Zapewne kazdy z nas widzi swiat w swoj osobisty sposob ale dokladnie tak samo robisz ty i wszyscy inni.
Reflex pisze: wt cze 08, 2021 1:22 pm Natomiast o milości wiem: "ze to uczucie glupie, zaczyna sie na ustach a kończy na ... d.pie".
Obecnie tak wiele nazywa sie miloscia co miloscia nie jest, ze nie dziwie sie iz wielu sie w tym juz pogubilo.
To powiedzonko jest dokladnie tego wyrazem. Moze dlatego odbierane jest jako zabawne.
Dla kazdego z nas pojecie milosci naladowane jest osobista trescia.
Mysle jedna ze tym co jest wspolne w pojeciu milosci to pozytyna energia ktora to slowo cechuje.
Reflex pisze: wt cze 08, 2021 1:22 pm Ha,ha,ha kolego, uśmiechnij sie czasem.
Drogi Reflexie,
jestem pozytywnie nastawiony do wszystkich i staram sie to tak jak potrawfie przekazac.
Nie smieje sie z nikogo choc usmiecham do wszystkich.
Przyjemnie ze nazwales mnie kolega.

pozdrowienia


PS. Wszystko co pisze jest moim zdaniem i obarczone jest moim wdzeniem swiata.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

O wielu rzeczach kiedyś myślałem, niektóre się sprawdzily, inne nie. Dzisiaj juz życia nie zmienię ani sie wiecej nie nauczę.
Czas na spożycie tego co w życiu wypracowalem. To oczywiscie nie przeszkadza myśleniu, ale szukać już nic nie bedę.

Ja nie jestem z tych, którzy jak to mówisz "żyją czyjąś papką". Mam wlasną i myślę że jest dośc elastyczna. To że kogoś popieram albo nie, zalezy od tego co ja czuje. Patrzę jak każdy na życie i wybieram to, co mnie się wydaje prawdziwe naturalne i uczciwe.
A to co sie nam wydaje, to wynik naszej nauki i doświadczenia, czyli naszego życia, Nigdy się jednak nie wstydzilem przyznać do pomylki! Nie ma czlowieka, który ich nie popelnia, jest wielu którzy do swoich pomylek się w życiu nie przyznają, to są ludzie, których trawi egoizm albo chora ambicja.
Są również tacy, którzy świadomie i celowo popelniaja rzeczy zle, ale to już nie jest myślenie, tylko dzialanie zwane destrukcją.
W praktyce i tu zgodzisz się chyba ze mna, że nie jest najważniejsze co i jak myślimy, tylko stosunek do drugiego czlowieka. Wtenczas poglądy zawsze można pogodzić - uzgodnić miedzy sobą.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: wt cze 08, 2021 4:03 pm
W praktyce i tu zgodzisz się chyba ze mna, że nie jest najważniejsze co i jak myślimy, tylko stosunek do drugiego czlowieka. Wtenczas poglądy zawsze można pogodzić - uzgodnić miedzy sobą.
Moim zdaniem nie tyle chodzi o uzgodnienie czy pogodzenie pogladow a o akceptacje prawa posiadania wlasnych pogladow.
Dac sobie i innym prawo do posiadania wlasnych pogladow. To jest moim zdaniem pokazanie pelnego poszanowania i szacunku dla drugiego czlowieka.
To nawet nie chodzi o to ze podchodze do kogos z szacunkiem i wymagam czy tez oczekuje identycznego podejscia z drugiej strony.
Takie oczekiwanie jest zdradliwe i swiadczy o faktycznym braku akceptacji cudzego prawa do wlasnych pogladow.
Mowi sie czesto o scieraniu pogladow. Osobiscie uwazam ze to okreslenie nie jest zbyt szczesliwe. Poglady sie nie scieraja a sa prezentowane. Jesli ktos rewiduje swoje poglady bo zostal przekonany to robi to calkowicie dobrowolnie. Jesli ktos "zmienia poglady" pod wplywam presji to tak faktycznie ich nie zmienia. Wplywanie na cudze poglady za pomoca wszelkiej presji czy przemocy wszelkiej masci swiadczy o psychicznym degradowaniu "przeciwnika" do roli bezmyslnego wykonawcy bez prawa do wlasnych przekonan.
Takie jest moje przekonanie i nie oczekuje aby je ktos podzielal.
Aby powiazac to z bardzo konkretna sytuacja to bedac cakowitym przeciwnikiem covidowych szczepien nigdy nie pozwolilem sobie na krytyke decyzji o szczepieniu sie przez kogokolwiek. Uwazam ze jesli ktos podjal taka decyzje to jest to jego wybor tak jak moim wyborem jest moja decyzja. Nie widze powodu aby ktos sie z tego tlumaczyl podobnie jak i ja nie widze powodu tlumaczenia sie z mojego postepowania.

Na zakonczenie przyznam ze ja ciagle sie ucze i odkrywam nowe swiaty.
Moze powolny jestem w nauce i zglebiam to co wszyscy inni juz dobrze znaja.
Moze tak jest.
Rodzi sie nowy swiat. W bolach sie rodzi ale nigdy nie bylo inaczej.
Piekny bedzie, inny, lepszy.
Sa ludzie teskniacy do starego bo jedynie taki znaja ale on juz nie wroci.
Niezaleznie od tego co nas jeszcze czeka na koncu bedzie wszystko dobrze.

Serdecznie pozdrawiam
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

Aby powiazac to z bardzo konkretna sytuacja to bedac cakowitym przeciwnikiem covidowych szczepien nigdy nie pozwolilem sobie na krytyke decyzji o szczepieniu sie przez kogokolwiek. Uwazam ze jesli ktos podjal taka decyzje to jest to jego wybor tak jak moim wyborem jest moja decyzja. Nie widze powodu aby ktos sie z tego tlumaczyl podobnie jak i ja nie widze powodu tlumaczenia sie z mojego postepowania.
Trudno mi o tym pisać, bo tu zostala dosć brutalnie podeptana logika. Jeżeli caly świat z poparciem największych autorytetów medycyny, wyjaśnil ze to jest VIRUS , którego nalezy pokonać szczepieniem, co zostalo potwierdzone w pandemii, jak mogę poważnie brac Twoje pomorzaku teorie o światowym spisku???? Powiedz mi! Daj jeden wiarygodny i udowodniony powód.
Kim jesteś w medycynie? Jakie masz dowody na sianie niepokoju i twierdzenia, ze pandemia to jest oszustwo?
I nawet w momencie, kiedy szczepienia wyraznie udowodnily swoją skutecznośc Ty i pewna malo znana grupa ludzi brutalnie terroryzuje i fantazjuje bez jednego dowodu, oklamując ludzi.
Nie zrozum mnie zle.Ja teraz nie krytykuję, ja się zwyczajnie bardzo dziwię.

I to jest wszystko na temat pandemii. Poza nią, jestem sklonny do zrozumienia, że są ludzie z różnymi idealami i pojęciem prawidel funkcjonowania świata. Cale dobro i sukces świata, bierze się wlaśnie z tego, ze mamy zawsze w życiu jakiś wybór. Ale wybór logiczny i sensowny.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Drogi Reflexie,
kazdy z nas ksztaltuje swoje przekonania na podstawie wiadomosci i informacji ktore weryfikuje osobiscie lub za pomoca innych ktorych obdarza zaufaniem.
Ja mialem okazje naocznie zweryfikowac sposob podawania informacji w niemieckich mediach. Co prawda bylem naocznym swiadkiem pewnego wycinka ale uznalem zgodnie z moim rozumieniem logiki ze nie mozna miec zaufania do kogos kto klamie.
Kolejnym punktem jest jednostronna prezentacja i interpretacja wiadomosci jak i zwalczanie innych punktow widzenia.
Zgodnie z moja logika nie ufam komus kto twierdzi iz jest posiadaczem jedynej i niepodwazalnej racji i zwalcza wszystkich inaczej myslacych. Dzaialanie niemieckiej polityki idealnie wpisuja sie w ta narracje i za pomoca aparatu represji jak i naciagania prawa egzekwuje przestrzeganie jej jedynie slusznej polityki. Zgodnie z moja logika takich dzialan politykow nie obdarzam swoim zaufaniem. Zadalem sobie troche czasu aby przeanalizowac niemieckie roczniki statystyczne i nie znalazlem tam niczego co by usprawiedliwialo mowienie o nadumieralnosci w Niemczech. Co jednak myslec o politykach i mediach kreujacych taki obraz.
Zgodnie z moja logika sa albo niedoinformowani albo robia to celowo z jakichs powodow.
Szczepionki ktore nie zostaly jeszcze w pelny sposob przebadane bo zostaly wprowadzone pospiesznie nie sa moim zdaniem szczepionkami bezpiecznymi zgodnie z moja logika. Tym bardziej ze juz byl dokladnie taki sam przypadek kilka lat temu gdy podobnie pospieszna szczepionka zwalczano "pandemie swinskiej grypy". Efektem sa ciezkie dzialania uboczne wystepujace po dluzszym czasie. Obecnie ta szczepionka zostala znisczona. Aby bylo ciekawie to dokladnie ten sam naukowiec ktory straszyl milionami ofiar swinskiej grypy jet tym ktory za pomoca soich testow glosi obecna pandemie. Zgodnie z moja logika nie obdarzam zaufaniem kogos takiego. Naukowiec ktory w czasie "swinskiej grypy" ostrzegal przed pospieszna szczepionka i brakiem dowodow na istnienie pandemi i opieraniu sie jedynie na modelach ma moje zaufanie. Ten sam czlowiek krytykuje obecna "pandemie" i dzialania decydentow. Mam zaufanie do wielu niemieckich naukowcow stawiajacych krytyczne pytania, ryzykujac swoja praca i akcjami znieslawiania w mediach. Mam zaufanie do ludzi domagajacych sie pokojowymi metodami poszanowania ich praw.

Mozna jeszcze dlugo tak wymieniac.
Taka jest moja logika.

pozdrawiam


PS.
https://cloud.samueleckert.net/index.ph ... file=54041

jako ciekawostka link do oryginalnego dokumentu na temat badan nad hiszpanska grypa prowadzonych przez amerykanski
Uniwersytet Johns Hopkins i Instytut Rockefeller ( w jezyku angielskim).
Przeprowadzone badania jak i efekty tych badan sa bardzo ciekawe i na dodatek bardzo aktualne pomimo uplywu lat.
Warto sie zaznajomic.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

No cóż. Mnie te argumenty nie przekonają. Medycyna swoje zadanie wykonala w końcu nie miala innego wyjścia. Ludzie na calym świecie co dzień umierali tysiącami. Światowa gospodarka zostala sparaliżowana. W takiej sytuacji zawsze jest pewne ryzyko i nie ma na to rady.
I nie ma takiej sily, która by zorganizowala spisek jednocześnie na calym świecie. To się nigdy nie zdarzylo i nie zdarzy. Tu nie trzeba być psychologiem, żeby to wiedzieć.
Nie ma na to ani jednego dowodu . Historia też nas czegoś nauczyla.

Ja osobiście mam żal do ludzi, którzy nie mając bladego pojęcia o medycynie protestowali przeciwko restrykcjom mającym na celu ratowanie ludzi. To jest bezsensowne i skandaliczne przestępstwo. Nie ma nic wspólnego z demokracją, powinno być surowo karane.
Nie piszę tego żeby Cię przekonać, wiem że pozostaniesz przy swoim zdaniu. Ale wierzę że przyjdzie czas, że każdy sam znajdzie odpowiedz na wlasne pytania. Ciekawe ilu bedzie na tyle ucziwych, żeby powiedziec: mylilem się.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: śr cze 09, 2021 10:01 am Ale wierzę że przyjdzie czas, że każdy sam znajdzie odpowiedz na wlasne pytania. Ciekawe ilu bedzie na tyle ucziwych, żeby powiedziec: mylilem się.
Osobiscie uwazam ze ci co sa odpowiedzialni za ten caly balagan to raczej nigdy tego nie powiedza.
Ci ktorzy przez ten caly balagan odejda z tego swiata tez raczej nie beda mieli okazji.
Jesli o mnie chodzi to jesli za dwa lata bedzie istnialo to forum i bede jeszcze na tym swiecie to chetnie wypowiem sie w tym temacie.
Na dzisiaj jak widze kazdy pozostaje przy swoim i jest to OK.

pozdrowienia
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Obrazek

Obrazek
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: MIX

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: śr cze 09, 2021 12:46 pm
Uwazam ze jesli ktos podjal taka decyzje to jest to jego wybor tak jak moim wyborem jest moja decyzja.


pozdrowienia
Otóż nie. Czy wiesz, że świadome zarażanie kogoś i narażanie na uszczerbek na zdrowiu jest karalne!
Covidem 19 jeszcze nie.
ALe już HiV tak i innymi zakaźnymi chorobami....Ja nie krytykuję Twojej decyzji, odwołuję się do odpowiedzialności...

Czy zdajesz sobie sprawę, że narażasz innych ? że jeszcze trochę, to to będzie jak jazda bez samochodem okularów....

Pozdrawiam też...
Zablokowany