MIX

A picture is worth a thousand words.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: MIX

Post autor: sprawiedliwy »

Moja prośba to tylko historia....fakty sprawdzone, tak jak historia wojen napoleońskich i samego Napoleona (200 lat temu umarł na wys. św. Heleny)
Natomiast proponowana przez Ciebie publikacja to efekt nieustających dyskusji, a im się mniej rozumie, tym więcej gada... Typowe dla ery demokratycznego internetu. Każdy się wymądrza...choć tak samo niewiele wie jak wszyscy inni. Spekulacje, dywagacje mniej lub bardziej uczonych, starych, starszych i młodych...z tym że obecnie w szybkim postępie, stary nie znaczy mądrzejszy, a młody nie znaczy że ma więcej wiedzy.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: pt maja 07, 2021 2:29 am Moja prośba to tylko historia....fakty sprawdzone,
Dokladnie tak jest i w mojej prosbie.
Na dodatek nie jest to bardzo odlegla historia wiec latwiej sprawdzic fakty.

pozdrowienia
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: pt maja 07, 2021 2:29 am Moja prośba to tylko historia....fakty sprawdzone,
Dokladnie tak jest i w mojej prosbie.
Na dodatek nie jest to bardzo odlegla historia wiec latwiej sprawdzic fakty.

pozdrowienia


PS. Ciekawy material na Servus TV

https://www.servustv.com/videos/aa-27juub3a91w11/
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

Tu nawet nie ma o czym dyskutować. Caly świat zainfekowany, gospodarki stoją, w indiach palą tysiace zmarlych, Hindusi proszą świat o pomoc. Dowody pomorzaka to jakieś świstki bez pokrycia na papierze, wciąż bedzie twierdzil, że to spisek. To jest żalosne. To jest szczyt szczytów ludzkiej glupoty.
Sprawiedliwy nie daj wciągać w durną dyskuję, życzmy pomorzakowi szczęścia i zamknijmy tą glupią gadkę.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Reflex pisze: pt maja 07, 2021 2:31 pm Tu nawet nie ma o czym dyskutować. Caly świat zainfekowany, gospodarki stoją, w indiach palą tysiace zmarlych, Hindusi proszą świat o pomoc. Dowody pomorzaka to jakieś świstki bez pokrycia na papierze, wciąż bedzie twierdzil, że to spisek. To jest żalosne. To jest szczyt szczytów ludzkiej glupoty.
Sprawiedliwy nie daj wciągać w durną dyskuję, życzmy pomorzakowi szczęścia i zamknijmy tą glupią gadkę.
Troche matematyki nie powinno zaszkodzic.
Ludnosc Indii to 1,366 miliarda.
Zgony spadaja w ostatnich 10 latach i w roku 2020 wynosily jakies 7,25 na 1000 mieszkancow.
Daje to jakies 9903500 zgonow rocznie i 27132 dziennie.
W poprzednich latach te liczby byly nieco wyzsze.
Tak wiec liczba 27132 zgonow dziennie jest w Indiach stanem dosc pozytywnym i normalnym.
Telewizyjne obrazki zapewne dzialaja na wyobraznie podobnie jak i liczby gdy nie ma sie pojecia o wielkosci Indii i strukturze spolecznej jak i niewyobrazalnych roznicach zamoznosci spoleczenstwa. Kastowosc ma tez niebagatelna role w tym calym spoleczenstwie.
Jesli sie nie myle to Indie byly poligonem doswiadczalnym z duza iloscia ofiar jednego pana co obecnie chce zaszczepic caly swiat.
To moze tlumaczyc ta nagonke medialna na ten kraj.
Jesli jeszcze przed rokiem mozna bylo mowic o szoku i zaskoczeniu to obecnie caly ten system dezinformacji swiadczy o celowym dzialaniu.
Jestesmy na przelomie nowych czasow bo chyba nikt nie jest tak naiwny ze wierzy iz bedzie tak jak kiedys.
Szczepionka sprawi ze swiat wroci do tego co bylo ???
W Niemczech wprowadza sie system premiowania za szczepienia ( ktore niczego nie gwarantuja i za skutki uboczne producent nie ponosi odpowiedzialnosci ) to znaczy za cene zaszczepienia bedziesz mogl wejsc do sklepu czy restauracji. Prawa obywatelskie dla zaszczepionych. Niezaszczepieni zostana uznani za ryzyko dla zdrowego spoleczenstwa.
Lektura starych publikacji daje duzo do myslenia. Kiedys byly oznakowane ubrania a teraz mowi sie o dowodach szczepien gotowych do pokazania na kazdym kroku.
Ta obecna medialna i polityczna nagonka blizniaczo podobnie przypomina ta za Adolfa.
To nie gra roli ze wszystkie te wymysly nie wytrzymuja konfrontacji z faktami bo nie o to chodzi.
Teraz tak jak i wtedy i zawsze gra sie na emocjach a jedna z najsilniejszych jest strach.
Ludzie ze strachu nie tylko przyniosa szkode innym ale i samym sobie gdy wmowi sie im ze tym postepowaniem chronia siebie i swoich bliskich.
Takie jest moje zdanie.

PS. Przez pomylke wziale liczbe ludnosci Indii z 2019 r. Obecnie szacowana jest na jakies 1,382 miliarda tak ze dzienna licba zgonow jest troche wieksza od tej ktora podalem, jakies 27451 osob.
Jesli popelnilem blad w obliczeniach to prosze mnie poprawic.
To czy w obecnym roku dojdzie do znacznego wzrostu zgonow czy tez zgonie z tendencja zmaleje, podobnie jak w wielu innych krajach dowiemy sie gdy podane zostana oficjalne liczby.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

"w indiach palą tysiace zmarlych, Hindusi proszą świat o pomoc" : Reflex
W przekaziorach placz o dantejskich scenach w Indiach i dziwne fotki w stylu ciezarowek w Bergamo.

Tradycyjnie z pelnym sceptycyzmem dla kolejnej sensacji pandemicznych.
Kolejne zestawienie statystyczne mowiace o calkowicie odmiennej sytuacji na zalaczonym filmiku. Niestety w jezyku niemieckim.
Jestem przekonany ze i po polsku i angielsku znajda sie uczciwe zestawienia statystyczne.
Oczywiscie jesli ktos wykaze iz te statystyki z filmiku sa falszywe to jestem otwarty, w przeciwnym razie wypadnie stwierdzic ze sa wiarygodne.



Bleibt gelassen, bleibt friedlich und bleibt vernünftig.
Zachowaj spokój, badź przyjazny i rozsądny.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

zrobilo sie troche cieplej to wszystko ma sie do zycia

Obrazek

Obrazek
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Obrazek

Obrazek
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Bleibt gelassen, bleibt friedlich und bleibt vernünftig.
Zachowaj spokój, badź przyjazny i rozsądny.


Obrazek

Obrazek
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

zabawa obrazem



Obrazek

Obrazek
Zablokowany