MIX

A picture is worth a thousand words.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: MIX

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: czw wrz 17, 2020 6:40 am
Pozdro i znikam na jakis czas
Z maseczkami to wszyscy. dosłownie, mieli falsstarty. Bo właściwe , dopiero później pojawiły się na rynku.
Ja też jestem zagrożeniem dla moich domowników dwóch, którzy są w podobnej sytuacji jak Twoja małżonka.
Dlatego też szczepimy się na pneumokoki i na tegoroczną grypę... na szczepionkę c-19 czekamy ... ponieważ wszyscy. prawie wszyscy noszą maseczki my nosimy także i nawet z własnymi dziećmi widujemy się w odstępie 2 metrowym, a jeśli jemy razem to jednak przy osobnych stołach na świeżym powietrzu... Pluć sobie z żalu w brodę nie mam zamiaru i robić całe życie wymówki że nie dmuchało się na zimne...

wiesz, uważamy, że mniejsze jest ryzyko zaszczepienia się, niż ryzyko zarażenia i jego skutków, a szczególnie w przypadku kumulacji...
Pozdrawiam serdecznie, w każdym razie i życzę trzymajcie się zdrowo...i mimo wszystko uważajcie na siebie ze szczególną starannością i ostrożnością. Bardzo Was o to proszę.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: MIX

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: czw wrz 17, 2020 6:40 am
Pozdro i znikam na jakis czas
Pomorzaku jeszcze taka ciekawostka.
Szwedzi przyznają się do błędu. Główny wirusolog i odpow. za pandemiie , przynał w oficjalnym oświadczeniu, że mylili się, że popełnili błąd wybierając taką metodę.
Jest już we wszystkich językach nawet po polsku
https://facetpo40.pl/wolne-mysli/covid- ... R3j7CO2vmQ
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

Pomorzak sie zwyczajnie obrazil a grzeczność a wlasciwie szczerość nakazywalaby się odezwać.
Ale to byloby przyznanie sie do bledu a na to nie każdego stać.
Dla mnie kilka spraw jest wręcz szokujących. Czlowiek latami w coś/kogoś wierzy i ... zaskoczenie.
Dziwny jest ten świat, dziwni są ludzie.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: MIX

Post autor: sprawiedliwy »

Reflex pisze: ndz wrz 20, 2020 8:16 am
Dziwny jest ten świat, dziwni są ludzie.
(Anna Dymna)
Jednym z kłamstw tego świata jest to, że jeśli będziesz dobry dla ludzi, oni odwdzięczą się tym samym. To bzdura. Są tacy, którzy czerpią przyjemność z rujnowania innych. Jednak niezależnie od tego, jak zgniłe serca spotykasz, warto być miłym nie po to, aby ktoś ci się odwdzięczał, ale po to by pokazać światu, że człowieczeństwo jednak istnieje.
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

Nie wiem. Jednak ludzie są rożni, wierzą (przynajmniej tak mowią) w dobro albo zlo.
Jedni na dobro odpowiedzą dobrem, inni wykorzystają dobro i nasrają na dobrego czlowieka.
Nie ma reguly, przynajmniej miedzy nami Polakami. I nie wynika to z naszego charakteru, ale
z naszej historii. Pol wieku byliśmy uczeni, że my mamy pracować a za nas bedzie mysleć partia.
I tak Polak stal sie wygodnym leniem, nauczo go, że czy się stoi, czy sie lezy, dwa tysiace sie nalezy.
I kiedy pojawila sie Solidarność a za nią zdrowy kapitalizm, leniwy Polak poczul sie pokrzywdzony.
Mlodsi i sprytniejsi sie odbili od dna, starsi i leniwi zostali na dnie. I powstala nienawiść.
Ten który nie potrafil się wybić zostal nazwany dziadem, a ten który potrafil zarobić zlodziejem.
Ta nienawiśc podzielila naród, który leje sie po mordach i po czym sie da a PiS na tym robi interes.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: MIX

Post autor: sprawiedliwy »

Reflex pisze: pn wrz 28, 2020 11:46 pm Nie wiem. Jednak ludzie są rożni, wierzą (przynajmniej tak mowią) w dobro albo zlo.
.......Pol wieku byliśmy uczeni, że my mamy pracować a za nas bedzie mysleć partia.
I tak Polak stal sie wygodnym leniem, nauczo go, że czy się stoi, czy sie lezy, dwa tysiace sie nalezy.
.........
Ta nienawiśc podzielila naród, który leje sie po mordach i po czym sie da a PiS na tym robi interes.
30 lat, to węcej niż jedno pokolenie. Jedno pokolenie powinno już wiedzieć, że nie należy się to samo czy się toi czy leży...

ostatnie 10 lat wystarczyło by bezpardonowo lali się po mordach, by zawiść była motorem a nienawiść powszechnie tolerowana i hołubiona.

WIdziałeś debatę wyborczą amerykańską...? takie czasy... sprowadzi jeden drugiego do dna i jak dwa bezmózgowia się okładają...a przecież to wzór dla całego świata.... masakra!
Reflex
Posty: 10571
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: MIX

Post autor: Reflex »

To nie takie proste. Pokolenia w Polsce się zmieniają, ale każde rodzi się w innej rzeczywistości. Tam był Walesa tu jest Kaczyński.
potem byl Tusk, tu jest Duda i Morawiecki a w środku kilka najtrudniejszych lat w historii. No i PiS-owskie rozbicie Polski na dwie części przez Kaczyńskiego. Oczywiście ta mloda i wyksztalcona część rozumie nowe możliwości, ta stara zlapala sie na haczyk Kaczystów i mamy Polskę zwaśnioną. Jedna świadoma ale nie zorganizowana i ta średniowieczna, pod wplywem Kaczystów i Kościola.

O Debacie amerykańskiej ciężko mi pisać. Po 15-tu minutach wylączylem telewizor, zrobilem drinka.
To nie Biden, ktory jest inteligentnym i doświadczonym od ponad 40 lat politykiem. To klamca i awanturnik Trump, nie posiadający żadnych argumentów, zrobil z debaty żenującą, karczemną rozróbę. Szkoda slów, wstyd i żenada.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

moja Bydgoszcz jesienia

Łuczniczka

Obrazek

Akademia Muzyczna

Obrazek
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Obrazek

w głębi Akademia Muzyczna

Obrazek
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: MIX

Post autor: pomorzak »

Bzdgoszcz

Obrazek

LO nr 1

Obrazek
Zablokowany