Oahu

A picture is worth a thousand words.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Na razie tylko tyle.
Proza zycia w tym "Paradise" czesto nie pozwala mi na aktywny udzial w tym dziale.
Ale zycze Wam duzo slonca i ciepla, nie tylko tego zwiazanego z pogoda.
I oczywiscie duzo zdrowia, poniewaz to najwazniejsze!

Obrazek
godzilla
Posty: 14045
Rejestracja: sob paź 17, 2009 8:49 pm

Re: Oahu

Post autor: godzilla »

alohilani pisze:I oczywiscie duzo zdrowia, poniewaz to najwazniejsze!
to zalezy od punktu widzenia...
czasem wlasne zdrowie nie jest najwazniesze...
podejrzewam ze czesto nawet sie tak dzieje...
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Z tym sie zgadzam Panie Godzilla.
Czasem zdrowie naszych najblizszych jest wazniejsze niz nasze wlasne.
Ale Kochanowskiego "Na zdrowie" jest jak najbardziej aktualne zawsze i wszedzie.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Nie bede zakladac nowego watka, a to jest z Maui.
Polecialam na dwa dni, byla to potrzeba jak i rodzaj wycieczki. Pomgam komus i w biznesie i likwidowalismy rowniez "magazynek", za ktory nie ma sensu placic co mieisac. Dalysmy wszytko co pozostalo na statek, do kontenera, przyplynie do Honolulu, a do odebrania bedzie w poniedzialek. Droga morska to jedyna tansza droga takiego transportu. Isnieja tylko lotnicze polaczenia, nie ma trasportu pasazerskiego droga morska miedzy wyspami, dlatego Hawaiia Airlines sa monopolista i nie ma konkurencji. Byl kiedys swietny prom, ale krotko i to tez byla konkurencja dla linii lotniczych, a mozna bylo zabrac ze soba samochod. Mozna o tym poczytac, prom sie nazywal Superferry.
Wczoraj odwiedzilam Maui Ocean Center.



Jest taki tunel, przez ktory sie przechodzi, po bokach i nad glowa widac ryby, widac nurkow czyszczacych sciany, bylo karmienie ryb, bardzo edukacyjny ten tunel. Do tego przydalby sie smarthphone albo aparat, ale jednego celowo nie mam (aby sie nie uzaleznic), drugi nie dziala. Osoba, ktora mogla robic zdjecia zajeta byla swoim biznesem zwiazanym z tym miejscem. Pobyt moj w tym miejscu byl przypadkowy, moglam przeciez kupic nowy aparat, ale to bylo nieprzewidywane. No szkoda, ale mysle ze odwiedze Maui kiedys jeszcze, moze w pazdzierniku.
Muzyka w tym tunelu byla dla mnie specjalna, pewne fragmenty i male jej natezenie sa w tym drugim filmie, mysle, ze jeszcze nie raz bede na Maui, to uda mi sie osobiscie zrobic zjecia z tego tunelu.



A tu w tym ponizej filmie sa miejsca, ktore ja znam, gdzie bylam, ale filmowane przez kogos innego. Znalazlam przy okazji Maui Ocean Center. Moze sie wydawac banalny, ale zamiescialam poniewaz dotyczy miejsc, ktore znam.

alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

A tu jest z uprountry, w kierunku Haleakala, inna elewacja itd.
Kto chce moze ogladac i znalezc inne podobne.
Tam tez bylam, pamietam te piekarnie i limitowane godziny otwarcia.



Ja mieszkalam kiedys w miejscowosci Kula, jeszcze wyzej Makawao, pewnie tez mozna znalezc jakies video z Kuli, trzeba byloby poszukac.
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Tu jest cos z Kuli. Ten drzewa po obu stronach drogi to pachnacy eukaliptusowy las...
Bylam tam wiele razy, najczesciej przejazdem. Mieszkalismy w Kuli przez niespelna rok. Kompletnie rozny klimat, gorski.



alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Az wstyd sie przyznac, ale tam nie bylam...
To tak samo jak mieszkajac w NY zawsze mialam czas zobacyc z bliska Statue Wolnosci...



I z tym tez to samo, dziesiatki razy sie przejezdzalo z pracy do domu i odwrotnie, ale zawsze byl na to czas...



alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

To juz jest z Oahu, ale nie mam czasu szukac na youtube. Warto obejrzec, niedlugie...
Jak rozprawic sie z orzechem kokosowym -lol- :o

https://www.facebook.com/polynesia2/vid ... 296782172/
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu, Maui, generalnie - HI

Post autor: alohilani »

W Kuli, Maui, mieszkalam przez wiekszosc 2008 roku.
3000 stop npm, zupelnie inny klimat, a dwadziescia z czyms mil juz tropikalny i plaza.
Brakuje mi Maui, ale musze mieszkac i pracowac na Oahu. Samo zycie...



alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: Oahu

Post autor: alohilani »

Musze sie z Wami podzielic, poniewaz czegos takiego jeszcze nie mialam.
Dzisiaj u mni pracowal przez jakis czas tylko wiatrak pokojowy. Nieraz tak pracuje, ale nigdy nie zdarzylo sie, aby w mieszkaniu czuc bylo raczej nienajszlachetniejszej jakosci MaryJane. Nie wolno tu palic, ale ktos tam sobie u siebie w lazience widac podpala, poniewaz na korytarzu nie smierdzi. On ma wesolo, tu MaryJane pakalolo (lolo to crazy;), a u mnie smierdzi. Trzeba bedzie wlaczyc znowu AC, tylko to glownie uzywam, poniewaz mieszkanie jest bardzo blisko ruchliwej i kilkopasmowej ulicy szybkiego ruchu (kto chce niech popatrzy na S King St. Nie mozna na pierwszym pietrze (drugie po amerykansku) otworzyc okna, za duzo kurzu fruwajacego wszedzie, kurz jest brazowy, z ziemi wulkanicznej i dosc lepki, poniewaz tylko pare ulic od oceanu. Szkoda, ze nie mieszkam z drugiej strony, okno byloby ciagle otwarte, ale na to nikt tu wyboru nie mial, z ktorej strony bedzie miszkal, dostal tam gdzie wolne bylo. Czesto kiedy ide do pracy lub z pracy, tez czest moge miec ten zapach po drodze. To jest w miejscowej kulturze i to miejscowi nauczyli mnie jaki to zapach, czy tanie ziolo, czy to lepsze;) Ja to mam reakcje odwrotne na wiele uzywek i lekow, po kawie to nawet moge spac. Na ziolo sie nie kusze, bo a noz reakcja bylaby odwrotna, choc nieraz mialam okazje. Mamy 22 mieszkania na trzech pietrach, a na dole sa zaklady uslugowe. Cos mi sie wydaje, ze Brian za sciana pali, bo kaszle. Ale i on papierosy tez pali, jednak na zewnatrz. Mamy prawdopodobnie wspolna czesc wentylacji. A to ci florek! To takie reminiscencje na dzisiaj... :o LOL!
ODPOWIEDZ