Szukanie wiosny

A picture is worth a thousand words.
Reflex
Posty: 11293
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Szukanie wiosny

Post autor: Reflex »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
almagus
Posty: 5617
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:36 pm

Re: Szukanie wiosny

Post autor: almagus »

Witam!
Ciekawa bardzo roślinność, oprócz ławki.
Czy to na drzewie to porosty, a to drzewo to odmiana wierzby czy olchy?
Te pnie w wodzie to cedry, takie bez korzeni oddechowych?
Niezawodne są łódki, tu nie trzeba pytać, każdy ma lepszą i droższą, i czasami pływa.
W sumie ciekawy zakątek, być może z wilgotnym i czystym powietrzem, na co wskazują porosty.
Serdeczne dzięki.
Proszę dalej robić foto.
pomorzak
Posty: 10451
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: Szukanie wiosny

Post autor: pomorzak »

Fajne foty i ciekawa okolica :D
Reflex
Posty: 11293
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:37 pm
Lokalizacja: USA
Kontakt:

Re: Szukanie wiosny

Post autor: Reflex »

Czy to na drzewie to porosty, a to drzewo to odmiana wierzby czy olchy?
Te porosty "Spanish-moss (Tillandsia usneoides), to sa rosliny zyjacew subtropiku samodzielnie na drzewach, glownie debie, ale nie tylko. Nie posiadaja korzeni, zywia sie wlasnym pozywieniem. W zasadzie nie szkodza drzewom na ktorych zyja, ale kiedy jest za gesty, nie dopuszcza slonca do lisci drzewa na ktorym zyje.
Od wielu lat, jest uzywany do wypychania materacy i siedzen do samochodow, podobno sa "chlodniejsze" i wygodniejsze.
Popularny w kwiaciarniach do dekoracji podloza kompozycji roslinnych w doniczkach, pomaga rowniez utrzymac dluzej wilgotnosc.
Nie wiem dokladnie co to za drzewa zyjace w wodzie, to sa tropikalne gatunki.Wyglada na to, ze korzeniami pobieraja pozywienie a oddychaja tym co ponad woda.

http://www.sfrc.ufl.edu/4h/Spanish_moss/spanmoss.htm

almagusie i Pomorzaku, dzieki za komentarz.
ODPOWIEDZ