Los Angeles i okolice – POLSKI PRZEWODNIK po mieście Aniołów zaprasza do słonecznej Kaliforni

A picture is worth a thousand words.
Ashley Liddle
Posty: 11
Rejestracja: pt cze 29, 2018 4:06 pm
Lokalizacja: Kalifornia

Los Angeles i okolice – POLSKI PRZEWODNIK po mieście Aniołów zaprasza do słonecznej Kaliforni

Post autor: Ashley Liddle » sob lip 13, 2019 11:14 pm

Hollywood 2.jpg
Hollywood 2.jpg (9.07 KiB) Przejrzano 1122 razy
Los Angeles - oficjalna nazwa Miasto Los Angeles jest też potocznie nazywane skrótem jego inicjałami L.A. lub "Miastem Aniołów" częściowo ze względu na jego hiszpańską nazwę którą nadali jej pierwsi kolonizatorzy El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles, "Miasto Matki Bożej Królowej Aniołów". Miasto zostało oficjalnie założone 4 września 1781 r. Wtedy to - 4 września 1781 r. Grupa czterdziestu czterech osadników znanych jako "Los Pobladores" założyła osadę ( pueblo), którą nazwali El Pueblo de Nuestra Señora la Reina de los Ángeles, "Miasto Matki Bożej Królowej Aniołów" Dzisiejsze Los Angeles ma największą Archidiecezję Katolicką w Stanach Zjednoczonych. Dwie trzecie osadników było metysami lub mulatami z mieszanką pochodzenia afrykańskiego, tubylczego i europejskiego . Osada przez dziesięciolecia pozostawała małym miasteczkiem ranczerskim, ale w 1820 r. Liczba ludności wzrosła do około 650 osób. Dziś pozostałości puebla znajdują się w historycznej dzielnicy Los Angeles, Pueblo Plaza i Olvera Street, najstarszej części Los Angeles. Los Angeles jest często reklamowane jako "Kreatywna stolica świata", ponieważ co szósty z jego mieszkańców pracuje w przemyśle kreatywnym i jest więcej artystów, pisarzy, filmowców, aktorów, tancerzy i muzyków żyjących i pracujących w Los Angeles niż w jakimkolwiek innym mieście w historii w dowolnym czasie.
Mam na imię Agnieszka i jestem przewodnikiem po Los Angeles i okolicach. W ramach działalności naszej firmy World of Adventures ( www.world-of-adventures.com ) oferuję indywidualne, dostosowane do potrzeb i budżetu każdego klienta wycieczki po Kalifornii, których nie znajdziecie nigdzie indziej.
Czego możecie się spodziewać w czasie wycieczek?
Specjalizuję się w programach w pełni dostosowanych do oczekiwań turystów. Oferuję kontakt osobisty, przyjazną atmosferę i wspólne, zależne od indywidualnych potrzeb, budowanie programu pobytu. Tempo oprowadzania jest dostosowane do państwa życzeń. W moim towarzystwie zwiedza się miasto jak z dobrym znajomym. Możemy odwiedzić najbardziej prestiżowe okolice, zabytki, lub miejsca, do których rzadko trafiają turyści. Opowiem wam nie tylko o historii Los Angeles, Malibu, Santa Monica, San Diego oraz okolicznych miast, ale mogę też pokazać jak wygląda codzienne życie w południowej Kalifornii.
Pokażę gdzie robić zakupy, gdzie można wypocząć na plaży, zobaczyć delfiny czy lwy morskie, możemy przejść się po słynnym molo w Santa Monica. Zobaczycie gdzie są domy sławnych i znanych ludzi show biznesu jak na przykład słynny Terminator – Arnold Schwarzenegger. Będziecie mogli pooddychać atmosferą bogactwa Beverly Hills i Rodeo Drive, dzieci może zechcą zobaczyć Disney World. Możemy odwiedzić Universal Studios, gdzie na każdym kroku zobaczycie pamiątki po kręconych tam filmach, Hollywood z oskarowym Dolby Theatre i setkami gwiazd na chodnikach. A może wolicie dziką przyrodę, chcecie oglądać wspaniałe widoki w przepięknych kanionach, zobaczyć zachwycający zachód słonca, na plaży czy popłynąć na Catalinę, wyspę która do niedawna była własnością rodziny Wrighle (tej od gumy do żucia) gdzie oprócz pięknych widoków i zabytków, od 1924 roku znajduje się stado polskich żubrów? A może wolicie wycieczkę dla smakosza? Możemy odwiedzić restauracje bary czy kluby na Sunset Drive gdzie można spotkać czasem sławnych muzyków i wczuć się w atmosferę minionej epoki rock and rolla.
Nie będziecie musieli dostosować się do całej grupy i biegać za przewodnikiem. Nigdzie nie musimy się śpieszyć ani zwracać uwagę na innych. To wy wybieracie program i tempo zwiedzania. Wycieczki są piesze z zagwarantowanym przejazdem moim samochodem w grupie do 4 osób, lub na życzenie istnieje możliwość wynajęcia busa dla większej grupy przyjaciół. Miejsce spotkania zależy od was. Przyjeżdżam na lotnisko, do hotelu, mieszkania bądź umawiamy się w wybranej lokalizacji.
Jeżeli po zakończonym dniu będziecie chcieli zwiedzać dalej samodzielnie, pozostawię was gruntownie przygotowanych do tego. Wytłumaczę gdzie można najlepiej i najtaniej wynająć samochód polecę najlepsze restauracje i bary. Wiedząc co jeszcze warto zobaczyć i gdzie pojechać, na pewno lepiej wykorzystacie pozostałe dni pobytu.
Los Angeles, „miasto aniołów” jak je nazywają, jest pełne atrakcji i nie przestaje zaskakiwać. Są tu miejsca bardzo znane i takie do których nikt prawie nie zagląda bo nie ma ich w przewodnikach a które potrafią zaskoczyć swoim pięknem. Dlatego ja też wciąż poszukuję nowych i wyjątkowych miejsc, ludzi i rzeczy, które uczynią nasze zwiedzanie niezapomnianym. Cena usługi przewodnika jest uzależniona od kilku czynników: wielkości grupy, czasu trwania wycieczki oraz pory roku.
Proszę o kontakt i informacje o terminie, liczbie osób oraz wstępne informacje co was najbardziej interesuje a wyślę do państwa dokładną ofertę
Aby zamówić wycieczkę albo uzyskać indywidualne informacje proszę wysłać e-mail: worldofadwentures55@gmail.com lub wypełnić formularz na naszej stronie www.world-of-adventures.com. Z uwagi na duże zainteresowanie proszę o zamawiane usługi na co najmniej trzy tygodnie przed terminem oraz wymagana jest wpłata zaliczki przy rezerwacji terminu. Wiele zdjęć z Los Angeles i nie tylko możecie zobaczyć na moim blogu www.discovering-our-world.com. Zapraszam do lektury i komentarzy.

ODPOWIEDZ