cuda natury

A picture is worth a thousand words.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: cuda natury

Post autor: sprawiedliwy »

ładne te fotki, masz miłe zajęcie...i pożyteczne, niesie z sobą wiele przesłań.
takich jak nadzieja, optymizm, cud życia i porządku, oraz estetyki i poczucia piękna, wrażliwości i .... wielu wielu innych doznań.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: cuda natury

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: śr kwie 27, 2022 5:47 am ładne te fotki, masz miłe zajęcie...i pożyteczne, niesie z sobą wiele przesłań.
takich jak nadzieja, optymizm, cud życia i porządku, oraz estetyki i poczucia piękna, wrażliwości i .... wielu wielu innych doznań.
zdjecia to obraz mojego swiata ze wszystkim co sie w nim miesci
chetnie dziele sie nim z tymi ktorych to zainteresuje
w przyrodzie jestem po prostu u siebie
tam jest cisza, spokoj i czas na medytacje
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: cuda natury

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: śr kwie 27, 2022 6:44 am zdjecia to obraz mojego swiata ze wszystkim co sie w nim miesci
chetnie dziele sie nim z tymi ktorych to zainteresuje
w przyrodzie jestem po prostu u siebie
tam jest cisza, spokoj i czas na medytacje
Zdjęcia przyrody, to rzeczywiście świat nas wszystkich. I chyba nie ma człowieka, który czułby się lepiej na i w betonie niż na trawie w lesie, pełnym cudownych zapachów i czytelnym także dla niewidomych, że o niesłyszących nie wspomnę.
W przyrodzie widzisz szeroko i sięgasz jakby poza horyzont, lecz tu w sprawach naukowych jawisz płaski i krótkowzroczny, widzisz wszystko w tej sprawie z jednej jedynej perspektywy.!
Zadziwiasz swoim uporem w innej sprawie i wciskaniem nam swoich poglądów jakbyś był z jakiejś sekty. Przypomnę Ci tylko , że......... (wpisz sobie liczbę sam) osób zostało zaszczepionych na świecie!!!!!!! raz, dwa trzy a nawet cztery razy...przy takiej liczbie to każdy pierdnięcie jest skutkiem ubocznym.... owszem nawet , z pewnością znany Ci Harald Lesch, niemiecki fizyk, astronom, filozof przyrody, autor, prezenter telewizyjny, profesor fizyki na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium i profesor filozofii przyrody na Uniwersytecie Filozoficznym w Monachium, złapał wirusa mimo 3 szczepień...ale przeszedł chorobę lekko i jak narazie bez powikłań, które po chorobie często występują, szczególnie u osób niezaszczepionych....

I TO tyle na ten temat.... nie wchodzę w dalszą rozmowę...nie odpowiem, po prostu!
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: cuda natury

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: pt kwie 29, 2022 2:25 am
Zadziwiasz swoim uporem w innej sprawie i wciskaniem nam swoich poglądów jakbyś był z jakiejś sekty.
Mozna by pomyslec ze i prezentacja zdjec moze byc dla ciebie wciskaniem swoich pogladow bo zdjecia najczesciej o podobnej tematyce.
Sama prezentacja swoich pogladow staje sie naganna. Zauwaz ze nie wymagalem i nie wymagam bys podzielala moje poglady i jakos nie atakuje ciebie za to ze posiadasz odmienne. Nie bardzo rozumiem dlaczego z takim uporem starasz sie wciskac swoje poglady jakbys byla z jakiejs sekty ?
Takiego wyboru dokonalas i jest on twoim wyborem i mi nic do tego.
Pozdrowienia.
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: cuda natury

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: pt kwie 29, 2022 2:46 am Mozna by pomyslec ze i prezentacja zdjec moze byc dla ciebie wciskaniem swoich pogladow bo zdjecia najczesciej o podobnej tematyce.
Sama prezentacja swoich pogladow staje sie naganna. Zauwaz ze nie wymagalem i nie wymagam bys podzielala moje poglady i jakos nie atakuje ciebie za to ze posiadasz odmienne. Nie bardzo rozumiem dlaczego z takim uporem starasz sie wciskac swoje poglady jakbys byla z jakiejs sekty ?
Takiego wyboru dokonalas i jest on twoim wyborem i mi nic do tego.
Pozdrowienia.

Nie Pomorzaku... ciągle nie rozumiesz....trudno...poddaję... Ty nie prezentujesz swoich poglądów ty zasypujesz nasz linkami i tekstami z konkretnymi sugestiami....
ILE MILIONW , o ile nie miliardów ludzi zzostało zaszczepionych? ile różnych, przeróżnych organizmów ?




ale skoro tak to podeślę Ci i ja z renomownej gazety NZZ....
:
Mysterium Corona-Ansteckung: Warum erwischt es manche Menschen einfach nicht?
Die einen müssen ins Spital, die anderen bleiben verschont. Offenbar haben die Gene, frühere Infektionen und die Blutgruppe etwas damit


nie mam czasu na wrzucanie całości w translator ale cały artyk. mogę skopiować... gdybyś chciał.
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: cuda natury

Post autor: pomorzak »

sprawiedliwy pisze: pt kwie 29, 2022 3:06 am Ty nie prezentujesz swoich poglądów ty zasypujesz nas linkami i tekstami z konkretnymi sugestiami....
Jesli piszesz: "zasypujesz nas linkami i tekstami" to znaczy ze piszesz nie we wlasnym imieniu a jakiejs grupy.
Jesli ta grupa jestes Ty z Reflexem to moge jedynie odpowiedziec ze nie jestescie jedynymi czytelnikami tego forum i nie musicie czytac tego co zamieszczam. Macie wolny wybor podobnie jak i wszyscy inni. Ja tez nie czytam wszystkiego i nie przyszlo mi do glowy miec pretensje do autora czy autorow tych tekstow. Jesli w tekstach ktore przytoczylem jest nieprawda to po pierwsze mozna to wykazac na forum albo jeszcze lepiej w redakcji tych tekstow bo zawsze zamieszczam linki do artykulow. Zamieszczam teksty ktore uwazam za ciekawe z mojego punktu widzenia i na dodatek robie to w dzialce pod nazwa "Translator".
Tekst o ktorym pisalas mozesz zamiescic wlasnie w tym watku, przetlumaczony translatorem tak aby wszyscy bez problemu mogli sie z nim zaznajomic.

Pozdrowienia
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: cuda natury

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: pt kwie 29, 2022 3:57 am Jesli piszesz: "zasypujesz nas linkami i tekstami" to znaczy ze piszesz nie we wlasnym imieniu a jakiejs grupy.
Jesli ta grupa jestes Ty z Reflexem to moge jedynie odpowiedziec ze nie jestescie jedynymi czytelnikami tego forum i nie musicie czytac tego co zamieszczam. Macie wolny wybor podobnie jak i wszyscy inni.

Czy Ty widzisz swoją nielogiczność? czy potrzebna Ci łopatologia jakie farmazony strzelasz?
alohilani
Posty: 2651
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:34 pm

Re: cuda natury

Post autor: alohilani »

Tak czytam i sie czasem zastanawiam…
Ilez to tej kindersztuby trzeba wyniesc z domu i miec, aby tak pogardliwie odnosic sie do drugiego i to w dodatku bardzo dobrze wychowanego i kulturalnego czlowieka…
Sama esencja dobrego wychowania.
To oczywiscie ironia czy sarkmazm jak kto woli, bo jakze inaczej mozna to ujac, aby wreszcie dotarlo?
Jak zrozumiec to, ze grzecznosci i dobrego wychowania wymaga sie od innych, a samemu zachowuje sie wprost przeciwnie? To wedlug mnie zakrawa na podwojny standard, co z kolei moze swiadczyc o dosc daleko posunietej hipokryzji.
Przesladowanie i osmieszanie pogladow innych tez o tym samym moze swiadczyc, inne prawa bowiem daje sie sobie a przeciwne innym. Mniejsza jednak o to.
Forum jest dla wszystkich, a nie wylacznie dla dwoch konkretnych uczestnikow. Srednio codziennie tu zaglada 60-80 gosci. To oni wybieraja czy cos czytac czy nie. To oni o tym decyduja, a nie “ochotnicza dwuosobowa cenzura”.
Kazdy ma wolny wybor co czytac, a co nie.
A jesli juz zabierze sie udzial w dyskusji, to powinna byc ona konstruktywna i na temat zapodanego zagadnienia; nie powinna to byc na pewno zamiast niej jedynie lekcewazaca charakterystyka drugiego uczestnika, poniewaz jego postrzeganie swiata sie komus nie podoba. Trzeba byloby przedstawic dowody na to, ze to on nie ma racji bez “opluwania” jego samego. To jest mozliwe.
Jak tu kiedys bylo napisane, ze ten kto osmiesza i poniza
oraz obraza innych tak naprawde to obraza samego siebie (chyba tego czlowieka, ktory pomimo wszystko w nim siedzi). Zgadza sie, ale tylko czesciowo, bowiem sam fakt dawania sobie prawa do obrazania i ponizania innych wobec jeszcze innych moze swiadczyc nie tylko o zlym wychowaniu (kindersztuba), ale o bardzo nieciekawym i raczej dosc burzliwym wnetrzu, ktore dany czlowiek wywleka na publicznym forum pod mimowolny osad czytajacych. A to, czy osadzanego to obrazanie dotknie czy nie zalezy tylko i wylacznie od niego samego. Forum to nie grupa dzieci, ktora wysmiewa inne dzieci moze tak nie do konca swiadomie, ale to dorosli i niby stateczni dorosli ludzie, ktorzy juz wychowali nawet wlasne dzieci. Ciekawe czy tak samo jak “wychowali” siebie na potrzeby tego forum… Wlasne dzieci moglyby byc, ale niekoniecznie, dosc mocno zaskoczone gdyby choc troche poczytaly to co ich rodzice tutaj wypisuja. Sama kindersztuba! 🧐😲😁
pomorzak
Posty: 9439
Rejestracja: sob paź 17, 2009 9:30 pm

Re: cuda natury

Post autor: pomorzak »

autor: sprawiedliwy

I TO tyle na ten temat.... nie wchodzę w dalszą rozmowę...nie odpowiem, po prostu!
................................

Nie Pomorzaku... ciągle nie rozumiesz....trudno...poddaję... Ty nie prezentujesz swoich poglądów ..

…...............................

Czy Ty widzisz swoją nielogiczność? czy potrzebna Ci łopatologia jakie farmazony strzelasz?

…........................................

Jeśli mówienie jednego i robienie czegoś przeciwnego jest logiczne to masz po prostu inne pojęcie logiki czy też jeszcze kilku innych pojęć.
Oczywiście masz do tego prawo podobnie jak i do pretensji.
Jeśli nadal masz chęć pisać do mnie to odpowiedz mi na pytanie o cel twoich zabiegów.
Co chcesz osiągnąć ?
Czy w ramach miłości bliźniego starasz się podnieść moje zdolności intelektualne i to jest powodem takiego a nie innego sposobu wypowiedzi.
Logiczne będzie przyjęcie za pewnik podkreślaną tak często przez Ciebie moją indolencję intelektualną. Tym sposobem masz problem z głowy i nie będziesz musiała ciągle tego przypominać. Myślę, że takie rozwiązanie może zadowolić i Ciebie i mnie.

Pozdrowienia
sprawiedliwy
Posty: 2627
Rejestracja: sob wrz 20, 2014 4:05 am
Lokalizacja: stary kontynent

Re: cuda natury

Post autor: sprawiedliwy »

pomorzak pisze: pt kwie 29, 2022 12:21 pm . Myślę, że takie rozwiązanie może zadowolić i Ciebie i mnie.

Pozdrowienia

Masz rację. Należało absolutnie milczeć, domyślam się że Ty byś tak zrobił..... Mam jednak jakieś słabości do Ciebie całkowite ignorowanie, nieodpowiadanie, skoro piszesz do mnie, uważam za właśnie zachowanie niewłaściwie, wiem czasem tak trzeba,,,gdy .... być może mam inną logikę niż Ty, szczególnie dotyczącą konkretnej mniej lub bardziej sfery, ale też inną kindersztubę niż Aloha, która zbeształa mnie jak burego psa....
różni są ludzie , różnie rozumieją świat, mają różne organizmy, różne grupy krwi.
Powodzenia życzę, i w każdym razie zdrowia
ODPOWIEDZ