Strona 1 z 1

kwiATKI

: sob maja 15, 2010 7:08 am
autor: bea_mezlot
kwiatki dla beatki ;) :D

Re: kwiATKI

: sob maja 15, 2010 7:09 am
autor: bea_mezlot
076a.JPG
076a.JPG (49.57 KiB) Przejrzano 13167 razy

Re: kwiATKI

: sob maja 15, 2010 7:10 am
autor: bea_mezlot
081a.JPG
081a.JPG (73.54 KiB) Przejrzano 13167 razy

Re: kwiATKI

: sob maja 15, 2010 7:11 am
autor: bea_mezlot
087a.JPG
087a.JPG (50.48 KiB) Przejrzano 13167 razy

Re: kwiATKI

: sob maja 15, 2010 7:12 am
autor: bea_mezlot
099a.JPG
099a.JPG (61.56 KiB) Przejrzano 13167 razy

Re: kwiATKI

: sob maja 15, 2010 7:58 am
autor: pomorzak
czy to wszystko stoi w twoim domu ??
calkiem ciekawa kolekcja

Re: kwiATKI

: sob maja 15, 2010 8:29 am
autor: bea_mezlot
pomorzaku

tak szczerze ci powiem ,ze robilam te , TE zdjecia pod twoim katem :) , pamietam problemy z twoim storczykiem , a tutaj lancut - storczykarnia

polecam lancut o tej porze => park

Re: kwiATKI

: ndz maja 16, 2010 5:50 pm
autor: alohilani
Bea,

U nas takie tez rozna w doniczkach lud donicach caly rok, w tej drugiej mokrej i ciagle zielonej czesci Maui, z drugiej strony wulkanu Haleakala, gdzie czesto pada, gdzie wieksza a wlasciwie prawie jedyna miejscowosc nazywa sie Hana, takie rosna tu i tam naturalnie, mozna zobaczyc od czasu do czasu.

Te sa ze sklepu, ostrosc nie za dobra na jednym, trzeba porobic nowe zdjecia. To dopiero poczatki mojej przygody ze zdjeciami (zawsze robil syn), to mysle ze mi wybaczysz/wybaczycie moje powazne niedociagniecia :)

Aloha!

Re: kwiATKI

: pn maja 17, 2010 1:58 am
autor: wielokropek
Uwielbiam tropikalne kwiaty!
Alisci ostatnimi czasy coraz trudniej je zdobyc w kwiaciarniach... Wina recesjii, czy co?
Mam , oczywiscie, w doniczkach cale mnostwo storczykow, ale chcialbym tez miec je w ogrodzie... Niestety, klimat Polnocnej Kalifornii jest dla nich za ostry zima.
Z tego co wiem, zdecydowana wiekszosc tropikalnych kwiatow w sklepach na kontynencie pochodzi z Hawajow.

XYZ, Maui jest dziwna wyspa: poludnie (wlacznie z Hana) jest bardzo tropikalne, ale polnoc, daleko za Lahaina - to prawie Irlandia... :) Kiedys bylem mocno zaszokowany, gdy objezdzalismy z synem (on prowadzil, ja sie modlilem, bysmy nie z padli ze skal!) cala wyspe i wlasnie trafilismy na owe krajobrazy wyjete jakby zywcem z Irlandii: trawa niska, zielona, drzewa bardzo europejskie...
Porobilem mnostwo zdjec, kiedys moze je odszukam.

wielokropek

Re: kwiATKI

: pn maja 17, 2010 2:56 pm
autor: alohilani
Tak jest Wielokropku, to dwie zupelnie rozne czesci wyspy.
Ja tez bylam zaszokowana na poczatku. A czesc od Makena do Hany, bardzo dziwne odczucia, jak na koncu swiata, pusto i krowa od czasu do czasu tylko pojawi sie na drodze. Od czasu, kiedy na Big Isnad (Hawaii Island) bylo trzesienie ziemi we wrzesni 2006, ta droga nie do konca jest przejezdna.
A droga do Hany z drugiej strony, ta od Kahului jest tak niesamowicie zielona i piekna. Nie mam zdjec na tym komputerze, zostaly gdzies u syna. Ale drugi syn ma na Picasa, postaram sie troche z nich zamiescic.
Obydwaj moi synowie mieszkaja obecnie na stalym ladzie, tak sie zycie ulozylo...
Przyjezdza sie dla rodziny, a potem zostaje sie. "Starych", a wlasciwie odnosnie do ludzi dojrzalych drzew sie tak czesto nie przesadza...
:) 8-)